Jakie 4GB pamięci do OC? Chłodne i tanie

Witam

Zamierzam nabyć 4GB pamięci do komputera i niestety nie wiem jakie wybrać. Budżet ograniczony do około 300zł. Zależy mi, aby pamięci nadawały się do OC. Pamięci mają być do MOBO Foxconn P35A. Jak narazie zastanawiałem sie nad takimi modelami:

  • (2x)OCZ DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL4.0 BOX Platinium XTC Edition rev.2Tutaj

  • OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper Edition Tutaj

  • Mushkin DDR2 PC6400 2x2048MB SP+ 800MHz CL5.0 Tutaj

  • MUSHKIN HP2-6400 (2x2048MB), 5-5-5-18 1,8V Tutaj

oraz te wydają się być ciekawe, tylko, że dopiero się pojawiły i nie ma chyba żadnych testów:

  • Gskill F2-6400CL5D-4GBPI Tutaj

Za wszelkie sugestie i porady będę wdzięczny :wink:

“OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper Edition”. A może lepiej jakieś Goodramy PRO? Też się dobrze kręcą i wydajność dobra.

4x1GB Goodram Pro 800/900MHz lub 2x2GB OCZ Rapier 800MHz CL4.

polecam ci rownież reapery

Nie licz na takie same wyniki oc jak przy 2x512 czy 2x 1gb

z kolei 4 kości mniejsze zamiast 2 większych źle wpływają na zasilanie ramu na płycie głównej, tak więc prędzej dobrze poleci 2x2gb niż 4x1…

Znam zalety i wady RAMu 2x2GB, 4x1GB i 2x1GB. Wiem, że przy 2x2 nie osiągnę wyników OC jak przy 2x1, ale nie zamierzam też wyciskać z RAMu ostatnich soków. Widzę, że Reapery są tu polecane, więc pytanie - na jak bardzo udałoby się je podkręcić, przy jakich timingach i jakim napięciu? Oczywiście nie chcę też przesadzać, bo nie widzi mi się jakoś aby kości padły po tygodniu użytkowania z powodu wysokiej temperatury i skróconej żywotności czy tym podobnych… ;/ Czy warto w ogóle podkręcać takie moduły?

Jeśli jeszcze inne propozycje dotyczące kości RAM to chętnie posłucham.

Widziałeś głośne ramy bo ja nie? :? :?

:oops: Chodziło mi o chłodne… :lol: Już poprawiam :lol:

Chłodne RAMY? Pierwsze słyszę xD… Nie no, oczywiście chodzi Ci o to żeby się nie grzały, więc najlepiej kupuj jakieś z radiatorami :P.

To że maja radiatory nie oznacza że nie będą się grzały.

Goodramy Pro nie grzeją się za bardzo nawet po OC

Tylko że 4x1GB GoodRam Pro 900MHz wyszłoby ponad 400zł, a za taką cenę mógłbym już kupić Mushkiny Redline 2x2GB…

Pozatym te GoodRamy już nie tak łatwo dostać, tylko w kilku sklepach widzę, a 4x1GB - sam nie wiem ;/ Bo w sumie mógłbym kupić na początek 2x1, a potem drugi zestawik dokupić.

To kup OCZ Rapier 2x2GB 800MHz CL4

Z OC pamiątek to daj sobie spokój… Żadnego z tego pożytku nie ma.

Moje 4x1GB hulają stabilnie na.:

  • 800 4, 4, 4, 12 2T 1,8v

  • 800 4, 4, 4, 10 1T 2,1v (najlepiej przy standardowym takcie proca 2,4 GHz)

  • 1066 5, 5, 5, 15 2T 2,0v (najlepiej przy obecnym 3,0 GHz) :onfire:

  • 1200 7, 7, 7, 22 2T 2,3v może poleciałyby jeszcze, ale po co…???

2 tygodnie dłubania i testowania a różnice w wydajności ledwie sięgają 4-5% w najlepszych przypadkach…

W ogóle to zaobserwowałem nikłą przydatność ostatniego Everesta podczas testów pamięci (nadzwyczajna rozbieżność wyników, może tylko u mnie to miało miejsce)

Polecam Ci np.: OCZ lub GEIL a co do GoodRam-ów PRO -to nie wiem dlaczegp ostatnio można zaobserwować na tym forum jakąś tendencję do nadzwyczajnego polecania tych modułów, jakby to nie wiadomo co za rewelacja była… A przecież nikt na nich na Marsa jeszcze nie poleciał.

POZDRO :papa:

Pożytek jest wtedy kiedy chcemy mocno kręcić procka, bo jak są ramy które kiepsko się kręcą to będą blokować o/c procka.

Jeśli z Geilii wyciągniesz 1200 MHz to tobie pogratuluje :roll: kolega ma Black Dragon i więcej niż 950 MHz nie chcą iść, one często lądują w serwisie nawet nie podkręcane.

Polecają bo np. Goodramy PRO 800 robią 1200MHz przy napięciu 2,1V i timingach 5, 5, 5, 15 2T

Oczywista sprawa… Jeśli płyta jest cienka!!

Jeśli zdecyduje się nie kręcić, (a tak podejrzewam) to nie muszą 1200 MHz robić. A co do częstych wizyt GEILI w serwisie to nie zetknąłem się…

Natomiast zetknąłem się z wadliwymi modułami GoodRam PRO, mój kolega 2 razy wymieniał zestaw w Komputroniku i za trzecim razem wymienił na Geile i śmigają bez problemu do dziś…

Ale nie debatujmy bez sensu, zawsze można trafić na bubel lub na marnie kręcący się zestaw Renomowanego producenta, a można czasem trafić pamiątki w normalnej cenie które świetnie się poddadzą OC.

Jedymy constem jest tu fakt że Microny D9 są bardzo wrażliwe na podnoszenie napięcia powyżej 2,2V i to przyznał sam producent. Jeśli coś ma na dłuższą metę bardzo prawdopodobnie paść to właśnie ramy na micronach d9 mocno przetaktowane…

Warto by było na początku zadać sobie pytanie czy wykorzystasz te 4Gb

U mnie dla przykładu odpalone COD4 i GoW / aqq, winamp, antywirus, firefox i opera po 5 zakładek oraz word i exec z office 2007 i mam jeszcze w zapasie prawie 1Gb (XP)

Aż tak duży zapas? Wiedziałem, że 2GB nie jest jeszcze w pełni wykorzystywane na ogół, ale że aż 1GB zostaje jeszcze wolne? Sam już nie wiem. 4GB wydaje mi się też przyszłościowe, bo nie zamierzam przez przynajmniej 3 lata wymieniać kompa, a wtedy tyle ramu może być już przydatne. Więc doradźcie mi. Lepiej wziąć zasilacz, np. Corsaira 620W i 2GB Ramu, czy słabszy zasilacz, prawdopodobnie Corsair 550W i te 4GB RAM?

weź OCZ StealthXStream 500W + GoodRAM PRO900 2x1GB