Jaki zasilacz z pośród podanych? Jaka obudowa?

Dwie karty z CUDA do obliczeń bardzo się przydają, na przykład przy renderowaniu w programach typu Octane itp. Faktem jest jednak, że wzrasta wtedy zapotrzebowanie na prąd. Skoro autor zamierza korzystać z jednej karty graficznej a podaje w przykładzie konfiguracji płytę z trzema PCIE -

Osobiście nie lubię takich dziwolągów i raczej wybrałbym płytę gł. 2x16 lub z tylko jednym PCIExpress, to dodatkowe czarne gniazdo to tylko chwyt marketingowy i tak nikt nigdy go nie będzie używał.

Widzę że się trochę nazbierało wiadomości, więc teraz moja kolej. A więc tak… Raczej nie chciał bym robić sli więc kupno mocniejszego zasilacza chyba nie ma sensu. Wolę już np za rok sprzedać tą kartę i wyłapać jakąś używkę gtx680, który podobno potrzebuje jeszcze mniej prądu więc zapas mocy w zasilaczu się jeszcze zwiększy.

A jeśli chodzi o płytę to wybrałem ją bo przeglądałem różne zestawy i miała ona raczej dobre opinie. Aczolwiek to czy ją kupie zależy od tego za ile będzie możliwość jej kupna bo nie chce się wychylać dużo ponad 300zł. Więc najprawdopodobniej i tak skończe z wersją PRO. A jaką płytę np. radzilibyście lepiej kupić? jedno gniazdo pci-e 2.0 mi wystarczy bo więcej raczej nie potrzebuje :slight_smile:

Dodane 17.03.2012 (So) 14:26

A może jeszcze jedno pytanie które mi teraz przyszło do głowy… Bo skłaniam się najbardziej ku zasilaczowi xfx core 550. Niby wszyscy piszą że i tak będzie spory zapas mocy i bez problemu będzie można kręcić procesor. A jeśli dołożę drugi hdd to ciągle taki zasilacz wystarczy? :smiley: Nie mam pojęcia ile prądu pobierają dyski więc wolę się upewnić.

Tak bo typowy komputer pobiera w stressie ok. 300W :wink:

To w takim razie mój do typowych zaliczał się nie będzie bo sama grafika i procesor w stresie potrzebuje dużo więcej niż 300W :stuck_out_tongue:

Dlaczego tak uważasz skoro typowy procesor to 90W a karta ok. 150W? I nie patrz na wyliczenia kalkulatorów mocy bo tam zawyżają wyniki :wink:

Ale w stresie wygląda już to zupełnie inaczej :wink:

Tak czy siak wybór padł na xfx core 550. W testach wypadał bardzo dobrze. Praktycznie polecają go na każdym forum. Zaważyło również to że ma dosyć długie kable, a przynajmniej dłuższe o tych zasilaczy o których też myślałem. Do tego przekonała mnie cena :smiley: Kupiłem na allegro za 195zł łącznie z przesyłką egzemplarz 1,5 miesięczny więc chyba się opłacało.

Teraz już pozostała tylko kwestia obudowy, ciągle się waham pomiędzy regnum l50 a gladius 800. Plus regnuma to te filtry wszędzie wepchnięte gdzie się da, usb 3.0 i chyba wygląd aczkolwiek to już ma najmniejsze znaczenie :wink: Plus gladiusa to chyba głównie cena bo jest 100zł tańszy, no i na siłę że ma wyjmowany kosz na dyski twarde co by upchnąć długą płytę… ale to już takie naciągane :wink:

W Regnumie z tego co pamiętam też jest demontowany koszyk na dyski :wink:

Niestety, osobiście nie poradzę - bo każdy ma inne potrzeby. Osobiście myślę, że jak można to te 80zł można dopłacić, obudowy nie zmienia się co roku (z małymi wyjątkami), a jednak USB 3.0 za dwa-trzy lata pewnie będzie już w dosyć dużej liczbie urządzeń. No a regulatorem obrotów wentylatora chyba nikt nie pogardzi :slight_smile:

Nie jest wyjmowany. W Regnum L50 po prostu masz fabrycznie na karty graficzne ponad 30 cm:wink:

W sumie trochę na tym zasilaczu zaoszczędziłem więc coraz bardziej skłaniam się do tego regnuma :smiley: Aczkolwiek mam pewne obawy czy ten zasilacz nie będzie za słaby do tego wszystkiego… aaale to jak obawy się zwiększą to go najwyżej sprzedam i kupie coś innego :stuck_out_tongue:

XFX będzie OK, chyba że będziesz się bawił w SLI, to wtedy może być na styk.

Nie, SLI nawet przez myśl mi nie przechodzi, jeden kaloryfer w pokoju już mam :wink: Zresztą sli nie zawsze spisuje się ok. Tylko moje obawy wynikają z tego, że jak by nie było w tej obudowie są już 3 wentylatory… dodatkowo jak podepnę jeszcze jeden hdd… i się boje że niby takie drobne rzeczy a tu się uzbiera tyle że mi mocy braknie ;]

A co to są 3 wentylatory? :slight_smile: Jeśli są dobrej klasy to przynajmniej będzie cicho a zapas wentylacji na lato zostanie :slight_smile:

Cięgle się jeszcze zastanawiam czy nie dopłacić tych niecałych 100zł i wziąść xfx 650 i mieć spokojne sumienie :smiley: Ale to się musze jeszcze z tym przespać.

I pojawiła się jeszcze jedna kwestia… czy do tego zestawu byłby odpowiedni Asrock P67 PRO3 B3? Ogólnie płytka ma dobre opinie pod względem jakościowym, jak i OC. Więc w moim przypadku jeśli nie planuje sli/cf to chyba żadna różnica?

Dodane 21.03.2012 (Śr) 18:54

Ehhh… wieczne problemy :wink: Jeśli zdecydował bym się dopłacić to 100zł i wziąść mocniejszy zasilacz to który z tych dwóch

Zasilacz OCZ ZS Series 750W

XFX Core 650W

Będzie lepszy/cichszy? Natężenie na 12 praktycznie to samo, cena taka sama. Z tym, że czytałem dużo opinii że ten xfx głośno chodzi (buczy) jak to wygląda z ocz? No i może jeszcze jak wygląda długość kabli w tych zasilaczach?

Generalnie ani OCZ ani XFX nigdy nie należały do cichych więc nie wiem skąd opinie na temat ich kultury pracy :wink: Ciche to są np. Antec HCG-620 lub Fractal Design Tesla 650 :slight_smile:

Ale i cena już konkretniejsza :wink: Ale to że nie są one ciche to oznacza co? :smiley: Wyją tak że nie da się przy nich siedzieć? :smiley:

Dodane 22.03.2012 (Cz) 10:53

i ta 650 xfx byłaby głośniejsza od 550? Bo skoro i tak się zdecydowałem na tą 550 to 650 już też bym łykną.