Jaki zasilacz polecicie do dużego OC tego kompa?

Witam, mam takie pytanie mam kompa GA K8NSnForce3 250, Semrpon64 3000+, 512DDR 400, 1 dysk, nagrywarkę DVD, fdd, napęd DVD, Asus Radeon 9550 256DDR 128 biotwa, i to wszystko utrzymuje zasilacz Codegen 300W (chyba cała konfiguracja kompa)bez żadnych problemów. Lecz gdy podkręcę procka to nie chce się komp włączyć i trzeba resetować ustawienia biosu. I teraz czemu tak sie dzieje? Wina zasilacza? Jaki zasilacz byście polecili jeśli tak, ale wątpię bo zasilacz dobrze wszytko trzyma. WIEM WIEM, wszyscy mówią że Codegony są złe… ale ja nie mam z nim żadnych problemów prócz OC jeśli to wina zasilacza. I czy trzeba nowy bios wgrać do płyty głównej, czy jak zasilacz bym zmienił to by dało się podkręcić go? I jakie byście dobre wiatraki polecili na przód i tył? I czy jest gdzie na płycie głównej je podłączyć? Bo wiatrak mam tylko od procesora podłączony do gniazda fan raczej. Bo wiatrak od k. graf. ma podłączenie do k. graf. A jeśli jest to ile takich miejsc jest do podłączania, bo nie wiem. A na tej płycie głównej podobno się dobrze kręci. Więc czekam na propozycje. Zasilacz taki by starczył na dość długo jak będę chciał coś dokupić np. nowy proc. Z allegro pewnie fortrona polecicie ale nie jestem do niego przekonany, wolałbym coś innego do max 150 zł no może 200 jak nic dobrego do 150 nie bedzie, i tak jak mówię by starczył na dość długo bo w przyszłości może rozbudowa kompa.

wiatrak od obudowy podłącza sie do molexu,a zasilacz poleciłbym 350/400 W Chiefteca

~190 zł

http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=8 … S450AA101A

Codgeny są złe kiepskie wykonanie, brak zabezpieczeń, nie stabilne napięcia, podaje napięcia w sposób strzałkowy, a czasami jak strzeli to chmura dymu, snop iskier i po kompie.

Ja słyszałam że jakiś tam mają zabezpieczenia. A właśnie ostatnio się koledze spalił zasilacz codegen, ale raczej nic nie zabrał, bo sprawdzaliśmy to dysk chodzi, to reszta też może, ale to nie mój problem. 202 zł by mnie wyszedł ten Chiftec z przesyłką, a jakiś opis jak się popłaczą wymontowuje stary zasilacz, i montuje nowy. I jakieś wiatraki dobre, tylko bez bajerów zę świecą :stuck_out_tongue:

Post może troche nie odpowiadać, bo cena waha się ok. 300 zł. :confused:

Ja zdecydowanie polecam Tagan’a (430W, U15 Easycon). Posiadam Chieftec’a ale niestety z biegiem czasu - po 6 miesiacach - wariuje troche :wink: a więc wymienię sobie na coś takiego http://www.allegro.pl/item143441619_tagan_easycon_430w_u15_atx_v_2_1_gwar_fvat_raty.html

P.S. W sklepach nie jest wiele droższy :wink:

Przecież piszę że nie więcej niż 200 zł

Bajka, prędzej zobaczysz krasnoludki niż codgena z zabezpieczeniami i filtrami.

Dyski i napędy często przeżywają, ale ram, płyta i proc zwykle giną, lub pozostają uszkodzone.

Na zasilaczu nie można oszczędzać!

odkręcasz śrubki odpinasz stary wywalasz przez okno (tylko popatrz czy nikt nie idzie), przykręcasz nowy podłanczasz kable i odpalasz kompa.

Zasilacz podobno cichy wentyl 120 zapewnia dobre chłodzenie.

NO dzięki, to tego Chifteca kupię jak uda mi się kasy wyskrobać, bo głównie chodzi mi o OC. A na zasilaczu wiem że nie powinno się oszczędzać, ale zależy kto ma jakie fundusze.

P.S. a po świętach stanieją??

Albo mógł bym tego fortona brać tylko że 400W, mogę spróbować, skoro Codegen jakoś ciągnie, to ten forton może też. Bo po co mam płacić aż tyle. Tylko jakieś testy macie tego zasilacza? I czy tylko go na allegro można dostać? Bo tak się składa że nie mam tam konta.

A te śrubki to trzymają z tyłu obudowy czy jak??

Powinny.

To zobacz jak po świętach będzie, jak stanieje to kupię tego Chifteca, jak nie to poszukam u mnie w mieście albo spytam się kumpli co mają konto na allegro, czy kupili by.

Forton 400W nie będzie dobry np pod AMD K8, lub C2D, więc jak chcesz coś kupić na przyszłość to 200 zł minimum.

Tak, tylko te z tyłu

Składanie kompa:

http://forum.pcmaniak.pl/sutra66401.php

No to poczekam po świętach spróbuje kupić tego Chifteca. Dzięki wam wszystkim. Tylko gniazdo ATX jest tylko jedno?? I jak źle go zamontuje np. do góry nogami to nic się nie stanie?? Jak mam rozpoznać gdzie jest dół a gdzie góra?Spytam się teraz by w przyszłości nowego tematu nie zakładać.

Jedno.

Takie coś jest niemożliwe wtyczka ma blokady i rozpoznasz kierunki na wtyczce ATX jest bolec, a na wtyczce od zasilacza zatrzask.

heh, dziś się dowiedziałem że procka zabrał ze sobą do grobu ten zasilacz, czyli zmienię na 100% jak będę miał kasiorę, ale jakby mi coś zabrał zasilacz, to na gwarancji jeszcze jest więcej niż połowa kompa, a do tego mojego kompa napisałem wcześniej konfiguracje starczył by fortron 400W, i wtedy bym go podkręcił i zamontował dwa wiatraki z tyłu i z przodu. I czy jest możliwość dostać go w sklepie, bo konta na allegro nie mam.

Topower, Tagan, Hiper,Fortron - to są dobre marki zasiłek

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 10:10

Ciężko jest go dostać w sklepie, a nawet jest to wręcz niemożliwe

ja rozumiem, że OC jest fajne i w ogóle, ale za te 200zł mógłbyś dokupić kostkę 512 ram, co dało by dużo większego kopa (szczególnie w grach) niż przekręcenie procka do granic wytrzymałości.

oczywiście wymiana zasilacza jest jak najbardziej wskazana, ale Fortron 350W starczył by na pewno.

zastanów się dobrze.

a czemu 350 W a nie 400W, 100W to jednak spora różnica, a pamięci teraz podrożały i nie widać by ich cena spadała

400 ale ta od fortrona

http://www.fsp-group.com.tw/english/1_p … &proid=131

inne maja slabsza 12V,

tobie spokojnie wystarczy ten

http://www.allegro.pl/item144013555_zas … a_gw_.html

bo w cenie tego pierwszego lepszym wyborem jest

Modecome mc-350 z 300w na 12v a fortron pierwszy ma 250W a drugi 205W

http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=9 … 350ATX+PFC

Fortron 350w ma silniejszą linię 12v. Fortron 400w jest znowu lepszy do starszych kompów gdzie większość rzeczy jest zasilana z 5v

no może być i Fortron 400W. napisałem tylko, że wystarczył by i ten 350W.

i nie 100W różnicy, tylko 50 :slight_smile:

no podrożały, ale do 200zł spokojnie kupisz nowe, a do 150zł wyrwiesz używki.

rób jak chcesz - ale jeżeli grasz to dokupienie drugiej kostki ram da dużo lepsze wyniki niż kręcenie procka.