Jaki zasilacz do....?

(system) #1

Witam.

Na dniach planuje zakup nowego GeForca GTX 295, myślałem też nad radosławem 4870 x2, ale czytałem,że gryzie się opn troche z moją płytą głowną, ale nie chodzi mi tutaj o wybór karty, więc na początek mój spec..

C2D E6700 2,66

8800Ultra

4GB 800mhz Ram

Asus Striker II Formula nForce 780i 3-way SLI

Nagrywarka Blu Ray

Nagrywarka DVD

HDD 320GB

Karta Wi-Fi

I teraz ważna rzecz zasilacz Be Quiet Dark Power Pro 750W

Czy ten zasilacz wystarczy do polączenia w sli 8800 Ultra i GTX 295?? Jeśli nie to czy uciągnie samego GTX 295 na tym configu

To co wyżej napisałem o połaczeniu tych kart w sli, to chodziło mi o to że

Karta 1: Rendering grafiki

Karta 2: Przeznaczona dla PhysX

Graphics card 2 is not required to have the same GPU as graphics card 1

Prosze o szybką odpowiedz.

(iwa nike) #2

tak

(Mandrasik17) #3

tych kart razem nie podłączysz w SLI. Muszą to być karty o takim samym procesorze graficznym i taktowaniach pamiecie czyli identyczne

(system) #4

Karta 1: Rendering grafiki

Karta 2: Przeznaczona dla PhysX

Graphics card 2 is not required to have the same GPU as graphics card 1

Czekam na opinie innych użytkowników

(Technik Elektro) #5

kup jedną grafikę od od ati x2 lub wspomnianego nowego geforce, popchnij na allegro posiadanego proca i zainwestuj w c2q

Intel Core2 Quad Q9400 2.66 GHz BOX (LGA775, 64bit),

ten rendering to w 3d studio, maya czy w czym ??

(system) #6

Ale zasilacz bedzie ok do tych dwóch kart? Czy bedzie zasłaby? Jeśli zasłaby to czy uciagnie samego GTX 295?

Pozwala na obsługę akceleracji NVIDIA PhysX przez dedykowaną kartę graficzną GeForce. Wykorzystaj jedną kartę do grafiki, a drugą do przetwarzania efektów fizycznych PhysX. Więcej informacji dostępnych jest tutaj. (Uwaga: akceleracja GPU PhysX obsługiwana jest przez wszystkie karty GeForce z serii 8, 9 i 200 z minimum 256 MB pamięci graficznej. Niniejszy sterownik automatycznie instaluje oprogramowanie systemowe PhysX w wersji 8.10.13).

http://pl.slizone.com/object/sli_cuda_learn_pl.html

-- Dodane 20.01.2009 (Wt) 9:46 --

Jeśli mi sugerujesz kupno nowego proca, to znaczy, że mój obecny jest zasłaby i nie uciągnie tego nowego GPU, lub jedna karta będzie spac?

(Technik Elektro) #7

czytaj ze zrozumieniem, twój procek nie jest pierwszej śweirzości - piszesz o renderingu - tutaj 4jaja się przydadzą, mało tego nie jesteś w stanie określić programu w jakim będziesz rzeźbił grafikę... zasilacz pociągnie te karty które wymieniłeś niekoniecznie jeśli byś zapodał 3 (na granicy wytrzymałości pewnie)... 8800 w sli jest nieopłacalne...

reasumując albo najnowsza nvidia albo ati x2 2gb vram + nowy procek..zasiłka którą zaproponowałeś w takiej konfiguracji bez problemu da radę

(system) #8

1 karta bedzie wykorzystywana do grafiki w grach a druga do przetwarzania efektów graficznych w tych grach.

We wcześniejszym poście jest link

Czyli moj zasilacz uciagnie bez problemu te dwie karty(8800Ultra i GTX 295 i reszte kompa)?