Jakie chłodzenie pod procesor Intel Pentium D 820

Witam.

Posiadam procesor Intel Pentium D (820) [2x2.80 Ghz] oraz chłodzenie (na czas obecny) Arctic Alpine 11 GT [Rev. 1] oraz pastę na procesorze Arctic Ceramique 2. Ostatnimi czasy temperatury procesora wzrastały dramatycznie, mianowicie aż do 75 stopni, co kiedyś miałem komputer obciążony i temperatura sięgała maksymalnie do 70 stopni pod PEŁNYM obciążeniem, tutaj natomiast temperatury tak wysokie sięgają zaś po włączeniu komputera, ok 5 minut niczym procesor nie jest obciążony [zużycie procesora w menadżerze 0%]. Więc zastanawiałem się nad nowym chłodzeniem pod ten procesor. Z tego co czytałem, boxowe chłodzenie na nim nie wystarcza, więc zaś po zakupie tego procesora trzeba zastanawiać się nad nowym coolerem, więc po chwili szukania znalazłem oto takie: http://proline.pl/?p=ZAL+CNPS3X

Chciałbym wiedzieć, czy te chłodzenie Zalmana będzie w stanie obniżyć stopniowo temperatury procesora do takich jak [czytając na innych forach, mających podobne coolery, na takim przykładzie] 50 stopni w pełnym obciążeniu? Wiem, że Pentium D słynie z dużej prądożerności jak i temperatur. Zasilacz wymieniam niebawem, zaś po zmianie coolera [na które właśnie się zamierzam], płyta główna obsługuje tylko Pentium 4,D i Celeron D ECS RC410-M2 [rev. 2.1]

Chciałbym wiedzieć, czy to chłodzenie pod mój procesor będzie na tyle dobre, że zmieni mój dotychczasowy problem. Komputer przeznaczam pod mało wymagające gry jak, np GTA San Andreas , Minecraft oraz World Of Tanks.

Z góry dzięki za pomoc!

Mi się zdaje że możesz mieć źle nałożoną pastę, a jeśli to nie to, to te chłodzenie które podałeś powinno być ok.

Przy tym procku takie temperatury nic dziwnego sam napisałeś, że procek prądożerny. Sama pasta to pół sukcesu jeżeli w obudowie nie ma cyrkulacji powietrza. Zauważ, że teraz temperatury na zewnątrz są dość wysokie. Wymiana chłodzenia myślę, że może przynieść spadek temperatury o 5 stopni nie więcej. Osobiście bym się tym nie przejmował otwórz obudowę i zobacz jakie masz wtedy temperatury.

0 zmian, robiłem tak samo cały czas. Cyrkulacja powietrza jest, 2 wentylatory, wciągający i wyciągający, porządek w obudowie jest.

Seria Alpine od Arctic to ■■■■ jakich mało więc przy takich procesorach kompletnie się nie sprawdzi…