Jaki zasilacz do tego sprzętu?

Witam !

Ostatnio kupiłem kartę GeForce 6200 TurboForce i ma 55-60 C, w stresie dochodzi do 80 i się wyłącza. Myślę, że jest to spowodowane zasilaczem.

Sprzęt:

MSI K8T Neo-V

PC3200 512 MB

GeForce 620 256 MB

AMD Sempron 2600+

WD800BB 80 GB

DVD ROM - odtwarzarka i nagrywarka

noi zasilacz IBOX 350W

Jeżeli o zasilacz chodzi to ModeCom MC 350W spokojnie do tego sprzętu wystarczy.

Zasilacz Modecom MC-350. Jakie chłodzenie prócz tego na karcie graficznej

Fortron 350W ~50,-

Pasywne

Acha i jeszcze chciałbym zamienić te 512 RAMU na 2 GB

Imo nie opłaca się/nie potrzebne ci tyle ramu. 1GB DDR400 wystarczy(z resztą więcej niż 2GB nie wejdzie na twoją płytę to tak tylko) ale twoja kasa.

Jak to nie wejdzie ?

Mam 2 sloty

1GB powinno starczyć.

Jak pasywne chłodzenie i tak Ci temperatury lecą, to jakiś nawiew zrób na radiator karty graficznej, albo zapewnij lepszą wentylację obudowy.

Co do zasilacza, planujesz w niedalekiej przyszłości większą wymianę sprzętu? Ile kasy jesteś gotowy wydać na zasilacz? Ten który podał goodprogram będzie dobry, ale na świetną sprawność nie licz.

Ano tak to:

http://www.msi-polska.pl/index.php?func … =&cat3_no=

Main Memory

• Supports DDR266/333/400 DDR SDRAM for two 184-pin DDR DIMMs

• Supports a maximum memory size of 2GB

Ale być może po update BIOSu ta płyta główna obsłużyła by powyżej 2GB RAM, choć bardzo w to wątpię.

Karta graficzna, którą ma ProAgent posiada chłodzenie pasywne i nie ma praktycznie swojej własnej pamięci. Pisze, np. na pudełku że posiada 128MB RAM, ale to nie prawda, ponieważ korzysta ona z pamięci RAM w komputerze. Więc nie dziwcie się, że chłopak chce dokupić RAMu.

To kup lepiej 1 kość 2GB przy wymianie sprzętu nie będziesz musiał dokupywać RAMu.

No tak, przejściówki DDR -> DDRII to groszowe sprawy :slight_smile:

Sorry, nie zauważyłem że chodzi o DDR :smiley: no rzeczywiście się nie opłaca.

Na zasilacz mam budżet 60~ zł

A karta graficzna ma 256 MB własnej pamięci i nie korzysta z dual-chanel.

Czyli nie kupisz nic z myślą o poważniejszej modernizacji kompa. Bierz ten zasilacz co podał goodprogram.