Jaki XP wybrać?

(Sebastianchrzan) #1

witam.chcem kupic windows xp i mam pytanie jaki wybrac!!

http://allegro.pl/item381570377_windows … tanio.html

http://allegro.pl/item382301192_windows … _fvat.html

czy oby dwa będą miały status orginalnego i czy warunki orginalnosci nie będą łamane?

#2

Drugi chyba że masz komputer Della?

(Sebastianchrzan) #3

nie mam NTT System!!a tam piszą że instaluje sie na każdym kompie?!

(roomunho) #4

instaluje się na każdym, ale w licencji jest napisane, że można instalować tylko na komputerach firmy dell, także jeśli zainstalujesz to będzie to samo jakbyś miał pirata

(Sebastianchrzan) #5

ale pewniej kupic u siebie w miescie ??!cena xp chyba nie będzie większ?

#6

Idź do sklepu czasem taniej wychodzi niż kupowanie na allegro,przynajmniej będziesz miał pewność,że kupisz system w pełni legalny.

(And798) #7

W pełni popieram - na allegro raczej nie powinno kupować się oprogramowania - to moja opinia, chcesz - ryzykuj, ja bym jednak poszedł do sklepu komputerowego :smiley:

(impassive) #8

A jak zechcę sobie zainstalować w zegarku? Ktoś mi zabroni? Nie rozśmieszaj. Zapłaciłem i mogę robić z programem, co chcę. (Byle nie rozpowszechniać i używać w jednej kopii). MS może sobie w licencji napisać, co mu się żywnie podoba.

A jak policja przyjdzie to co, da Ci mandat za to, że nie zainstalowałeś - legalnego programu (na który masz fakturę i inne dowody legalności) - na komputerze Della? A niby dlaczego? Jakim prawem?

Inna sprawa - ktoś mnie zmusi do naklejania nalepki z “certyfikatem” na obudowę? Jakim prawem? Ją później bardzo trudno zdjąć bez uszkodzenia powierzchni. Jak mi MS zadeklaruje, że w razie czego zwróci kasę za zniszczoną obudowę, to się zastanowię nad jego naklejeniem.

(somekind) #9

Może sobie np. napisać, że daje Ci system za darmo do zastosowań niekomercyjnych. I Ty nie będziesz mógł na nim pracować zarobkowo.

Nie możesz robić tego co chcesz, lecz to, co jest napisane w licencji, którą zaakceptowałeś w trakcie instalacji.

(impassive) #10

somekind,

Zapisów licencji darmowego oprogramowania co do użytku niekomercyjnego oczywiście nie sposób zanegować. Ale ja pisałem o programach płatnych.

W licencji MS może sobie zapisać, co chce. Jak w sklepie masz na kartce „po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się”, to czujesz się tym zobowiązany? Nad licencją stoi prawo!

O tym, co możesz zrobić ze swoim własnym programem zakupionym za swoje własne pieniądze, możesz się dowiedzieć od prawnika, ale niezależnego od: gazet komputerowych, portali takich jak dp.pl, firm audytorskich, BSA itp. – wszyscy oni są zakładnikami Microsoftu i innych firm software’owych (bardzo często są przez nie sponsorowani) i rozpowszechniają fałszywe informacje nt. praw użytkowników oprogramowania. Gadałeś kiedyś z niezależnym prawnikiem?