Jaki zasilacz do Radków?

Brat przyjechał z anglii i ma ze sobą dwa Radki HD4870X2 zakłada je na Asus P5E Deluxe i problem w tym jaki zasilacz do tych kart? Conf. kompa będzie podobny do mojego tylko procesor Q9550 i chyba więcej ramu.

Mówił, że nie chce żadnych przejściówek do kabli od zasilacza tylko żeby ów zasilacz posiadał wszystkie wtyczki standardowo w wyposażeniu. To jego dziwny wymóg :slight_smile:

Na wyposażeniu mam tylko ModeCom Feel1 350W ale chyba odmówiłby współpracy :smiley: :smiley: :smiley:

No na feelu nie ma szans :wink:

Do takiego zestawu zastosowałbym Chieftec CFT-560A-12S, ewentualnie Cooler Master Real Power M520.

Vendor43 przegiąłeś :stuck_out_tongue: jeśli chce te radki w cf i w dodatku na p5e+Q9550 to potrzeba mu przynajmniej 800W zasiłki, a jeśli będzie kręcił, to i 1kW się przyda…

Maro86 zastanowiłbym się nad czymś na i7 920, bo i tak za p5e i q9550 wyjdzie 2k zł. Będzie drożej o jakieś 500-800zł (wliczając ram), ale zawsze wydajniej i bardziej przyszłościowo.

też tak myślałem ze 5xx W to będzie troche lipa jak jedna karta ma max pobór mocy ok 280W. oj sprzet bedzie krecony na 100% bo procek i tak bedzie za słaby do tych kart.

i7? masz racje płyta Asus P6T jest zaledwie droższa 100zł a procesor w tej samej cenie… tylko RAM 3x2GB http://www.reactor.pl/?option=com_react … ctId=43715 czy lepiej dołożyć do http://sklepwgk.pl/prod29125_GeIL_DDR3_ … komentarze ???

i pytanie jaki zasilacz???

Sprzęt bedzie kręcony na Zalmanie CNPS 8700 NT!

coolermaster m1000

A co to zestawu to rzeczywiście Core i7 bo inaczej będzie lipa.

omfg_chuck_norris_approves.gif

Corsair 650

komputer bedzie z i7 i ta płyta teraz jaki ram (z posta wyżej?) i coolermaster m1000 troche drogi brat sie napewno nie zgodzi…

Tagan BZ1100 (ewentualnie BZ900)

BeQuiet DP Pro1000

OCZ EXS1000

Corsair HX1000 (ewentualnie TX850)

Silverstone Olympia/Decathlon/Zeus 1000/1200

Chieftec CFT-1000G-DF (lub CFT-850G-DF/CFT-1020-14C)

lub proponowany przez ProTofik

Te w nawiasach przy hardkorowym kręceniu będą działać na granicy możliwości, a to nie jest zbyt korzystne.

Zestaw na i7 będzie pobierał nieco mniej prądu niż ten na quadzie.

Co do pamięci, to na razie G.Skille wystarczą, za kilka miesięcy powinny ddr3 znacząco stanieć i wtedy (jeśli te nie będą odpowiednio wydajne), będziesz mógł kupić coś wydajniejszego. Lepiej teraz dołożyć do lepszej zasiłki.

ixrw0w korsarz 650 mógłby uciągnąć ten zestaw przy standardowych ustawieniach, ale przy kręceniu (szczególnie takim jakie preferuje Maro86 , czyli, jak widzę, “w opór” :stuck_out_tongue: ) nie ma szans.

ten coolermaster widziałem za 137 funtów. czy ja wiem czy drogi.

Intel Core i7 920

Zalman CNPS 8700 NT

G.SKILL 3x2GB 1333MHZ tri channel CL7

Asus P6T Deluxe (X58)

2x ASUS HD4870x2 (CrossFireX)

2x Samsung SpinPoint F1HD322HJ (RAID0)

Tagan 1100W BZ

(bez obudowy wszystko na biórku)

tak wychodzi w całości… Myśle ze pogra w Crysis na maxa na http://www.iiyama.com/pl_PL/Product/pro … 2#showtab2 po sowitym wykręceniu proca, ram-u i kart:)

Chciałeś napisać więcej nie mniej… jeśli nie wiesz to poczytaj testy.

A do tego zestawu z duuużym zapasem wystarczy corsair 750tx czy też bliźniaczy chieftec serii cft.

Zestaw weźmie góra około 600W z zasilacza więc nie ma sensu przesadzać z zasilaczem.

600W tylko…? to ile wezmą same karty w max stresie? (a można je do pożądnego stresu doprowadzić przy 1920x1080:))

ja uważam że Coolermaster m1000 będzie dobry.

to jaki wreszcie… bo został tylko zasilacz do wyboru ten:

Tagan BZ 1100W

czy

ColerMaster M1000 ??

Coolermaster, jest tańszy o 30 funtów.

A z jakiego miasta jest twój brat? to może mu podpowiem gdzie może dostać.

Moim zdaniem przesadzacie, dla pełnego komfortu wystarczy zasilacz 700-800W. Będzie też duuuuuuuuuuuuużyyyyyyyyyyyyyyyyyy zapas.

zawsze dobrze jest mieć większy od dużego bo duży to nie wielki więc wielkim nie będzie duży więc lepiej będzie mieć wielki od dużego xD

ten M1000 starczy bo 1100 to za dużo.

650W wystarczy a jak chce oc dać to tak jak pisze Darth ReX 700-800W to już jest dużo a 1000W to tylko będzie prąd ciągnął nic więcej.

brat jest z Tarnowa ale np. zamówić z Krk to nie problem:)

Zestaw będzie pobierał tylko samo prądu na zasilaczu 1000W co na zasilaczu 700-800W