Jaki zasilacz, dysk, nagrywarka dvd?

witam. w najbliższym czasie kupie następujące części:

  1. ASUS - A8N- SLI

  2. NVIDIA 6600GT

  3. 1 GB DDR TWINMOS DUAL

  4. athlon 64 X2 3800+

i mam kilka pytań:

  1. chciałbym kupic do tego dysk 120 GB lub 160GB, zalezy mi zeby był jak najbardziej cichy i w przyzwoitej cenie. co byscie poradzili?

  2. narywarke dvd, nie musi byc jakos syper wypasiona. zalezy mi zeby była stabilna(słyszałem ze LiteOn szybko sie psują), i również jak najbardziej cicha

3)jakas przyzwoita i ładna obudowe do 130 zł

  1. i zasilacz. czy taki sprzet uciągnie 400W czy lepiej 450W??? komputer nie bedzie w przyszłości robudowywany. najwyzej dokupie 1 GB ram. również zalezy mi zeby był cichy
  1. jakiś wd caviar

  2. pioneer, nec, lg, samsung

  3. chieftec ma ładne budy

  4. amacrox 400w

a opinie innych??? zgadzacie sie z poprzednikiem?

popieram przedmówce, dysk najlepiej WD lub seagate conajmniej 250 gb, procek wielordzeniowy zalecam AMDka. Ja wybrałem Intela, bo w ubiegłym roku AMD zostało w tyle, wcześniej miałem AMD Bartona2500 - rewelacyjny procesor jak na swoje czasy :slight_smile: Niedługo wyjdzie AMD PHENOM - natywnie czterorzeniowy z zintegrowanym kontrolerem - nie musisz wariowac póżniej z DDR3, DDR 2 800mhz spoko luz wystarczą cenowo AMD PHENOM 9500 - ok750zeta, płyta ok340zeta, pamięc ok.300zeta RAZEM ok.1390zeta a u Intela: Intel Core 2 Quad 6600 810zeta, płyta ok650zeta, pamięć 800zeta co daje 2260zeta - przemyśl. GRAFA np Radeon HD3850 ok550zeta. A na elektrownie nie żałuj kasy, minimum 500watt, ja przechodzę na Tagana. Zajrzyj do sklepu Agito.pl - jestem stałym klientem, wszystko kupuję pocztą zero problemów, najtańsze ceny w Polsce. Pozdrowienia Tomek

Ps. obudowy, ja kupiłem najzwyklejszą bez elektrowni, następnie trochę własnego moddingu - pleksi z allegro 8zeta, prescot 9 zeta z chromowanym grillem, dwa wydajne i ciche wentylatory na łożyskach, trochę zabawy i inwencji - każdy z znajomych ci pozazdrości, skrzynka mi pracuje cicho, a procek nie przekracza 39 stopni celsjusza, w lato 42-43 :slight_smile: