Jaki zasilacz do kompa?

(Ternanacalcio) #1

Cześć!

Mam problem spalił mi sie zasilacz i muszę sobie nowy kupić, ale zupełnie nie wiem jaki... Może ktoś mi pomóc??

Mam taki sprzęt:

Płyta główna - ASROCK 775I65GV

Procek - celeron D 533 2,53GHz

Pamieć - DDr 512MB

HDD - WD 80GB/7200 ATA

Coś jeszcze podać??

Chodzi mi o to, żeby ten zasilacz dobrze działał na tym sprzęcie i nie był zbyt drogi. Do tej pory komputer działał z takim zasilaczem: http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=4866&katid=14&grupa=242

(Rykendo) #2

Fortron lub Delta z allegro. Ewentualnie Modecom MC-350. Masz szczęście, że ci nie spalił całego kompa.

(adam749) #3

Modecom MC-350 powinien starczyć.

(Ternanacalcio) #4

dzieki wielkie :smiley:

(SolelyRose*) #5

Akurat Delta na allegro nie zawsze jest tą prawdziwą Deltą i można kupić coś zza muru :slight_smile:

MC-350 będzie ok. Tylko nie kup jakiegoś fell'a czasem.

(Rykendo) #6

Ja kupiłem akurat tą dobrą :slight_smile:

Jeszcze raz do pytającego:

(Ciupa Michal) #7

podrobione Delty mają wiatraczek 10cm, a oryginały 12cm więc jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o kompach to nie kupi jakiegoś shitu :wink:

Ewelina111 ,

do twojego kompa starczy ten:

http://allegro.pl/item401687464_nowy_de ... chowa.html

(Emilmlo) #8

W tym problem że podrobione Delty mają wiatraczek 80mm lub 120mm tak jak w oryginałach.

I to jest właśnie podrobiona Delta, bo pisze Made in china, oryginalna Delta na naklejce ma napisane Made in USA.

(Ace Ventura) #9

do tego to i nawet feel by wystarczył

(Darth ReX) #10

Tylko z jakim skutkiem dla sprzętu?

(Ace Ventura) #11

żadnym ludzie mają lepsze zestawy od 2 do 4 lat więc nie sądzę żeby taki FEEL spalał taki nędzny sprzęt

(Rykendo) #12

Nie przesadzaj :slight_smile:

(Ace Ventura) #13

nie przesadzam

owszem FEEl pali dobry sprzęt ale nie taki ludzie mają 3 letnie sprzęty o wiele lepsze niż ten a mimo to FEEL to utrzymuje

(Rykendo) #14

Po co kupować FEEL'a jak można kupić coś lepszego...

(Darth ReX) #15

Wiesz, to jest jak loteria - albo utrzyma, albo się spali, więc nie radziłbym ryzykować.

(Ace Ventura) #16

czasami warto ryzykować :stuck_out_tongue:

ale skoro ma kasę to niech bierze coś lepszego :slight_smile:

(Emilmlo) #17

Nie takie zestawy potrafi spalić, nawet gorsze spala typu Duron 800MHz, 256MB SDRAM 133MHz, GeForce 2 MX100/200 32MB, wyjmowałem niedawno z takiego zestawu feela 350W, zasilacz spalony, karta graficzna spalona, ram spalony, płyta główna spalona a na niej wypukłe kondensatory i ciemne ślady na wtyczce 20 pin, procesor spalony, ocalała jedynie nagrywarka DVD i dysk twardy, ten zasilacz chodził rok na tym zestawie i ty piszesz że feel by wystarczył :x

a w podobnej cenie

(Ace Ventura) #18

miałem podobny zestaw nawet trochę lepszy i mi codegen 300w wystarczył dopiero po 1,5roku spaliła się sama zasiłka

kolega ciągnął na Feel'u 400 zestaw Asrock, Celeron, GF61000 i ramy no name przez 2 lata ok. 6 miechów temu zmienił grafę na 8800gt i nadal ciągnie

naprawdę nie wiem co ci ludzie robią z komputerami to już chyba trzeba mieć talent żeby spalić durona i GF 2 na Feel'u 350w musiałbym to zobaczyć albo sam zrobie eksperyment

(Rykendo) #19

Pewnie za jakiś czas Feel uciągnie sprzęt na złomowisko.

(Ace Ventura) #20

zobaczymy :wink: