Jaki zainstalować system na leciwym notebooku

Jaki system polecacie pod starego Lapka 300mhz 65mb ram grafa 4mb? Może jakiś LINUX? Windows 2000? Czekam na wasze porady. Chciałbym aby mi on służył do słuchania muzyki i surfowania po internecie.

walnij mu windows 98 :smiley:

na tym to i 98 będzie przycinać xDD

Miałem juz zainstalowny win 98;/ ale nie czytal mi pendrive a i nie dzialalu jeszcze inne urzadzenia;/ A polecisz jakis polski linux? Czy win 2000 bedzie dobry?

wiesz z tym ze ci nie czytal poendriva to mógłbys stery doinstalować. to spróbuj win 95 :smiley:

minimalne dla win 2000 wymagania to 64 ram wiec nie bedzie chodzil szybko

A jakieś linuxy PL są na taki sprzęt?

Wgraj jakiegoś naprawdę zoptymalizowanego linuksa z małym menedżerem okien np. fluxboxem.

wlasnie nie za bardzo znalazłem jakiś Damn Small Linux. bo linuxy typu mandriva czy debian to nie pojda

ja kiedyś walczyłem by na lapku o praktycznie identycznym konfigu posadzić linucha, niestety żadne małe distra typu slax, puppy, dsl i tym podobne nie chciały na tym ruszyć. Udało się wreszcie wgrać debka z fluxem i dalej d…pa.

odpuściłem po kilku dniach i w kilkanaście minut posadziłem okrojonego do bólu XP. Śmiga jak ta lala, zero problemów ze sterownikami czy sprzętem.

Ja tam mogę ci radzić wywalić tego starocia na śmietnik ale jeżeli naprawde chcesz na nim system wpychac to DSL albo win 95 a najlepiej DOS xD

Zainstaluj Windows 98 w edycji SE wraz ze wszystkimi aktualizacjami. możesz ewentualnie doinstalować nieoficjalny SP http://www.olesno.pl/~pablo/ms-sp/

Ja miałem podobny i miałem na nim xp i było ok tylko wymagał odchudzenia xubuntu tez działało nie najgorzej…

Jednak bardziej polecam xp

65MB Ram? Przecież jak włączysz w tym czymś przeglądarkę internetową to pochodzi może parę minut i system zwieche złapie, nie mówiąc już o tym że będzie się kilka minut uruchamiała.Ja nie wyobrażam sobie robić czegokolwiek na takim ‘komputerze’.

Racja,zaoszczędzi sobie nerwów po instalacji systemu. Choć staroć to komplement w tym przypadku.