Jakie chłodzenie do kompa ? Restartuje się na wymagających grach

Hej, chciałem się dowiedzieć jakie musze mieć w miarę optymalne chłodzenie aby komputer mi się nie wyłączał przy wymagających grach ?

Ostatnio grałem w wersję BETA gry STAR WARS BATTLEFRONT i strasznie mi sie komp grzał i do tego kilka razy zresetował… Komputer miałem składany w sklepie także może ktoś źle dobrał chłodzenie :confused:

Moje parametry to:

Geforce GTX 760 2 gb

Napisz jakie masz temperatury. Do tego proca słabszego chłodzenia jak Fortis 3 nie wrzucałbym. 

Może po prostu źle lub mało jest nałożonej pasty termo-przewodzącej i od tego bym zaczął, później bym pomyślał na obiegiem powietrza w budzie + dobre ułożenie kabli. Później lub najlepiej jak najszybciej przeprowadź test OCCT lub Realbench (jeśli occt to wejdź w zakładkę linpack i tam zaznacz max ram oraz opcja z avx dopierdzieli proca ponad przeciętnie, jeśli realbench no to zakładka stress test dajesz tam 8gb ram no i leci) do tego ściągasz moim zdaniem najlepszy hw monitor i patrzysz na temperatury panujące na rdzeniach. Gdy się zrestartuje co nie powinno mieć miejsca szczerze, bo przecież te procki posiadają throtling, czyli jeśli by ci się za bardzo zgrzał to obniża taktowania chyba, że się mylę. Podaj jeszcze nazwę chłodzenia aktualnego, ilość założonych wentyli i gdzie w budzie są rozmieszczone, zasilacz!) Pozdrawiam i myślę, że w miarę pomogłem :wink:

Bez przesady Spartan da rade fera w zupełności. Pozatym wymiana pasty np na arctic mx2 sporo pomoże.

z linpackiem z i7 i chłodzeniu boxowym na standardowej pascie nie ma co szalec moim zdaniem.

Ty się lepiej pochwal jaki Ci w tym sklepie zasilacz wcisnęli.

W teście na benchmarku fera 2 osiągała temp do 70st przy i7 3 generacji http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/silentiumpc-fera-2-he1224-test/strona/21323.html Spartan byłby za słaby pod ten proc, bo 4 generacja ma gorsze warunki do oddawania ciepła, dlatego przy tak małych różnicach w cenie polecałbym Fortisa. 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 plus 2 wentylatory Push&Pull do tego mx2 lub gelid :smiley: Jak dopierdzieli proca w occt to będzie widział jakie temperatury resetują itp, ja przy swoim i7 4790k robię taki test przy 4.6 ghz i mi leci do 85 stopni, chłodzenie corsair h100i push&pull :wink:

Chłodzenie to oczywiście musze sprawdzić rozkręcając obudowę tak ?

Wiem, że są takie programy typu EVERST co pokazuja jaki procek itp, tam o chłodzeniu nic sie nie dowiem ?

Tak

Nie

O zasilaczu też się nie dowiesz, a warto o nim wspomnieć.