Jaki wybrać system operacyjny na mój komputer

hej, moja maszyna to 1400mhz, 256mb ram, karta geforce 128mb, chce sobie zainstalować windowsa xp’ka i moje pytanie brzmi czy przy instalowaniu nie będą potrzebne mu sterowniki przed instalacją by sie zintegrował z plyta głowną? Tzn ze instalacja nie pojdzie dalej, windows poprosi i te sterowniki najpierw?

Dodane 30.04.2011 (So) 11:46

No i mam pytanie jak to będzie z tym internetem, czy jak będę miał podłączony ,modem to zaisntaluje mi go sam i będę miał neta od razu? Bo na nowym kompie po wgraniu xpka router od razu mi się skonfigurował i miałem już neta.

Podczas instalacji nie powinien pytać o sterowniki (ewentualnie SATA ale wątpię, że w starej płycie głównej posiadasz SATA ), instalujesz je dopiero po zainstalowaniu systemu operacyjnego.

To czy internet będzie od razu, czy dopiero po instalacji sterowników od płyty głównej zależy od kontrolera Ethernet jaki masz. Niektóre działają na sterownikach Windowsa XP, a niektóre dopiero po instalacji sterowników.

Komputer mam z 2000roku wiec rewelacji nie ma, słyszałem o okrojonych systemach typu mx ale nie wiem co o takich systemach malcolma myśleć.

Jeśli to jakaś płyta Intela to będzie wszystko widoczne od razu, tylko potem musisz zainstalować sterowniki do GF, bo będziesz miał obraz SVGA 800x600 albo 1024x768.

No piraty tak mają. One nie są okrojone, ale ponoć rozbudowane, dlatego co niektórzy się na nie napalają.

Proszę zmienić temat na konkretny,opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

tzn rozbudowane to one i nie są ,wręcz przeciwnie, mają jak najmniej tego syfu tak jak te samouczki i te inne duperele, intela to ona raczej nie jest chyba firmy amd

Ostatnia prośba, kolejne zignorowanie - temat kosz.JNJN

JNJN już się tak nie czepiaj mnie… tO JAKI system mi polecacie na moją maszynę?

Dodane 30.04.2011 (So) 15:59

mam jeszcze jedno pytanie, bo nie mam płyty CD, czy mogę zainstalować windowsa np z pendrive’a? Jak to zrobić? Który klawisz powoduje rozruch?

Dodane 30.04.2011 (So) 16:38

odpowie ktoś?

A co z nią zrobiłęś ?

>>>TU<<< masz opis, o ile płyta obsługuje ci bootowanie z USB jak nie to nie zrobisz tego tak.

Firmy AMD/ATI dla procesora AMD - możliwe że coś na układach nForce - wtedy sterów do płyty raczej nie potrzebujesz, chyba że do dźwięku. Jeśli to jest płyta oparta na chipsetach VIA to są przynajmniej zalecane.

Niestety na płytach z 2000 roku nie zauważyłem opcji bootowania z USB i tym samym możesz nie mieć tego, na płycie 2002-2004 już to jest (układy nForce2).

Poza tym oryginalny WinXP jest tylko na CD z tego co mi wiadomo.

właśnie miałem problem z tym :frowning: ustawiłem pierwszy napęd USB-HDD ale to na nic, nie mogłem wykonać rozruchu ani nic