Jaki zasilacz do zestawu?

Witam serdecznie pytanie jak w tytule a zestaw jest taki:

płyta główna: MSI 760GM -P33

Procesor: AMD Phenom II x4 840

RAM: 2x 4GB 1333MHZ mushkin DDR3

karta graficzna: Nvidia GeForce GTX460se GDDR5 (1GB)

dysk hitachi 1TB 7200 SATA 3.0

Mam nadzieję że tyle wystarczy :slight_smile: jeżeli coś źle napisałem, albo czegoś nie dopisał proszę o poprawienie :wink:

I teraz tak miałem zasilacz modecom 600ATX FEEL 1 - czyli wiadomo no nic ciekawego, komputer nagle padł i nie chce się już włączyć, podczas próby uruchomienia wentylator od procesora delikatnie drgnie ( było w innym poście że to prawdopodobnie zasilacz padł) więc pytam Was jaki byście dali do tego zasilacz czy 400W starzy ? czy po prostu kupić nową 600-tkę lepszej firmy? Co proponujecie ? :wink:

THERMALTAKE Litepower Black 500W

XFX 450W

ocz 500W

Ile masz na zasilacz?

Sprawdzałeś komputer na innym zasilaczu, by upewnić się czy tylko “zasilacz” poszedł z dymem.

Proponowałbym jakiś markowy zasilacz 500W, np. OCZ CoreXStream 500W, High Power Element Plus 500W czy Deus G1 500W.

Witam mam nadzieję że to nic jeżeli po tak długim czasie odświeżam temat :slight_smile:

słuchajcie kupiłem ten zasilacz OCZ CoreXStream 500W, po podłączeniu już myslałem że odpalę sobie w końcu battlefielda 3, ale nic z tego… gdy tylko wcisnąłem POWER pojawił się ogień na płycie głównej (przypomnijmy płyta główna msi 760GM P33)

No z tego co rozumiem stary zasilacz jednak zabrał ze sobą coś więcej… no nic teraz pytanie jaką płytę główną proponujecie do tego zestawu ? :slight_smile:

Dodam że do 250 zł ewentualnie 300 zł mogę dać na płytę

Najlepiej na początek sprawdzić czy reszta podzespołów jest sprawna (niestety straty mogą być większe).

Karta pewnie też poszła.

Powiem Ci tak, weź do jakiegoś kolegi te części i zobacz, czy działają, tzn. procek do jego płyty, jeżeli posiada na ten socket, pamięć ram, karte itp.

Jeżeli o płytę to weź tę MSI 970A-G46.|

Niech się jeszcze inni wypowiedzą.

To mnie teraz zasmuciliście… a Misiek1227 już w ogóle, karat musi chodzić! :smiley:

no dobra to jutro sprawdzę wszystko na innym kompie i powiem co i jak wygląda :slight_smile:

jeszcze jakieś inne propozycje płyty ?