Jakie chłodzenie na procesor?

Mam komputer z płytą intela, z Procesor x86 Family 6 Model 15 Stepping 13 GenuineIntel ~1600 Mhz. Obudowa to tracer, w środku jest taka tuba. Zasilacz tracer wyje jak odkurzacz i podczas otwierania programów rzęcholi. Ma już ponad 4 lata. Mam taką propozycję:

ZASILACZ TACENS RADIX V - 350W - SFX - 80+ BRONZE

AAB Cooling Super Silent P2 PWM

Z tego, co piszą w necie, to tracera po przejściach, trzeba bać się. Kupiłbym zasilacz i chłodzenie cpu, ale te skromne, bo ZUS mnie ogranicza. Nie wiem jednak, czy rozmiary sprzętowe będą pasowały. Być może, wszystkie moje kłopoty z komputerem i ekrany smierci zawdzięczam zasilaczowi tracer. Doszedlem do takiego wniosku po tym, jak usb potrafi zapominać się. Ponowne podłączenie i jest znowu na jakiś czas ok. Pewnie nastepują tam jakieś zaniki napiecia przy rozruchu, stąd też ponowne włączanie komputera powoduje normalna pracę systemu. Dyski zdrowe. HD Tune zieloniutki. Doktor od komputerów nie poradzi, gdyby jego części nie pasowały - dlatego proszę o pomoc.

Napisz jaką masz obudowę -bo wybrałeś mały zasilacz mini atx -normalny atx nie zmieści się .Tą tube o której wspomniałeś można odkręcić i zamontować stojące chłodzenie .

Obudowę mam dużą i dlatego pytam o możliwość montażu. Ten model TACENS RADIX V - 350W - SFX - 80+ BRONZE ma mieć długie kabelki.

Dodane 10.12.2011 (So) 11:07

Czyto stojące chłodzenie to może być ten AAB Cooling Super Silent P2 PWM ?

Dodane 10.12.2011 (So) 12:24

Znalazłem! - Obudowa Tracer TRO-222 Snake 400W

Dodane 10.12.2011 (So) 12:28

Ta obudowa ma tubę Prescott Air Duct

Kup taki zasilacz - http://www.proline.pl/?p=AER+VP-450+450W i takie chłodzenie - http://www.proline.pl/?p=AC+FREEZER+11+LP . Nie wiem czy ci cena pasuje jak nie to podaj max kwotę i miasto może znajdzie się coś ciekawego z odbiorem osobistym (odchodzi 25-30zł na kuriera) . Co do tuby to ja ją całkowicie zdemontowałem ,bo mi tylko przeszkadzała , w nowych markowych obudowach też ich nie montują

Lepiej wtedy brać Spartan HE923, niewiele droższy a wydajniejszy - nie wiem tylko jak wyglądałoby podłączenie na twoim sockecie, trzeba by było przeczytać, czy jest kompatybilny :wink:

A co powiecie na taki zasilacz z wiatrakiem 140mm? Nie będę rozbudowywał komputera, jeszcze odepnę stację dyskietek, której nigdy nie uzywałem.

hedy 350W ATX 2.2 starczy?

Nie warto, tego kupować, lepiej ten Aerocool podany wyżej.

Najtańszy solidny zasilacz to -fortron 300w kosztuje ok 69 zł .

Myślę jeszce o zasilaczu do obudowy ATX 300W Feel III 300 (PFC)

Daruj sobie wszystkie Feele, Tracery, Hedy, Colorsity, Delty i inne szroty - no niestety, na zasilacz (a nie wyrób zasilaczopodobny) trzeba zapłacić trochę więcej (są tanie jak np. Forton i droższe)

Czy opłaca się kupić markowy zasilacz z alegro, albo zakupy onet.pl? Co polecacie?

Za ile złotych? Najtaniej za ok. 110zł jest Aerocool VP-450 OEM

Za stówkę przyjdzie pan i zamontuje mi ciche zasilanie z cichym chłodzeniem cpu. Markowe, używane. Pan robi zawodowo składaki, naprawia… Komputer ma ponad cztery lata… Napiszę, jak będzie już po montażu.

Potem pochwal się co ci zamontował - ocenimy :smiley:

Zadzwoniłem do Bino. zamówilem:

Fortron FSP350-60APN 350W aktywne PFC bulk

Arctic Cooling Alpine 11 GT Rev.2 (PWM, Socket 775, 1156)

Pyzywieźli do domu. Zapłaciłem

120 zasilacz

30 chłodzenie procesorze.

30 przywóz i montaż.

Cicho jest, bezproblemowo.

Dobry zakup i ceny przyzwoite .

Teraz też tak sądzę, bo mam cicho te trzy tygodnie. Dzisiaj sprawdziłem everesten i czujnik wykazał temperaturę procesora 26 stopni C. po 7 godz pracy.

Nie wiem czy to dobry zakup bo Arctic Alpine 11 GT to strasznie kiepskie chłodzenie (porównywałem ostatnio z boxowym coolerem CPU od Core i5 2500k). I tym bardziej nie wierzę w temperaturę 26 stopni po 7 godz. pracy (chyba, że praca = tryb idle).

Komputer stoi przy drzwiach balkonowych, więc świetne miejsce. Temperatura pokojowa, to 20, 21 stopni. chłodzenie cpu przy moim duo core wystarcza. Na pSX gram Raymana i jest 6% procesu. Przy niskiej rozdzielczości oraz na monitorze lest dużo lepszy w tej grze i innych, niż z pleja na telewizorze. Z wnukiem mogę grać na dwa pady np Crasch Nitro Kard. Do 30% szarpie przegladarka. Tak samo office. Jednocześnie mam otwatre dwa razy biuro i neta i to po kilka otwartych kart jednocześnie i temperatura nie wzrasta. Ten arctic był z pastą, idealnie przyległ. Być może w dobrym zasilaniu jest odpowiedź. Gier nie instaluję. Dużo programów i gier mam, ale portable na dysku D. Na C tylko potrzebne.

Jestem zadowolony z chłodzenia.

@ UP

Tylko ile osób trzyma zimą komputer przy drzwiach balkonowych? :wink: Poza tym yo co Ty tutaj opisujesz to jakieś lekkie aplikacje więc nie wiesz jak jest z realną wydajnością tego coolera CPU. Odpal sobie chociaż LinX na 10 minut i sprawdź temperatury zamiast nieświadomie zachwalać taki “bubel” :wink: