Jaki zasilacz do kompa 100-150zł

Witam.

Ostatnio padł mi zasilacz w kompie i musiałem wstawić staruszka, ogólnie działa ale lipa…

więc mam pytanko jaki zasilacz do kompa ale coś tańszego między 100-150zł

ogólnie przeglądałem czarne listy zasilaczy ale chciałem się zapytać jaki polecacie…

Win XP profesional sp3

płyta główna Shuttel AK31 v2

procek Athlon 1200 tunderbelt, kręcony na 1333MHz

FSB 266MHz

RAM DDR 1, 266MHz: dwie kości 512MB i 256MB

dwa dyski: Seagete Baracuda 60GB a drugi Samsung 40GB

dwie nagrywarki LG: jedna CD a druga DVD

karta graf Radeon 9250 128MB

karta telewizyjna Avermedia

karta sieciowa realtek

karta rozszerzeń USB 2,0

Komp jest troszkę leciwy ale działa a wolałbym coś tańszego bo czy w ogóle do tego kompa potrzeba wkładać coś mocnego i drogiego??

wcześniej miałem Switchin Power suply (coś ala), od 3 lat jak kupiłem nagrywarkę dvd musiałem zmienić na nowszy i kupiłem Modecoma FEEL 350ATX

no i padł, teraz zarzuciłem jakiegoś z odzysku Modecoma ATX 300GTF (ale najśmieszniejsze jest to że działa on nawet choć na granicy minimalnych napięć i tylko dopiero jak go wyjmę z kompa i postawię obok ze zdjętą blachą z zasilacza, bo tak to co jakiś czas słychać jak coś świszczy i resecik lub wyłącza monitor i tylko reset… z tego co czytałem to podobno cewki tak wariują i coś tam jeszcze ale…)

ogólnie zastanawiam się czy warto więcej płacić do takiej konfiguracji kompa… jeśli tak lub nie to jaki polecacie…???

Dodane 02.08.2009 (N) 22:43

a i raczej już nie będę go rozwijał więc jego życie skończy się z nim, ale potrzebuję aby dobrze działał przynajmniej jako stacjonarny komputer…

Nie inwestuj w tego kompa już, najwyżej wybuchnie i kupisz se nowego :killer:

no a jeżeli nie masz kasy na razie na nowego to FORTRON 350W

Zamiast kupować zasilacz do tego leciwego kompa kup inny komputer. Za 80zł + przesyłka można nabyć takie coś http://allegro.pl/item702486155_siemens … gw_fv.html . Obudowa, zasilacz, plyta glowna, procek lepszy od twojego. Przełożycz tylko ramy, dyski oraz napędy i śmigać dalej.

marthin007 nie opłaca sie chociażby ze względu na AGP8x, DDR1, słabą płytę główną, słaby zasilacz, dużo grzebania i na dodatek porysowana obudowa…

hehehehehehehehe

a żeś polecił mi… (jak chcesz sprzedać starego kompa to sprzedawaj sobie) no i co mi to da że będę miał szybszy procek i nowszą płytę gł. a co do obudowy to po co mi taka rumpla… mam lepszą. A do zasilacza to się zastanów co w ogóle piszesz, na co mi jakiś stary słaby zasilacz do komputera biurowego jak i tak pewnie padnie zaraz lub nie nie uciągnie tego wszystkiego co mam i będę musiał i tak kupić nowszy i mocniejszy… TOTALNIE MIJA SIĘ Z CELEM…

do tego do czego używam kompa ten zestaw mi wystarczy, poco lepszy do internetu i openoffica, filmów i jakichś starszych gier, gg itp…

potrzebuję tylko jakiś sensowny zasilacz za tą sumę…

jak znasz jakiś dobry zasilacz za tą sumę co podałem to daj o tym znać a nie wciskasz jakieś słabe rozwiązania które i tak nie wiadomo czy będą działać…

Do takiej konfiguracji wystarczył by nawet zasilacz 350W więc jeżeli masz gdzieś możliwośc kup Modecom MC 350 nie feel bo to są padaki jak już wiesz z własnego doświadczenia .

A na allegro znalazłem takie zasilacze :

http://www.allegro.pl/item702534204_zasilacz_atx_fortron_400w_fsp400_60mdn_wroclaw.html

lub

http://www.allegro.pl/item699002483_ram_net_zasilacz_amacrox_warrior_ax400_pnf_gda.html

Amacroxa sam posiadam od 1,5 roku z konfiguracją sprzętową : Core 2 Duo 2,4Ghz , 4 GB ramu, Geforce 8600GT ,Dyski 2 x 320 GB + Nagrwarka DVD a napięcia są stabilne i przez cały rok użytkowania nie wystąpił żaden problem .

Sądzę że jak kupisz Amacroxa to przeżyje on na pewno twoją płytę główną :slight_smile:

AMACROX WARRIOR AX400-PNF to to samo co Modecom MC 350W :slight_smile:

Nie bierz Modecoma, bo to nie są warte zasilacze. Wejdź na allegro i kup sobie Fortrona lub Delta 300 W - 400 W. Większa moc ci nie potrzebna, bo mam podobną konfigurację i ciągnie mi na 300 W, a komp sam w przeliczeniu zabiera około 270 W :slight_smile: Fortrony i Delta mają bebechy Chiefteca, więc się nie masz czego obawiać :slight_smile:

Delta mają bebechy Delty, a Delta robi Chiefteci z serii GPS, inne Chiefteci są robione przez Sirteca i CWT.

Fortrony mają bebechy Fortrona, Fortron robi Amacroxy, BeQuiet!, OCZ z serii GXS i SXS, Modecomy z serii MC.

Modecom serii MC to jest to samo co Amacrox Warrior i Fortron ATX-xxxPNF.

:rotfl:

no ja Cie prosze, nie wprowadzaj ludzi w blad piszac glupoty…

akurat seria MC i Vulcano sa robione przez FSP (forton) a chieftec serii gps przez Delta (identyczny z ich wlasnym), cft 650-850 przez CWT (Channel Well - pewnie nie wiesz, ale to jeden z wiekszych producentow zasilaczy na swiecie… o ile nie najwiekszy), natomiast cft 850-1200 przez Sirtec =D>

znalazłem coś takiego: DELTA GPS300AB-A 300W

http://www.allegro.pl/item693848818_zas … _300w.html

lub DELTA GPS300AB-1A 80PLUS

http://www.allegro.pl/item695325376_zas … 0plus.html

lub DELTA GPS-400BB-1A 400W FAN 12CM

http://www.allegro.pl/item693849399_zas … _12cm.html

gdybys pozniej chcial rozbudowywac lub zmieniac platforme, to bierz 400w a jesli nie, to 300 80+ spokojnie starczy

tego kompa na pewno nie…

do tego DELTA GPS300AB-1A 80PLUS no ale to musiałbym jakoś kombinować z tymi złączami molex bo jest ich tylko 2 sztuki a ja mam 4 urządzenia na te wtyczki, a nie mam w ogóle nic na sata

a z tego co patrzyłem to:

tak się zastanawiając to bardziej przemawia do mnie ten tańszy ze względu na cenę i ilość złączy molex

bo z tego co widzę to moc mają taką samą, choć troszkę inne parametry prądowe, ten droższy Aktywne PFC i normę 80plus

:-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k

znawcą nie jestem więc zapytam znów…

aktywne pfc i norma 80+ oznaczaja tylko mniejsze zuzycie pradu (tanszy ma sprawnosc na podobnym poziomie), wiec bierz tanszy, skoro bardziej odpowiada

a o samym pfc mozesz poczytac tu

Na razie jeszcze mam chyba ostatnie pytanko

a jeszcze jedno bo tak wstawiłem te: DELTA GPS300AB-A 300W i DELTA GPS300AB-1A 80PLUS

a ciekaw jestem czy pociągną one tą moją konfigurację:

Win XP profesional sp3

płyta główna Shuttel AK31 v2

procek Athlon 1200 tunderbelt, kręcony na 1333MHz

FSB 266MHz

RAM DDR 1, 266MHz: dwie kości 512MB i 256MB

dwa dyski: Seagete Baracuda 60GB a drugi Samsung 40GB

dwie nagrywarki LG: jedna CD a druga DVD

karta graf Radeon 9250 128MB

karta telewizyjna Avermedia

karta sieciowa realtek

karta rozszerzeń USB 2,0

bo przecież wtedy zmieniłem zasilacz z 250W na Modecoma FEEL 350ATX bo kupiłem nagrywarkę DVD, a z czasem doposażyłem go w różne inne elementy więc znowu zapytam czy te 300W starczy z tego DELTA GPS300AB-A 300W

tak, bo ma dosc na +12v (10x12=120W) i mocne +5 i 3.3v

Twoj sprzet nie wezmie wiecej, jak 150W w stresie…

ps. to stara technologia, ktora kladla nacisk na linie 5/3.3v, z 12v szlo tylko zasilanie na napedy i czasem w lepszych mobo na plyte - shuttle do orlow raczej nie nalezy…

ogólnie dzięki za pomoc…

zakupiłem tą: DELTA GPS300AB-A 300W

jak przyjdzie to ją troszkę po testuje i podam jakie napięcia daje na każdej z linii, (może komuś to się przyda…)

– Dodane 06.08.2009 (Cz) 12:24 –

witam

po sprawdzeniu napięć troszkę się zdziwilem

akurat mam dostęp do dwóch różnych mierników

Na mierniku CHY 20 MULTIMETER

dla 12v: 12,47v

dla 5v: 4,94v

dla 3,3v: 3,34v

Na mierniku Uni-T M830BUZ

dla 12v: 11,86v

dla 5v: 4,71v

dla 3,3v: 3,18v

SPEEDFAN

dla 12v: 12,10v - 12,22v

dla 5v: 4,78v

dla 3,3v: 3,25v

Napewno jest lepiej bo napięcia są bardziej stabilne i tak nie skaczą… zmian nie zauważyłem na miernikach może dlatego ze za krótko mierzyłem

ale zastanawia mnie jeszcze ta rozbierzność między miernikami,

i który pokazuje bardziej wiarygodny pomiar, mniemam że prędzej ten lepszy CHY 20 MULTIMETER

no ale znowu pomiar ze speedfana i tego miernika Na mierniku Uni-T M830BUZ są bardziej zbliżone

no nic no zobaczymy za jakiś czas…

No ale muszę przyznać że temperatura procesora spadła (ale przy otwartej obudowie)

bez aplikacji 46C-48C

na obiążeniu 50C-51C

podlacz oba mierniki w molex’a i poobserwuj przez dluzszy czas - kazdy ma pewnie inny blad pomiarowy i czas usredniania probki - w teorii powinny pokazywac tyle samo +/- 2% (standardowy blad)

temperatura spadnie, bo delta ma wentyl delty, czyli glosny ale z duzym flow’em

lepiej zamknij bok, bo nie poprawia obiegu w budzie, jesli jakis w ogole masz - na przod daj 120’@1k rpm i na tyl 1.2k