Jaki zasilacz zamiast Megabajta?

Aha! Czyli taki myk :slight_smile: Dziękuje za wszytskie odpowiedzi! :slight_smile:

o też nie wiedziałem… :shock: co prawda mój stary zasilacz z tamtego wieku ma akie same wymiary co nowy. tyle że nowy jest 3x cięższy :smiley:

PS.

Jak by sie podłączyło jakiś nowy zasilacz do starego sprzętu to by sie coś mogło stać??

I niewiem czemu w tych nowszych zasilaczach z tego co zauważyłem to brakuje jednego wejścia w tej wtyczce ATX… czemu to tak?

Może i mieć, ale rozmieszczenie śrub będzie takie same w zasilaczach i budach atx.

to go dasz na zewnątrz i po problemie -,-

A podaj jakie te zasilacze mają wielkość?

Bo ja mam teraz Codegena i jego bude, chce go zmienić, na to co napisałem, ale jak kupię go a tu się okażę że nie wejdzie to co będę trzymał kompa goło na stole?

Bo budy nie będę wymieniał bo ładna jest.

D@widoS , nie dam na zewnątrz bo jak to będzie wyglądać…

P.S. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 0&start=75

to go daj za kompa i już,ale masz problem :x

Wejdzie bez problemów. Miałem 3 latka codegena i jego szarą budę, zmieniłem na amacroxa i bez problemowo wszedł. Nie masz sie co obawiać.

Wejdzie. :slight_smile:

Za kompem nie mam miejsca bo jest ściana. Chyba że na komputer, ale będzie go słychać.

Jak pisze lotnikoss skoro tak to gitara :smiley:

Ta albo by nie wstał albo by się zjarał, inne obciążenia na liniach 5v i 12v jest.

Zjarać by się nie zjarał, czarny ekran, lub restarty jeśli np podpieło by się zasilacz z 480w na +12, 50w na +5, a sprzęt by ciągnął z 130w z +5.

Jakoś ostatnio widziałem taki przypadek że poszedł sprzęcik z dymkiem po 2 godz pracy :lol:

Ok ale nie róbmy już off-topa

Witam!

Planuje wymiane zasilacza z megabajta na jakiś inny! Jednak zależy mi jedynie na stabilności działania bo megabajt nie sprawdza się zbyt dobrze i często się wiesza! Gdy go kupiłem wszystko śmigało pięknie jednak po modernizacji nie wydala! Proszę doradzenie jakiegoś sprawnego modelu, bardzo zależy mi aby zasilacz nie był bardzo drogi i w 100 zł powinienem się wyrobić! Dodam że nie mam dziury na górze na 120x!

Oto mój sprzęt:

Płyta Epox

Celeron 1,7

Radek 9550

2x256 DDR

2 dyski

2 napędy

2 karty pci

Sądze że jakaś dobra 350 powinna wystarczyć! Nie zamierzam już więcj go modernizować więc mocy nie musi być w nadmiaże! Używki odpadają!

Z góry dzięki za odp! Pozdrawiam!

Może ten będzie dobry:

http://allegro.pl/item201934037_delta_3 … gw_ss.html

:ok:

Będzie dobry.

Jak i również ten:

http://allegro.pl/item204800169_zasilac … a_gw_.html

zwróć uwagę na wtyczki.

Ale oba pociągną bez problemów?

No a do fortrona to mam troche uraz bo kupowałem 2 razy na allegro (mój błąd że używki) ale padły po 2 miesiącach!

No więc który lepiej, jak myślicie?

PS. No i co z tymi wtyczkami???

No właśnie bo u mnie do jednego pina ie idzie kabelek i nie wiem czy reklamować?

porównaj sobie ilość poszczególnych wtyczek: molex, sata…

Zobacz jaką Ty potrzebujesz wtyczkę: 20pin czy 24pin

Czy mają rozczepianą wtyczkę 24pin na 20pin jakbyś 20pin potrzebował, bo w przelotki to można się bawić ale po co :slight_smile: jak można odpowiedni kupić zasilacz.

Wszystko to mógłbym za Ciebie zrobić ale liczyć na pewno potrafisz i dasz sobie radę.

Wg tabliczki znamionowej, delta mocniejsza.

A co do hałasu! Bo fortron cichusi!

Złączono Posta : 15.06.2007 (Pią) 13:53

A czy zasilacze obsługujące 24 piny nie podejdą do 20 pinowych?

Złączono Posta : 18.06.2007 (Pon) 10:08

Mam okazje za 50 zł kupić w pobliskim sklepie jakiegoś tracera 400W! Czy nie będzie od delty fortrona lepszy, no i z wysyłką na gwarancje nie było by problemów!

Proszę o szybką odpowiedź! :roll:

szybka odpowiedź to nie będzie ale będzie.

Z daleka od tego zasilacza. Tracer, Megabajt = jeden szrot.

Podejdą pod warunkiem rozpinanej wtyczki 24pin na 20+4pin albo odcięcia nożem 4pin pod 20 :slight_smile: bo można i tak tylko trzeba wiedzieć od której strony kroić :mrgreen:

Wyżej napisałem czym warto się zainteresować.

Wystarczy nie włożyć 4, na wszelki wypadek zaizolować, lub przejściówka 24@20 ~7 zł w sklepach.

Nie korzystaj z tej ‘‘okazji’’.

Dzieki za pomoc!

Zakupiłem delte 350W i mam nadzieje że długo mi pociągnie!