Jakią powinienem mieć gwarantowaną przepustowość przy 2Mb

Otóż jestem klientem sieci kablowej www.promax.media.pl i mam również od nich internet 2Mb. Łącze tej firmy pochodzi od operatorów EXATEL oraz NETIA.

Jeszcze miesiąc temu internet chodził całe 2Mb 24h niestety teraz przez cały dzień mam ok 700kbps.

Dzwoniłem do administratora już 2 razy i powiedział mi ze nie widzi żadnego problemu oni dostarczają mi internet do 2Mb czyli według jego mniemania mogą mi nawet dawać 256kbp a ja tak będę bulił jak za 2Mb.

Dopiero jak kładę się spać to o 00:00 jest full 2Mb (być może wtedy sieć jest odciążona)

Co ciekawe w sieci lokalnej mam ok 500kbps pomimo że ping do serwera wynosi 9ms. Czyli nawet sieć lokalna nie jest wstanie mi podać pełnych 2Mb a administrator jak zawsze wymóweczka że to również jest serwer pocztowy i że obciążenia i takie tam ceregiele.

Więc dostarczyciel jakie powinien mi zapewnić łącze przy 1536/512 kb/s ??

masz net DO iluś tam mega a co za tym idzie operator umywa ręcę od reklamacji gdyby nie był wstanie dostarczyć neta o wykupionej prędkości :stuck_out_tongue:

nikt nie gwaranctuje minimalnej prędkości neta .

przynajmniej nie dla użytkownika domowego .

Minimalny transfer powinieneś mieć taki jak zapisano w umowie. A jeżeli nie ma o tym wzmianki (a podejrzewam, że nie bo, bo jeszcze nie widziałem umowy z ISPem, w której by to było :slight_smile: ) to… minimalny transfer możesz mieć na poziomi niewiele większym od zera. I dopiero gdyby całkiem przestało działać masz prawo domagać się zwrotu części opłat czy innej rekompensaty.

Zacytuję fragment newsa z vortalu:

Cały news :arrow: klik

P.S. Jak pisali poprzednicy - operator gwarantuje Ci maxymalny transfer, a jak masz mniej to umywa ręce powołując się na obciążenie sieci, umowę, itp.

Możesz spróbować się dogadać w sprawie łącza. Zdażają się operatorzy, którzy w wypadku braku możliwości wywiązania się z umowy proponują zerwanie umowy bez kosztów ze strony abonenta lub bezpłatne przejście od niższej/tańszej opcji. Więc masz wyjście: albo pozostaniesz przy stanie jaki posiadasz albo musisz próbować dogadać się z operatorem - co bywa trudne i czasami kosztuje wiele nerwów i papieru :-x

Zerwać mogę umowę bez żadnych konsekwencji lecz będę chyba próbował jeszcze poruszyć sprawę gdyż przez ok 7 miesięcy nie miałem zastrzeżeń bo net chodził pełną mocą a tu nagle benc więc takie cuda nie dzieją się od początku więc coś musieli nagrzebać z ich strony.

Ewentualnie przejdę do konkurencji w końcu trzeba szukać najkorzystniejszego rozwiązania