Jaki zasilacz?


(Smieciaszki) #1

Witam

Padł mi ostatnio zasilacz. Ale, że potrzebuje komputer na już w zasadzie, a nie mam większej gotówki (wiem, że 100zł na zasilacz to nic), poszukuje zasilacza najlepszego w stosunku jakość/cena. Za wszelką pomoc, z góry dziękuje.


(Lvki32) #2

podaj pełną specyfikację komputera bo tak w ciemno to nie wiadomo jak mocny ma być zasilacz. czy 300 czy 600 W


(Smieciaszki) #3

Jest to dosyć stary komputer. Płyta Gigabyte vm900m, grafika hd2400 radeon, procek dual core 2,8 ghz i 1gb ramu. Nie gram na nim wiele, w zasadzie to nawet w ogóle, a jeśli już to nie wymagające mega dobrego komputera np. football manager 2011. Może być 400W.

-- Dodane 28.02.2011 (Pn) 17:38 --

Co sądzicie o tym? Słyszałem, że Fortron to dobra marka.

http://allegro.pl/zasilacz-fortron-400w ... 07532.html


(Cyba91) #4

http://allegro.pl/fsp400-60hln-nie-kupu ... 77012.html

http://allegro.pl/zasilacz-delta-400w-w ... 80050.html

Edit: Jak chcesz brać fortrona to tego z mojego linku, dużo tańszy i gwarancję masz 3 miesiące, nie miesiąc. Chociaż wolałbym deltę, są troszkę cichsze :wink:


(Smieciaszki) #5

Dzięki Cyba91 :slight_smile:


(Wolfgar) #6

Też polecam Fortrony.

Ogólnie jak miałeś zasilacz w granicach 350W to możesz też kupić coś takiego http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc- ... 63220.html masz 2 lata gwarancji. Jest trochę drożej ale towar to nówki szwedki nieśmigane zresztą przychodzą spakowane w jeszcze fabryczne pudełka z plombami (co ciekawe Fujitsu-siemens). .


(Smieciaszki) #7

A czy w moim przypadku ta różnica 50W będzie istotna i widoczna? Mogłoby się wydawać, że skoro 400W kosztuje 65zł, a 350W 59zł to lepiej dołożyć tego piątaka. Przesyłki nie liczę, bo jestem z Wrocławia, a podane aukcje są właśnie z Wro.


(igrek) #8

50W więcej może być jak będziesz chciał zmienić grafikę. Tak więc warto dołożyć


(system) #9

WEŻ ten Zasilacz DELTA 400W

10zł różnicy to jak dwa bilety na tramwaj,a zapas spry jesli idzie o zasilacz! !!


(Smieciaszki) #10

Chyba się zdecyduje na tego Fortrona za 65zł, bo ten zasilacz, który mi się zepsuł to własnie Delta :). Przy okazji, zanim wydam kasę, moglibyście mnie upewnić, że to jest na pewno wina zasilacza? Mam dwa, jeden jakiś 400W Procomp czy coś (wiem, że szajs) i przy tym zasilaczu komputer w ogóle nie startuje, nic się nie uruchamia. I mam jeszcze tą Delte, a z nią jest tak, że pierwszy raz po podłączeniu jej miga mi zielona kontrolka włączonego komputera dosłownie na pół sekundy i się komputer wyłącza. Jak chce włączyć na tej Delcie komputer jeszcze raz bez odłączania to nie daje on żadnego znaku, nie uruchamia się. Czy to faktycznie wina zasilacza?


(Wolfgar) #11

Możesz zrobić tak: wyjąć zasilacz z obudowy i go na chwile zewrzeć jakimś kabelkiem. Dokładnie chodzi o przewód zielony i pierwszy czarny na lewo od niego (przyjmując że zielony będziesz miał w górnym rzędzie) Do zwierania użyj kabla w izolacji żeby Cię nie pokopało :wink: Gdy zasilacz wystartuje to potrzymaj go tak chwile (parę sekund) i sprawdź czy się sam nie wyłączy. Jak się wyłączy to znaczy, że coś jest nie tak z zasilaczem. Niestety to nie wykluczy czy inne części też nie są popsute. Jak sprawdzisz oba zasilacze to napisz jaki wynik wtedy będziemy się dalej zastanawiać.

20050213235717.jpg


(Smieciaszki) #12

Okazało się, że to nie wina zasilacza :). Wsadziłem spinacz biurowy do wtyku z zielonym kablem i z czarnym obok. Chodził normalnie. Teraz jestem niemal przekonany, że padła płyta główna :(. Dziękuje wszystkim za pomoc :).