Jaki zasilacz do tego zestawu?

Procesor: Intel Core i5 2500k

Plyta Glowna: Asrock P67 PRO3

Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 670

Ram: Corsair Vengeance 2x4GB,1866MHz, CL9

Dysk: Seagate Barracuda 3.5, 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB

Komputer ma sluzyc glownie do gier, nie mam w planach podkrecac zadnych podzespolow, prosze o pomoc w doborze odpowiedniego zasilacza.

XFX Core 550W.

Dodane 21.07.2013 (N) 12:33

Przykro to czytać patrząc na model procesora :frowning:

Nie mam zielonego pojecia o podkrecaniu, dlatego napisalem ze nie planuje. Dziekuje za odpowiedz :slight_smile:

Według mnie nie ma sensu brać tak szybkich pamięci (realnie dużo tym nie zyskasz).

Za ile są te pamięci?

…ten lub inny niedrogi, wydajny zasilacz THERMALTAKE-SMART-SE-530W - ma on na linii +12V, 492W.

A ja polecam wesprzeć polską gospodarkę i kupić ten bardzo dobry zasilacz z modularnym okablowaniem: SilentiumPC Deus M1 550W (516W na linii +12V) lub niewiele droższy SilentiumPC Deus M1 650W (612W na linii +12V, pozwoliłby na mocne OC i dwie karty graficzne).

Jak chcesz kupić tańszy to weź SilentiumPC Deus G1 500W lub podanego wyżej Thermaltake Smart 530W.

Masz komputer wprost stworzony do OC - i5-2500k świetnie się kręci, w przyszłości warto spróbować jak będzie ci brakować mocy.

A pojęcia o podkręcaniu nie musisz mieć prawie żadnego. Płyta większość zrobi za ciebie, wystarczy przeczytać tylko na szybko jakiś poradnik, np. http://gracz.org/overclocking-sandy-bri … -i5-2500k/ i gotowe.

…też jestem patriotą, tylko w przypadku tych zasilaczy producent mnie nie zachęca do ich kupna, dając na ich prawidłowe działanie tylko 2 letnią gwarancję, gdzie większość dobrych zasilaczy ma 3 lub 5 letnią.

btw. jeżeli producent nie wierzy w jakość swoich wyrobów, to ja tym bardziej w nią nie wierzę.