Jakie chłodzenie do karty graficznej?

Witam , jakiś czas temu pisałem na temat zasilacza , że się komputer wyłącza przy dużym obciążeniu przez gry .

Otóż zasilacz wymieniłem , ale nadal to samo . Skorzystałem z rady kolegi i użyłem speedfuna i okazało się , że temperatura procesora grafiki podczas gier itp. wynosi ponad 80 stopni

Czy to jest to co myśle ? Jakie ewentualnie polecacie chłodzenie do Galaxy Geforce 8800gt 512 mb

http://www.allegro.pl/item585016318_arc … cichy.html

Słuchanie rad popłaca…

Odpal HWMonitor http://www.cpuid.com/download/HWMonitor_113.zip pograj kilkanaście minut (by się komp jeszcze nie wyłączył) i podaj jakie wartości maksymalne temperatury osiągnęły Twoje podzespoły.

SpeedFan zbytnio nie nadaje się do sprawdzenia temperatur…

Na jaki zasilacz wymieniłeś?

Polecam ARCTIC COOLING ACCELERO S1 Rev2 z wentylatorem Acutake lub droższy zestaw AURAS FRIDGE z wentylem Scythe S-Flex 500rpm.

Może SpeedFan przekłamuje (zdarza mu się to dość często)? Może wystarczy przeczyścić wentylator bo jest zapchany? Znowu może wyjdzie jak z zasilaczem, kupi się chłodzenie na grafikę, a to procesor będzie się przegrzewał…

rrrx, sprawdź temperaturę HWMonitor, następnie otwórz obudowę i zobacz jak z porządkiem i kurzem w środku, a następnie zdaj relację.

80 stopni w stresie na 8800gt … bawiłeś się w OC kompa ? ja na moim 9600Gt z dwuslotowym coolerem od palita po OC w stresie mam max 50 stopni na połowie predkości wentyla …

zrób loga GPU-z.

Czekaj aż się zawiesi a potem wszystko będzie jasne.

Dziś sprawdze temp. hw monitorem , a co do kręcenia , nic nie robiłem . Wyczyściłem z kurzu ale to nic nie dało . Zasilacz kupiłem ocz s&s sli rev.2 500w

Podczas gry :

Hardware monitor


Intel Core 2 Duo E6550 hardware monitor

Temperature sensor 0 48°C (118°F) [0x34] (Core #0)

Temperature sensor 1 47°C (116°F) [0x35] (Core #1)

Dump hardware monitor

Hardware monitor


GeForce 8800 GT hardware monitor

Temperature sensor 0 80°C (175°F) [0x50] (GPU Core)

Dump hardware monitor

Hardware monitor


WDC WD2500AAKS-00VSA0 hardware monitor

Temperature sensor 0 32°C (89°F) [0x20] (HDD)

Dump hardware monitor

Bez grania wychodzi jakies 50-60 stopni .

Dodane 27.03.2009 (Pt) 16:19

tuż przed wyłączeniem kompa doszło do 102 stopni .

Niestety “Dump hardware monitor” nie pokazuje temperatury maksymalnej, dlatego najlepiej po prostu przepisać max. Ale jeżeli piszesz, że jakaś temperatura (niestety nie napisałeś temperatura czego) dochodzi do 102*C to faktycznie jest to prawdopodobnie tego przyczyna.

A więc co to za podzespół osiąga 102*C? Jaki dokładnie model karty graficznej posiadasz? Wszystko dokładnie wyczyszczone? Wszystkie wentylatory wydają się normalnie pracować?

A zasilacz git.