Jakie chłodzenie do Asus GeForce 7600GS Silent?

(Piotr Kluzowicz) #1

Interesuje mnie, jakie jest najlepsze chłodzenie do karty graficznej Asus GeForce 7600GS Silent. Jest to karta, która standardowo ma chłodzenie pasywne i przez to należy do najgorętszych. Temperatura 70-80°C w spoczynku to norma.

Liczę na konkretne propozycje od obeznanych z tematem :slight_smile:

Dla ułatwienia, to jest dokładnie moja karta:

cbig269929.th.jpg

(Gural7) #2

Posiadałem kartę akurat od Gigabyte i uważam że wymiana chłodzenia jest nie potrzebna,zamontuj wiatrak 80 mm,koszt 12-15 zł i masz temperatury 35-40 stopni a w stresie nie więcej niż 50,to chyba będzie najlepsze rozwiązanie jak najmniejszym kosztem i wcale z niezgorszym efektem.

(xomo_pl) #3

w czym Ci przeszkadza ta temperatura?

największą zaletą tej karty jest właśnie brak wentylatora....

również posiadałem tą karte od gigabyta i ceniłem ją sobie właśnie za brak wentylatora, w połączeniu z phenomem II X2 na boxowym chłodzeniu było naprawde cicho.

(Piotr Kluzowicz) #4

Już raz była w serwisie (na szczęście jeszcze na gwarancji)...

Myślałem właśnie o jakimś wiatraczku...

Dzięki za odpowiedzi :wink:

(Michal Kolatek) #5

Zmierz radiator zobacz jaki max wejdzie pewnie 80/70mm, Aimaxx są dobre ciche i mają od razu adapter na 7V.

http://allegro.pl/item1032139877_aimaxx ... d_aab.html

http://allegro.pl/item1060312766_aimaxx ... 9_dba.html

(Piotr Kluzowicz) #6

OK, ale jak właściwie należy taki wiatrak zamontować? Bezpośrednio na radiatorze? Żeby dmuchał od karty czy do karty? Jak to wykonać technicznie?

(Gural7) #7

bezpośrednio ma dmuchać na kartę,a kartę przykręcić minimum 2 śrubkami,z obu stron,ile się da tyle wkręć i tak aby nie za mocno było przykręcone by nie wyginać radiatora i nie za lekko by nie trzepotał o radiator jak wpadnie w lekkie wibracje i będzie w porządku.:slight_smile:

(Piotr Kluzowicz) #8

Ale jak to przykręcić do radiatora? Na karcie nie ma miejsc na śrubki.

(xomo_pl) #9

jak już bardzo chcesz wiatrak to polecam zrobić włącznik (ewentualnie regulator obrotów i skręcać sobie prędkość jak się nie gra w nic) do niego jakiś żeby nie generował zbędnego hałasu cały czas, no chyba że reszta podzespołów ma niezbyt ciche wiatraki to 1 więcej będzie bez różnicy.

(Gural7) #10

No ewentualnie tak jak wspomniał kolega,chodziło mu o potencjometr :wink: ,ale wtedy to będzie trzeba albo przerabiać kabel i na kablu ( + ) wstawić potencjometr albo po prostu uważam że wystarczy Adapter na 7V dać i będzie cicho i karta już nie powinna się grzać. :slight_smile:

(Piotr Kluzowicz) #11

Dobrze, ale ponawiam pytanie o sposób montażu wiatraczka na karcie graficznej. :stuck_out_tongue:

(Gural7) #12

bezpośrednio przykręcasz wiatrak na radiator ,a śrubki mają trafić między te małe żeberka radiatora,tak aby się trzymał wiatrak,chyba resztę wytłumaczyłem we wcześniejszym poście :),jeszcze tak jak wspomniał Tobi , zmierz szerokość i długość radiatora na karcie ,ważne chociaż by choć jeden wymiar miał 7/8 cm ,nie muszą być przykręcone wszystkie 4 śrubki,ważne aby przekątnej były chociaż jedna para śrubek.

(Piotr Kluzowicz) #13

Ahaaa... czyli można by rzecz, że trochę "na wcisk". Już rozumiem. Dziękuję wszystkim za wyjaśnienie. Nie jestem jeszcze zdecydowany czy to robić, ale teraz już przynajmniej wiem co i jak. :smiley:

(Gural7) #14

Bez obaw,to może się wydaje nowatorskie,ale jest banalne i skuteczne,jeśli się nie używa przy tym młotka to trzeba się naprawde postarać by coś zepsuć.:slight_smile: