Jaki wybrać procesor

Mam pytanie jaki najlepszy procesor można wsadzić to tej płyty głównej asrock k7vt4a pro??

maxymalne FSB tej płyty to 333 czyli możesz maxymalnie to Semprona 3000+

Wszystkie procki co są na 266 i 333 obsługuje chyba 200 nie obsługuje ale nie jestem pewien

żaden, bezwarunkowo wymień zasilacz, dopiero jak go wymienisz możesz myśleć o nowym procesorze.

jak już wymienisz to twoja płyta obsługuje te procesory pod Socket A

Athlon XP

Athlon

Sempron

Duron

Osobiście na twoim miejscu podkręciłbym procesor ile się da oczywiście po wymianie zasilacza i zaczął zbierać na nowy komputer=procesor+płyta+pamięci ram za 500 zł kupisz całkiem przyzwoity zestaw. Nie ma sensu topić kasy na wymarłą podstawkę.

Bedę wymieniał zasilacz na Fortron 400W.Draak jak podkręcić ten procesor??

wchodzisz do biosu, i podnosisz FSB, ale poczekaj na tego fortona

rolkass wszystko powiedział dodać można że jeżeli po podkręceniu komp będzie niestabilny spróbuj podnieść napięcie procesora i kości ram ale delikatnie najpierw o jak najmniejszą wartość, monitoruj przy tym temperatury, oczyść z brudu zestaw chłodzący procesora i radiator mostka północnego.

mój kumpel ma asrocka i nie ma możliwości podnoszenia napięć :x

niepróbuj przypadkiem kręcić na tym codegenie bo skończysz jak haker95 :stuck_out_tongue: lepiej poczekać te kilka dni aż będziesz miał tego fortona :slight_smile:

A na ile bedę mógł go podkręcić.Oczywiscie po wymianie zasilacza.

Sam w sobie procesor nie umożliwia większego OC. Ale pośrednio tak gdyż podając lepszy jakościowo prąd będziesz miał stabilniejszy komp z wyższym zegarem. Dodatkowo wymieniając tego Codegana (oczywiście na jakiś klasowy zasilacz) po OC masz pewność że nie spalisz zasilacza i/lub reszty kompa. A OC zależy od szczęścia(czy kupiłeś części dobre do OC-nie każdy procesor Sempron podkręca się tak samo) od Wiedzy jaką masz na ten temat i od reszty podzespołów-płyty, pamięci i właśnie zasilacza.

Kiedyś przez głupiego Codegana 300W spaliły mi się prawie wszystkie podzespoły kompa oprócz pamięci ram :x :?

Tego nikt nie wie na ile ci sie uda podkręcic…na przyszłośc polecam podnosic FSB o 5-7 mhz i sprawdzac stabilnośc tak dla bezpieczeństwa 8) :slight_smile:

mam bardzo podobnego ASRocka i mam możliwość podnoszenia napięć na “Vcore” tylko tak śmiesznie bo o 5 % i 10 % żadnej większej konfiguracji … ALE JEST