Jakie chłodzenie na procesor?

Prosiłbym o podpowiedzenie jakie chłodzenie można założyć na procesor.

mój procesor to i5-2500k. Podczas obciązenia w grze bc2 na boxowym chłodzeniu mam 83C na rdzeniach i 61C ogólnej na procesorze. Więc polećcie coś.

Mój budżet 130zł.

Z tych co sobie wypatrzyłem to SilentumPC Spartan,Fortis, Xigmatek Gaia, Arctic-Cooling Freezer 13 Pro(wydajny i tani lub mi sie wydaje??).

Chce mieć chłodzenie takie żeby bez OC wszystko smigało i ewentualnie można by było podkręcic troszke procka.Ale bardziej to pierwsze.

Szczególnie mysle nad SPC Fortis vs AC Freezer 13 Pro, ponieważ cena mniej więcej taka sama w sklepie esc.pl ale jak w testach widziałem ten drugi był wydajniejszy.

Co wy na to?? Tu jest link do tego testu który czytałem

http://pcfoster.pl/artykul/test-coolera-arctic-cooling-freezer-13-pro/688-4.html

PS. A i czy są jakieś minusy tego że mam 83C na rdzeniu w grze np takie że mi krócej procek pochodzi, większa szansa na spalenie uszkodzenie czegoś??

Proszę o dobrą i szczegółową odpowiedź

Procesor ma zabezpieczenie termiczne… jak dojdzie do jakiejś temperatury to Ci zresetuje albo wyłączy kompa.

Masz w obudowie jakieś dodatkowe wentylatory? Sam helikopter na procku to jeszcze nic, trzeba zapewnić w obudowie odpowiednią cyrkulację świeżego powietrza, wtedy ten wentylator co masz na procku powinien starczyć… oczywiście przy założeniu, że między radiatorem a prockiem jest pasta termoprzewodząca, a sam radiator jest wyczyszczony z kurzu.

http://pcfoster.pl/artykul/test-coolera … 452-1.html

@up po co mi dajesz link do testu przecież sam dałem link do tego który czytałem. Prosze o dobrą i szczegółową wypowiedź a nie o terefere.

Jeśli podanie dobrego chłodzenia, popartego testem to teredere, to zwracam honor i dalej nie wypowiadam się, bo szkoda czasu.

Ale mógłbyś się rozpisać troche a nie dałeś mi link do testu i co ja mam z tym zrobić, test to test a uwagi użytkowników priorytet.

Ja bym uderzał we Freezera 13 Pro, Zalmana Performę lub Fortisa. Wszystkie te coolery CPU to sprawdzone “w boju” konstrukcje :wink:

Ale Freezer 13 Pro jest super wydajny w takiej cenie bo lepszy od fortisa, ale nie wiem czy wejdzie mi do mojego brutusa 410 black. Jak pisałem na innym forum to odpowiedź była nie wejdzie. Zalman Performa wygląda na bardzo wydajny po przejrzeniu testów w stresie na amd phenom x4 9850 po OC do 3.11Ghz ma 57C, Freezer ma 60.3C, a fortis 61.2C. Więc najlepiej Zalman wychodzi. A mógłby ktoś coś o nim powiedzieć czy warto go brać, i czy naprawde jest taki dobry??

A mało to testów jest w internecie? :stuck_out_tongue:

No ten Arctic-Cooling Freezer 13 Pro był by najlepszy , z tym dodatkowym wentylatorem na dole , a masz pewność że nie wejdzie ,mierzyłeś to ?? I tak jak tu wyżej wspomniane przydało by się żebyś dokupił jakieś wentylatory do samej obudowy 2 z przodu dokupić i 1 z tyłu już chyba masz fabrycznie .

Zmierzę w wolnej chwili i dam znać.

W Brutusie 410 masz fabrycznie zamontowane dwa wentylatory 120 mm (jeden z przodu i jeden z tyłu). Można zatem dokupić co najwyżej wentylator 120 mm na górę (np. Xthermal BTF 120 Pro Led) albo wymienić wszystkie wentylatory jeśli na max. obrotów będą dla kogoś za głośne (wiadomo, standardowe 120 mm wentylatory z 1300-1400 RPM trzeba raczej regulować żeby było ciszej).