Jaki zainstalować system na leciwym notebooku

(Grzalu123) #1

Jaki system polecacie pod starego Lapka 300mhz 65mb ram grafa 4mb? Może jakiś LINUX? Windows 2000? Czekam na wasze porady. Chciałbym aby mi on służył do słuchania muzyki i surfowania po internecie.

(djkamil09061991) #2

walnij mu windows 98 :smiley:

(Drobok) #3

na tym to i 98 będzie przycinać xDD

(Grzalu123) #4

Miałem juz zainstalowny win 98;/ ale nie czytal mi pendrive a i nie dzialalu jeszcze inne urzadzenia;/ A polecisz jakis polski linux? Czy win 2000 bedzie dobry?

(djkamil09061991) #5

wiesz z tym ze ci nie czytal poendriva to mógłbys stery doinstalować. to spróbuj win 95 :smiley:

minimalne dla win 2000 wymagania to 64 ram wiec nie bedzie chodzil szybko

(Grzalu123) #6

A jakieś linuxy PL są na taki sprzęt?

(Jedrek3) #7

Wgraj jakiegoś naprawdę zoptymalizowanego linuksa z małym menedżerem okien np. fluxboxem.

(djkamil09061991) #8

wlasnie nie za bardzo znalazłem jakiś Damn Small Linux. bo linuxy typu mandriva czy debian to nie pojda

(Sitemaster) #9

ja kiedyś walczyłem by na lapku o praktycznie identycznym konfigu posadzić linucha, niestety żadne małe distra typu slax, puppy, dsl i tym podobne nie chciały na tym ruszyć. Udało się wreszcie wgrać debka z fluxem i dalej d...pa.

odpuściłem po kilku dniach i w kilkanaście minut posadziłem okrojonego do bólu XP. Śmiga jak ta lala, zero problemów ze sterownikami czy sprzętem.

(Evil Coca Cola) #10

Ja tam mogę ci radzić wywalić tego starocia na śmietnik ale jeżeli naprawde chcesz na nim system wpychac to DSL albo win 95 a najlepiej DOS xD

(Kmgolen) #11

Zainstaluj Windows 98 w edycji SE wraz ze wszystkimi aktualizacjami. możesz ewentualnie doinstalować nieoficjalny SP http://www.olesno.pl/~pablo/ms-sp/

(gr@rd) #12

Ja miałem podobny i miałem na nim xp i było ok tylko wymagał odchudzenia xubuntu tez działało nie najgorzej......

Jednak bardziej polecam xp

(Cyba91) #13

65MB Ram? Przecież jak włączysz w tym czymś przeglądarkę internetową to pochodzi może parę minut i system zwieche złapie, nie mówiąc już o tym że będzie się kilka minut uruchamiała.Ja nie wyobrażam sobie robić czegokolwiek na takim 'komputerze'.

Racja,zaoszczędzi sobie nerwów po instalacji systemu. Choć staroć to komplement w tym przypadku.