Jaki zasilacz wybrać

(Speedyx) #1

Witam

Jaki zasilacz kupić do takiego sprzętu

ATHLON X2 5200+GA-M61SME-S2+ 1GB DDR2 800 250GB dysk,nagrywarka DVD

CHIEFTEC HPC - 420 - 302 DF

Zasilacz ATX Modecom Feel 400W

FORTRON 400W

a moze coś innego w cenie do 100zł

(złacze 24 pin)

(piotrekplay) #2

dopłać 5zł do Modecom MC-350 W

albo Fortron 350PNF 350W

(Kamil Mielewczyk) #3

Niewiem dlaczego tak mało na zasilacz...już lepiej kupić jeden a porządny, który wszystko strzyma na parę lat dlatego polecę ci Chieftec'a 560Whttp://www.nokaut.pl/zasilacze/zasilacz-do-obudowy-chieftec-560w.html

Jeżeli jednak upierasz się przy tym 100zł to dopłać torchę i masz to http://www.nokaut.pl/zasilacze/zasilacz-amacrox-warrior-400w-box.html

Albo tak jak poprzednik pisał jakiegoś Modecoma z seri MC są BARDZO DOBRE. POZDR.

(Speedyx) #4

a czy MODECOM FEEL 400W NIE PORADZI SOBIE?

(Kamil Mielewczyk) #5

Poradzi, ale lepszą wydajność ma seria MC

(Speedyx) #6

A MOZE FORTRON 400W. ?

(Kamil Mielewczyk) #7

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/101278

Modecom tańszy i lepszy...bierz Modecoma...:wink: Takie moje zdanie

(piotrekplay) #8

uciągnąć uciągnie ale w każdej chwili tylko patrzeć jak dym wydobywa się ze środka :lol:

Modecom MC-350 / Amacrox Warrior ax450pnf / Fortron ATX-350PNF

wybierz coś z tego, ja brałbym albo modecoma albo amacroxa chociaż fortron też sobie poradzi...

(Speedyx) #9

dlacze sądzisz ze spali kompa MODECOM FEEL 400W

(Speedyx) #10

Chieftec 420Wat HPC-420-302DF lub FORTRON 400W.

(Speedyx) #11

w przyszłości planuje podkręcenie go na 3GB

(Kamil Mielewczyk) #12

Chieftec 560W i masz spokój :wink:

(Mariosti*) #13

Jak tak wszyscy rzucają różnymi zasilaczami w postach to dam coś najlepszego :stuck_out_tongue:

Corsair vx 450 - bezgłośny, ładny, dużo kabli w pełnym oplocie, niższe rachunki za prąd, napięcia stabilne jak skała (i to dosłownie).

(Speedyx) #14

A MOZE BYC CHIEFTEC HPC - 420 - 302 DF

(Blinq1) #15

Nie chce tworzyć nowego postu, więc napiszę tutaj.

Na wakacjach do swojego 5-letniego komputera dołożyłem Radeona 9800. Po miesiącu spalił mi się zasilacz (Codegen 300 W). Nie znałem się jeszcze wtedy na zasilaczach i w sklepie wcisnęli mi Tracer MGB 400 ATX. Po następnym miesiącu zaczął mi się resetować komputer i wartość w SMART dysku Spin up time zaczęła wzrastać, czyli jakieś małe napięcia dla dysku są.

EVERST Home Edition:

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.57 V

+2.5 V -- 2.67 V

+3.3 V -- 3.10 V

+5 V -- 4.70 V

+12 V -- 11.90 V

-12 V -- -11.95 V

DIMM -- 2.67 V

AGP -- 1.49 V

Więc, raczej zasilacz trzeba wymienić... Czy Modecom MC 350 W wyrobi na komputerze:

512 MB RAM

Radeon 9800 128 mb AGP

Maxtor 250 GB ATA/133

I jeszcze jedno pytanie, jak myślicie, idąc z paragonem zakupu tego Tracera do sklepu zwrócą mi przynajmniej część pieniędzy, mówią, że zasilacz nie spełnia moich wymagań, komputer się resetuje itd?

(Technik Elektro) #16

bez problemu

możesz zaproponować wymianę na Modecoma MC i dopłacić różnicę w cenie. pieniążków ci nie zwrócą, co najwyżej przyjmą na serwis więc warto jest się dogadać.

Amacrox ax450-pnf

(Blinq1) #17

A czy te napięcia wyżej podane (z SpeedFana) nie są jakieś zabójcze dla dysku?

(Technik Elektro) #18

programy mogą przekłamywać nieco wyniki pomiarów za równo w górę jak i w dół - zatem nie można się nimi sugerować.

(Kamil Mielewczyk) #19

Jak kupie za mocny zasilacz to mi sie może spalić coś?? :confused: Myślałem że same dobierają moc i jak kupie 560W to mi sam dopierze moc djaką potrzebuje np.dysk

(Technik Elektro) #20

te zasilacze które mają układ PFC (aktywny,pasywny) potrafią "zarządzać" poborem mocy przez sprzęt tj. zapodają go tyle ile potrzeba nie masz się czym przejmować, że jak kupisz mocniejszy zasilacz to rachunki wzrosną.