Jaki zasilacz do tej konfiguracji?

jak w temacie mam takie coś

  1. DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ Titanium EPP CL4 OCZ2T800C44GK

  2. Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB

  3. Obudowa Sharkoon Rebel9 Value Black

  4. Płyta Abit IP35-Pro

  5. GeForce 8800GTS OC BFG 512MB

  • obudowa posiada wiatrak 12 cm i 25 cm

  • dysk Serial ATA 120 GB

  • Nagrywarka

ten Zasilacz be quiet! Straight Power E5-500W uciągnie to ? nawet jakbym podkręcił proca ? proszę o szybką odp ![-o<

weź OCZ StealthXStream 600W SLI :slight_smile: Będzie duuuży zapas :wink:

weź Enermax Liberty 500W/BeQuiet 500W/Corsair 520W

będą odpinane kable więc mniejszy tłok w obudowie

a ten uciągnie to wszystko

Zasilacz be quiet! Straight Power E5-550W - 375 zł

:frowning:

a czemu nie? :stuck_out_tongue_winking_eye: uciągnie toć podałem ten sam u siebie w poście…

a zabrać ten 550 Watt ? kosztuje o 30 zł wiecej :expressionless: a quad więcej prądu zjada chyba :roll:

możesz wziąć i 1KW nikt CI nie broni, do tej konfiguracji starczyłby nawet słabszy zasilacz…

a możesz mi opisać ile co ciągnie prądu tak na oko , bo przy 3DMark 06 obciążenie jest większe podzespołów niż w spoczynku :roll:

Podepnę się pod temat. NARESZCIE składam kompa i mam pytanko odnośnie zasilacza.

Konfig wygląda tak:

  • E6850 BOX

  • Gigabyte GA-EP35-DS3P

  • Palit 8800GT 512MB Sonic

  • 2 szt. GeIL Dual Black Dragon 1GB DDR2 800 MHz CL4

  • WD Caviar WD1600AAJS

  • Chieftec Aegis CH-05-B-B

  • 2 wentyle 120mm

  • 2 wentyle 92mm

(nie będą chodzić na maksymalnych obrotach)

Powyższy sprzęt już mam, trzeba do tego dobrać zasilacz :wink: Chciałem Amacrox Frei Erde 550W, ale człowiek, który załatwiał mi ten sprzęt nie może go zdobyć, za to chce mi załatwić jakiegoś Tagana 550W z pasywnym chłodzeniem. Problem polega na tym, że szukałem co nie co i nie znalazłem takiej zasiłki :expressionless: No i myślę, że zasilacz wezmę już sobie sam. Chyba, że macie pomysł o jakim zasilaczu mówił? Może pomylił firmy? W każdym bądź razie zastanawiam się co wybrać. Ile ten mój zestaw potrzebuje mocy? Nie będzie żadnego OC, ale w przyszłości mogę np. zmienić grafikę. 500W czy może ok 550W? A może jeszcze więcej? Myślę o Amacroxie który chciałem na początku, chodzi mi po głowie także ten Corsair: klik, lub taki Tacens: klik. A może coś innego? Zależy mi żeby był cichy, maksymalnie stabilny i pewny, dobry po prostu. Ucieszyły by mnie odpinane kable, ale nie jest to koniecznością :wink:

Pomoże ktoś z tym zasilaczem? Wiem tylko tyle, że ważna jest duża obciążalność lini 12V :roll: I zmieniłem zdanie co do odpinanych kabli, teraz są, że tak powiem pożądane :mrgreen:

Może taki: klik?

I ile Watt potrzebuje mój zestaw?

Wez corsair 520hxeu odpinane kabelki cichutki i niezly w testach ;]

Mam i polecam ;]

Dzięki za odp. Myślałem o nim, ale czy pociągnie mój zestaw bez problemu?

TAK :!:

No! To elegancko, dzięki Błażej :wink:

że się tak odezwę proca nie lepiej brać E8400?? wyższa wydajność, zdecydowanie większe możliwości OC, no i mniej się grzeje - to 45nm

płytę wziąłbym Foxconn P35A-S, nie dokładałbym ponad 100zł do tego gigabyte…

dysk weź samsungh HD161HJ, seria aajs od wd do najcichszych nie należy, zresztą samsungi są wydajniejsze jeśli chodzi o 60gb…

Niestety, on już ten zestaw ma :wink: Przynajmniej tak pisał :slight_smile:

A no, sprzęt już mam. Miałem brać Foxconna i dysk Samsunga, ale co do niektórych rzeczy zmieniłem zdanie, innych nie mógł mi załatwić ten człowiek i w efekcie sprzęcik jest taki jak napisałem. Źle nie będzie 8) Jeszcze tylko ten zasilacz i koniec batalii pt. składanie kompa :mrgreen:

A Penryny od ręki to można chyba tylko na allegro dostać? Bo tak się rozglądałem z ciekawości i w sklepach niby są, ale fizycznie ich nie mają na stanie.

nie tylko na allegro:

http://znak.pl/index.php?prid=cpuDuE8400+BOX

sporo taniej od E6850

Ale czy mają go na stanie nie wiemy :wink: W komputroniku też jest i można go sobie nawet do koszyka dodać, ale w opisie jest informacja “Towar niedostępny. Termin dostawy bliżej nieokreślony.” i tak od prawie 3 tygodni :lol: Z resztą i tak już jest po ptakach, jeśli zmienię procek to za jakiś czas a E6850 mi dekilatnie mówiąc wystarczy 8)

qrcze mam chłopaki wielki problem usłyszałem od sprzedawcy z innego sklepu, że Abit IP35 PRO jest bardzo awaryjny czy to prawda ? abity są takie beznadziejne ? jeśli tak to mam do dyspozycji jeszcze 3 płyty główne

Asus P5K-E

Asus P5N32-E SLI Plus Motherboard

Gigabyte GA-P35-DS4

Pomóżcie bo gubię się już :frowning: mam zostać dalej przy ABIT ?