Jakie chłodzenie na kartę graficzną

Witam

Zastanawiam się nad wymianą oryginalnego chłodzenia na mojej karcie graficznej (Gecube Radeon X1800GTO).

Aktualnie temp. procesora graf. w spoczynku dochodzi do około 70 st. C a jeśli włączę grę to w ruch idzie wentylator który ma głośność odkurzacza i jest bardzo denerwujący, przy czym temp. dochodzi do 78 st. C.

Jakie chłodzenie byście polecili na tą kartę.

Najlepiej jakby montaż nie był zbyt skomplikowany :roll:

Zastanawiam się nad:

Ja polecam Arctic Cooling Accelero S1, sam mam go zamontowanego na 9600GT + 12 cm wolnoobrotowy wentylator (możesz kupić Acutake) i temp. w spoczynku waha się zależnie od temp otoczenia między 30-36 a w stresie nie przekracza 50 stopni :wink:

Możesz sobie zamówić na http://4max.pl/pgrupa.asp?gg=19&g=141&page=2 (56zł) dobry i pewny sklep, mają akurat jeszcze je na stanie.

Trudny montaż?

prosty przykręcasz tylko 4 śrubki, pomęczyć trzeba się jedynie z przyklejaniem radiatorków na pamięci grafiki, trzeba bardzo mocno docisnąć i wyczyścić najlepiej spirytusem, atak to banał :wink:

Dzięki za informacje.

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

W dniu 20.06.2008 , o godzinie 15:14 został dopisany post przez Matek84

Zamówione:

  1. Acutake Fan 120 PRO

  2. Arctic Cooling Accelero S1 rev.2

  3. Arctic Silver 5 pasta termoprzewodzaca :smiley:

trzeba było brać mx-2 :confused:

sam muszę sobie kupić bo mi się as5 kończy :stuck_out_tongue:

AS5 też będzie doba :lol:

no będzie ale MX-2 jest lepsza i jest jej więcej a kosztuje tyle samo! :wink:

Next time :wink:

Póki co sprawdzimy czy nie spale grafy - w najgorszym przypadku będę miał pretekst żeby kupić 8800GT od Twintech :smiley:

W dniu 25.06.2008 , o godzinie 11:34 został dopisany post przez Matek84

Zamontowany Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 na Grafikę i Acutake Fan 120 PRO na tylnej ściance obudowy.

Temperatura pracy spadła o ponad 25 st C - REWELACJA - nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy.

A jaka cisza w budzie - normalnie czad :wink:

W najgorszym wypadku będziesz miał pretekst by kupić ATi HD 4850, bo 8800GT od twintecha właśnie przestał się opłacać.

Darth ReX możesz wyjaśnić dlaczego przestał się opłacać?

Porównując go z tym radeonem od GIGABYTE, Twintech ma trochę wyższe taktowania a i chłodzenie lepsze.

Dlatego że Radeon HD4850 jest wydajniejszy od GF9800GTX a jest w cenie 8800GTS 512MB i 8800GT Twintech.

O taką odpowiedź chodziło. Dzięki

Matek84 , w dzisiejszych czasach taktowanie najmniej przekłada się na wydajność karty. Ważniejsza jest jej architektura.