Jaki zasilacz kupić żeby komputer mi się nie spalił?

(Nexxxi) #1

Siemka!

Chciałem się spytać czy mogę zmienić zasilacz z 350W na 500 >

jeżeli tak to jaki

Mój komputer:

Procesor: AMD Althon 64bit x2 3,00GHz 6000+

Karta graficzna: Radeon HD 5570 1GB DDR3

Płyta główna: Gigabytr ga-M61SME-S2

Oprogramowanie: Windows 7 32bit

Jeżeli potrzeba coś więcej to mówić ja podam.

(Damian Grzeli) #2

tak.

Ile masz do wydania?

(neXt___) #3

Jeśli nie planujesz dalszej rozbudowy komputera, markowa 350-tka będzie wystarczająca, 500W to olbrzymi zapas mocy, którego i tak byś nie wykorzystał na tym sprzęcie. Chociaż różnice ceny między 350W i 450W są tak niewielkie, że to bez większej różnicy, prądu i tak więcej nie zje

(falcon89) #4

Dlaczego miałyby być jakieś przeciwwskazania, tylko wybierz markowy (czyt. dobry pod względem jakości) zasilacz.

Ile masz na zasilacz?

Jeśli chodzi o konkretne modele to np. XFX Core 450W, Thermaltake Smart 530W.

(Jaromir Zurawski) #5

Bez sensu kupować zasilacz do tego zestawu, lecz jeśli masz w planach modernizacje, warto kupić mocniejszy zasilacz.

Ile masz pieniędzy?

(Nexxxi) #6

Mam do wydania około 100 złoty ale jeżeli nie trzeba na tym sprzęcie rozbudowy to chyba nie trzeba rozbudowy moc.

Ja chciałem kupić zasilacz tylko po to , żeby mieć pewność że starczy mocy na kartę graficzną i będzie ona wykorzystywana całą mocą, ale jeżeli tak to chyba nie potrzebuje rozbudowy tej mocy.

Chyba że jednak trzeba to kupję tyko jaki???

(Qba_) #7

A jaki zasilacz (marka i moc) masz obecnie? Jeżeli to jakiś szrot, to bezpieczniej będzie go wymienić na coś porządnego.

(stranger 004) #8

Otóż to :slight_smile: za “100 złoty” :wink: nabędziesz solidnego fortrona 350-450W - z 3-letnią gwarancją z “białej” listy zasilaczy. W tej kwocie ciężko będzie znaleźć coś bardziej markowego (chyba że używka ale to jest loteria)

(Ja$) #9

Zasilacz Aerocool VP-450

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool … 50-359408/

(Nexxxi) #10

Dla mnie nie musi być z gwarancją lub supro pro mega tylko żebym miał zapas mocy, żeby karta graficzna była wykorzystywana całą mocą a zasilacz ma 350W i model podam później :smiley: