Jaki zasilacz?

(Kacperr102) #1

złożyłem taki komputer:

-Intel Core i5 3350P BOX

-Vertex3D ATI Radeon HD7850 X-Edition 1GB

-Gigabyte GA-B75M-D2V

-Seagate Barracuda 500GB SATA3 ST500DM002

-4GB RAM

-LG DVD GH24NS95

-SilentiumPC Brutus 310 Pure Black

pozostaje mi tylko wybrać zasilacz.wszystko ma pasować.chce aby kable były dosyć długie.

(mój pierwszy temat)

(Qba_) #2

Polecam zmienić na kartę innej firmy, np. MSI, Sapphire, Gigabyte, Asus. Verteksy są bardzo awaryjne i kiepsko wykonane.

Zasilacz możesz wziąć High Power Element Plus 500W. Dosyć dobra konstrukcja, ma kable odpowiedniej długości.

(Jaksipak) #3

Ja polecę ci SilentiumPC Deus G1 600W, z uwagi na to że posiada długie okablowanie, dobre wnętrze oraz jest tani, w Komputroniku kosztuje 235zł :slight_smile:

(falcon89) #4

Zasilacz na przykład XFX Core 450W

Przemyśl sugestię użytkownika Qba_ (wybierz grafikę z lepszym chłodzeniem, MSI jest w podobnej cenie a ma 3 lata gwarancji).

(Kacperr102) #5

A co myślisz o HD 7850 PowerColor.Czy MSI jest lepsze?

(Qba_) #6

Power Color i Vertex3D to ten sam właściciel, więc ja bym podchodził sceptycznie. Lepiej dopłać trochę grosza, będziesz miał 3-letnią gwarancję.

(Kacperr102) #7

czyli MSI :frowning: w testach wypada trochę słabo http://www.purepc.pl/karty_graficzne/te … ?page=0,19

co do zasilacza wybrałem chyba ten High Power Element Plus 500W nic lepszego w tej cenie nie będzie? (160zł)

(Qba_) #8

Jeszcze sprawdź OCZ CoreXStream 500W, ale on ma krótkie kable. :confused:

Przejrzałem parę wykresów i różnica między MSI a VTX3D to 1-2 fps. Lepiej wyjdziesz jak weźmiesz MSI i lekko podkręcisz.

(Kacperr102) #9

ale z tym zasilaczem High Power Element Plus to ja wszystko podłącze do Płyty Głównej ?(Płyta główna to Gigabyte GA-B75M-D2V)

(MrBeckham666) #10

dokładnie tak jak napisał falcon89 i Qba_

tak wszystko podłączysz;]

możesz np kupić również jakiegoś OCZ;] 500 wat spokojnie wystarczy z nadmiarem