Jakie chłodzenie do Radeon 9550?


(Pytalski) #1

Witam! Pytanko takie jak w temacie. Jakie chłodzenie najlepiej do niego pasuje bo mam sam radiator. Podkręcam ale na tym już nie da się więcej wycisnąć. Do tego chyba jest potrzebna pasta termo przewodząca ale jaka?

Chciałbym jeszcze wiedzieć mniej więcej jak w bezpieczny sposób takie coś zamontować :stuck_out_tongue_winking_eye: Za pomoc dziekuję !

PS. Mam jedno pytanie co do podkręcania. Normalne takowanie mam 250/200 podkręciłem do 320/220. Rdzeń idzie do góry bez problemów, ale gdy zabieram się za pamięć wywala artefakty czy chłodzenie coś zmieni?


(Kabuto1378) #2

http://www.cooling.pl/akasa-chipset-coo ... t,809.html

lub http://www.cooling.pl/pentagram-freezon ... ,1215.html

musisz jednak sprawdzić czy będą pasować wymiarowo na rdzeń procesora graficznego-rozstaw kołków montażowych i czy w okół procka jest dostatecznie wiele miejsca, sprawdź też czy sam radiator nie będzie za wysoki

lub same śmigło http://www.cooling.pl/qoltec-silentline ... ,1015.html

pasta Arctic Silver5

co do same montażu obowiązuje takie same zasady jak przy montowaniu chłodzenia dla procesora było o tym steki razy na forum.


(Pytalski) #3

Dzięki wielkie za pomoc rozstaw zmierzę ale przeszukiwałem net i pisze że 5.5 cm. Chciałbym jeszcze znać odpowiedz na moje drugie pytanie czy chłodzenie na rdzeniu pozwoli mi na mocniejsze podkręcanie pamięci czy na nie trzeba też coś "założyć"?


(Kabuto1378) #4

procesor to nie pamięci chłodząc procesor nie zawsze chłodzi się pamięci na karcie. Na R9550 możliwe było przy zastosowaniu mod-a dovoltowanie pamięci a tym samym ich większe OC dodatkowo można na pamięci założyć radiatory na kości pamięci-pamiętaj że na R9550są pamięci DDR o kształcie prostokątnym a obecnie większości radiatorów ma podstawę kwadratową :!: Ja bym ci jednak odradzał mod-a ze względy na to iż jest to wyższa szkoła. A żeby wyczerpać temat by podkręcić pamięci można też poluzować timingi pamięci do tego służy specjalny program pod Redony. Ale to też już wyższa szkoła jazdy.

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Vide ... uner.shtml


(Jjoasz) #5

na tego radka pasuje chlodzenie z gf4 lub kombinowane z amd k6 :slight_smile:

tu np. r9800 :

dsc002321oq3.th.jpg

na tym samym r9550 polecial 480/500(250 ddr) na samsungach 5ns

:slight_smile:

ps. na pamieci nie warto dawac cokolwiek - nie grzeja sie i nie 'kreca sie' za silnie, gpu tez nie za silnie przy normalnym korzystaniu - do o/c dokrec jakis wentyl 50/60'

do krecenia polecam atitool i profile(wylacz fast write - nie dziala zbyt dobrze na tej karcie) + catalysty 6.4 bez CC(control center - tylko stery)