Jaki zasilacz do tego zestawu?

(Pikouko) #1

A więc zestaw wygląda tak:

ASUS M3N-HT DELUXE/HDMI NF780A, SLI, PCI-E, AM2+ 635,00

AM2+ AMD PHENOM X4 9950 2,6GHz BLACK BOX 639,00

Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz CL5-5-5-15 351,00

SAMSUNG 500GB 7200obr SATA300 16MB CACHE NCQ HD502IJ 195,00

DVD+-RW LG 22x DL GH22NP20RBBB IDE Czarny 85,00

Myślałem o obudowie z Chieftec + jakis zasilacz z chieftec'a

Wujek mówił, że solidna firma.

A i jeszcze w przyszłości dokupię to do tego zestawu karty graficzne w sli, bo narazie myślę, że wystarczy mi ta zintegrowana która jest na płycie.

A więc jaki zasilacz? 500W? czy może więcej?

(Adalbert) #2

Masz już ten zestaw, czy jeszcze składasz?

To zależy czy na prawdę będziesz robić SLI (które zbytnio się nie opłaca) i jakich kart. Do 2x dwuprocesorowe potrzeba by było Chieftec'a 750W (ten z odpinanymi kablami), ale do zwyczajnej konfiguracji to Corsair 450 będzie git (dostarcza ponad 550W więc na pewno starczy).

(Micoud81) #3

Do takiego zestawu dobry będzie Chieftec CFT-560A-12S

(Pikouko) #4

nie mam jeszcze tego zestawu. karty lub jakas karte kupie pozniej bo narazie nie mam wiecej kasy... a kupic wbudowany w obudowie czy obudowe osobno a zasilacz osobno?

a i jeszcze jedno pytanie czy xp pro obsłuży tego kompa bo do visty nie jestem przekonany

(Adalbert) #5

No to jak będziesz kupował komputer to załóż nowy temat, bo ten Twój to do gier (rozumiem że takie będzie jego przeznaczenie) się zbytnio nie nadaję, a w zasadzie można kupić lepszy w tej cenie.

Zasilacz osobno, obudowa osobno.

xp 32bit (czyli prawdopodobnie taki jaki masz) spokojnie obsłuży Ci tego kompa, tylko zamiast 4GB będziesz mógł wykorzystać ok 3GB z pamięci operacyjnej (ale i tak na razie w zupełności Ci starczy).

(Inferno Pl) #6

Tak jak pisze kolega Adalbert - załóż nowy topic przed kupnem komputera i wtedy doradzimy Ci dokładnie jakie części wybrać. Za cenę podzespołów, które podałeś można złożyć dużo lepszy zestaw.