Jaki zasilacz kupić żeby komputer mi się nie spalił?

Siemka!

Chciałem się spytać czy mogę zmienić zasilacz z 350W na 500 >

jeżeli tak to jaki

Mój komputer:

Procesor: AMD Althon 64bit x2 3,00GHz 6000+

Karta graficzna: Radeon HD 5570 1GB DDR3

Płyta główna: Gigabytr ga-M61SME-S2

Oprogramowanie: Windows 7 32bit

Jeżeli potrzeba coś więcej to mówić ja podam.

tak.

Ile masz do wydania?

Jeśli nie planujesz dalszej rozbudowy komputera, markowa 350-tka będzie wystarczająca, 500W to olbrzymi zapas mocy, którego i tak byś nie wykorzystał na tym sprzęcie. Chociaż różnice ceny między 350W i 450W są tak niewielkie, że to bez większej różnicy, prądu i tak więcej nie zje

Dlaczego miałyby być jakieś przeciwwskazania, tylko wybierz markowy (czyt. dobry pod względem jakości) zasilacz.

Ile masz na zasilacz?

Jeśli chodzi o konkretne modele to np. XFX Core 450W, Thermaltake Smart 530W.

Bez sensu kupować zasilacz do tego zestawu, lecz jeśli masz w planach modernizacje, warto kupić mocniejszy zasilacz.

Ile masz pieniędzy?

Mam do wydania około 100 złoty ale jeżeli nie trzeba na tym sprzęcie rozbudowy to chyba nie trzeba rozbudowy moc.

Ja chciałem kupić zasilacz tylko po to , żeby mieć pewność że starczy mocy na kartę graficzną i będzie ona wykorzystywana całą mocą, ale jeżeli tak to chyba nie potrzebuje rozbudowy tej mocy.

Chyba że jednak trzeba to kupję tyko jaki???

A jaki zasilacz (marka i moc) masz obecnie? Jeżeli to jakiś szrot, to bezpieczniej będzie go wymienić na coś porządnego.

Otóż to :slight_smile: za “100 złoty” :wink: nabędziesz solidnego fortrona 350-450W - z 3-letnią gwarancją z “białej” listy zasilaczy. W tej kwocie ciężko będzie znaleźć coś bardziej markowego (chyba że używka ale to jest loteria)

Zasilacz Aerocool VP-450

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool … 50-359408/

Dla mnie nie musi być z gwarancją lub supro pro mega tylko żebym miał zapas mocy, żeby karta graficzna była wykorzystywana całą mocą a zasilacz ma 350W i model podam później :smiley: