Jaki zasilacz?

I stało sie ale nie wiem czy z powodu zasilacza. Miałem zasilacz 350 W i podłączone: napęd CD-Rom , nagrywarkę , dysk 40 G oraz 4 G i karta graf. Nvidia 64 M i w pewnym momecie tylko błysk i poszedł zasilacz oraz płyta główna. Prosze o pomoc jaki zasilacz kupić aby ponownie coś się takiego nie stało bo szkoda mi płyty no w ogóle innych urządzeń aby ponownie nie uległy zniszczeniu. :o

Chieftec czy Fortron z Allegro, zależy jaki budżet

Moim zdaniem najlepsze są tagany sam posiadam i nawet w czasie burzy mogę spokojnie używać komputera bez obaw że skoki napięcia mi go spalą

Pozdrawiam

A co sądzicie o Mustangu lub Procom i chodzi mi jakiej mocy a budżet to u mnie cienki /wiadomo renta cieniutka/

Ja myślę że one nie są zbyt dobre, już mówiłem że jeśli nie chcesz mieć powtórki i spalenia płyty to kup TAGANA.

Amacrox Warrior 400W - sam go posiadam i bardzo sobie chwale

Tańszy jest Chieftec, a zbiera dobre oceny w testach i jest z czego wybierać. Nie podałeś postawowych danych (np. procka), więc trudno wypowiadać się o mocy zasiłki. Tagany są bardzo dobre, ale ta jakość kosztuje…:mrgreen:

@polarowicz - nie podniecaj się tak tym Taganem… Przecież napisał ze ma skromny budżet a Tagany do tanich nie należą. Poza tym nie trzeba mieć Tagana żeby komp sie nie spalił… To tak jakbyś powiedział, że trzeba mieć mercedesa żeby gdzieś pojechać… a co tańszy Opel cie tam nie dowiezie? :open_mouth:

Wracając do tematu : )

Fortron to chyba jedno z najlepszych rozwiązań cena/jakość :slight_smile: Sam nie mam takiego ale czytałem bardzo dużo pochlebnych wypowiedzi o nim :stuck_out_tongue:

I 350W to też wystarczająco jak dla takiego sprzętu.

jak pier… konkretnie to ci Twój Tagan nie pomoże pisząc takie głupoty tylko narażasz osoby które to czytają na to że mając Tagana mogą bezpiecznie korzystać z kompa podczas burzy

To są te same ‘‘zasilacze’’, będzie powtórka.

Podaj jaki masz sprzęt, i ile masz na zasilacz. Na zasilaczu lepiej nie oszczędzać.

Procek to DURON 750 :frowning: A kasa to tak do 60 zł.A płytę główną to muszę też kupić bo się spaliła może dorżcie też jakąś niedrogą do tego procka. :slight_smile:

Zasilacz:

http://allegro.pl/item161062793_delta_3 … at_ss.html

30A na +5 pewnie starczy.

Reszta sprawna? Przetestuj np. ramy

Ile masz na płytę?

Lub zmiana na np. jakąś z P3, pod 462 nie ma dobrych płyt, w większości uszkodzone (spuchnięte kondensatory) lub płyty esc.

Ramy chyba dobre a mam DDr 2100 256 , procek dobry bo sprawdz :frowning: ałem na innym kompie. jak sprawdzam płyte innym zasilaczem to brak kompletnie reakcji nawet przy wyciągniętej pamięci. A co do ceny płyty to trudno powiedzieć za ile bo kasy jest mało. :frowning:

Witam.

Dobry kawał, hehe.

Ja mam Modecoma Mc-350ATH 2.0 PFC i uważam, że jest godny polecenia. Po zmianie z “no name” na tego Modecoma “śpię spokojnie”. Napięcia o wiele stabilniejsze.

Pozd

Witam.

Brawo grzesiek82. Uświadomiłeś co po niektórym, bo taka wypowiedź polarowicza może narazić na koszty i to dość spore.

Akurat na tym podzespole to nie powinno się oszczędzać (oczywiście w miarę rozsądnie).

Dołączam się do tej wypowiedzi. Też używam zasilacza tej firmy (patrz stopka)

A zamiast chiefteca to lepiej Amacroxa :wink:

I juz jestem skołowany co mam kupic! !!

Szczerze polecam Chiefteca :wink: Co do burzy to żaden nawet najlepszy zasilacz nie pomoże jak w sieci nastąpi duży wzrost napięcia. Jedyna rada wyłaczać kompa. Pozdrawiam!!

Chieftec 450W rulez :slight_smile: Mam go i jestem zadowolony. Pzd

A ja polecam Amacroxa. Nowe produkty chiefteca nie sa już tak dobre. Pozatym Amacrox ma chyba silenijsza linie +12V