Jakie chłodzenie do FREEZONE HP-100

Potrzebuję dobre śmigło na Pentagram FREEZONE HP-100, więc wydaje mi się że pójdzie na to Acutake 92 wersja zwykła.

Mam regulator obrotów Pentagrama w którym jest wejście 3 pinowe czyli raczej nie wchodzi w grę wersja PWM, bo tą wersję mógłbym podpiąć tylko pod płytę. Ale ja wolę ręcznie sobie zmniejszać i zwiększać obroty bo regulator mam pod ręką.

Dobrze mówię? Jak dla mnie będzie to najlepszy wybór ?

Potrzebuję coś zarzucić również na ACCELERO S1 Rev2 więc na to pójdzie opcja 120mm… tylko chciałbym podłączyć pod oryginalny slot chłodzenia , bym mógł sobie z poziomu sterowników sterować obrotami.

Do budy pójdą 2 80mm ale to już nie ma znaczenia jakie wersje.

Reasumująć:

Potrzeba wentyla na Accelero S1 Rev. 2 i Pentagram FREEZONE HP-100 z tym że nie podłącze go pod płytę (4pin) lecz pod regulator obrotów (3pin)

Acutake 92 i 120 by były najlepsze.

92 bez problemu wejdzie zapewne na HP-100 , ktoś mi na innym forum napisał że może być za mały…

I teraz co do tych pinów… to nie wiem czy zaufać PWM czy kupić wersje zwykłą i podpiąć pod regulator obrotów Pentagramu.

Ja posiadam Acutake 120 bez PWM podłączony prosto do mobo i wcale go nie słychać, więc ja bym brał bez PWM i podłączył pod mobo.

Noctua NF-P12

Jak wezmę zwykły bez PWM to wtedy pójdzie na regulator :slight_smile:

Bo wtedy ma 3 PINy

Twoja 120 też ma 3 piny ?

Jaka temperaturka Ci się utrzymuje na 3.7Ghz ?

I ile się kręci na minute ?

Fajnie ale zbyt drogo… tu za tą kwotę uskładam już komplet do budy

Mówiłem już wcześniej Tobie weź 120mm Acutake (rozumiem że celujemy w przedział do 20 zł )ma 1100-1200 rpm. PWM jest zbędne bo wentyl jest naprawdę cichy, co prawda radiator nie jest przystosowany do 120 mm wentyli ale to żaden problem dla małego majsterkowicza a przy okazji będzie też owiewał sekcję zasilania procesora.

Chodzi o to by miało ręce i nogi.

A nie żeby wisiał i wystawał niezbyt widokowo od radiatora…

Wiec 92 to wydaje mi się maximum w zamian tego 92 który jest obecnie oryginalny.

Śmigło jest od boku i wystawałoby od góry więc sekcji by nie zahaczył.

Jeśli wystawałoby na dole to wtedy tak.

Nie koniecznie 20 zł , ale skoro jest wydajnie i chłodno a zarazem cicho to po co dawać więcej :slight_smile:

Często proca kręce więc muszę zobaczyć co daje więcej chłodu, czy moja płyta czy sam wykręce regulatorem.

Dlatego zastanawiam się nad wersją.

Ale na 100 % będzie to wersja 3 pinowa co by pasowała do regulatora.

Jak będzie prockowi gorąco tj. powyżej 30 stopni w IDLE to będę musiał podkręcić wentyl.

Obecnie w idle mam 28-30 stopni to nie zamierzam mieć więcej.