Jakie chłodzenie? Problemy z nowym sprzętem, artefakty

do 2 tys. na allegro.pl: http://allegro.pl/super-gam3r-fx-6x3-9g … 02405.html

unix64 ogarnij się.

WD jest tańszy ale posiada więcej talerzy i głowic. Obawiam się, że po roku będzie tak samo słyszalny jak mój aktualny 3200AAKS…

Co do zasilacza to nastawiłem się na modularny właśnie.

Jeszcze pytanie dotyczące płyty głównej. Czy ta MSI posiada zewnętrzne złącza USB 3.0? strasznie trudno odszukać taką informację.

Czy Asrock P67 PRO3 B3 posiada zewnętrzne złącza USB 3.0? Chodzi mi o to, żebym mógł używać tych USB 3.0 na frontowym panelu.

Nie, w Asrocku USB 3.0 będziesz miał tylko z tyłu.

Jeśli chodzi o MSI to będziesz miał wyjście na przód http://morele.api.bdk-info.pl/img/morele/getProductPhoto.php?photo_id=1131173 (to niebieskie złącze obok 24 pin zasilającego płytę)

co do zasilacza jeszcze to jak chcesz możesz pomyśleć nad modelem OCZ ZT http://www.morele.net/zasilacz-ocz-zt-s … eu-433642/

droższy ale kable też dłuższe ,przykładowo od zasilania procesora o 15cm dłuższy kabel ,reszta kabli też znacznie dłuższa , ogólnie troszkę lepiej wykonany , z bardzo mocną linią +12V

Wiem wiem, ale i droższy :frowning: a czy te dłuższe kable tak bardzo potrzebne?

Dodane 24.10.2012 (Śr) 17:07

Po drobnej modernizacji, na pewno sporo wydajniejszy:

Zestaw ok

Teraz to proc jest konkretny :smiley:

I tak pewnie zostanie. Jeśli wydobędę jakieś środki to może zmienię procka na i5 3550, zasilacz na modularny i obudowę na Zalman Z9 albo SilentiumPC Regnum L50.

Nie opłaca się i5 3550

i5 3450

i5 3550

W zamian weź lepszy zasilacz i budę.

Racja. Myślałem jeszcze o dysku SSD ale to chyba poza moim zasięgiem

W przyszłości możesz przecież zainwestować.

Witam.

Uzbierałem środki i dziś chcę zamówić już owy zestaw. Zastanawiam się jeszcze nad zasilaczem SilentiumPC Deus G1-600W 80+ Bronze. Cena jest bardzo korzystna no i parametry są OK. Co o nim myślicie?

Ogólnie tok mojego myślenia wygląda tak: zamiast XFX 450W wezmę Deus’a 600W. XFX będzie musiał oddawać z siebie jakieś 67% procent mocy więc będzie chodził na średnich obrotach dość głośno. Deus będzie oddawał jakieś 50% mocy więc będzie chodził trochę lżej. Nie będzie dostawał tak po tyłku i będzie chodził ciszej. Czy myślę prawidłowo?

Druga sprawa dotyczy obudowy. Miałem kupować Brutusa 430, zastanawiam się nad Gladius M40. Co będzie lepszym wyborem?

SilentiumPC Gladius M40 według mnie to chyba najbardziej funkcjonalna obudowa w tej cenie. Wideo recenzja

Jak chcesz cichy zasilacz to zastanów się nad Thermaltake SMART 530W

Podobno całkiem fajny zasilacz.

Podzespoły otrzymałem w czwartek. Z ułożeniem kabli siedziałem do 4 nad ranem… ale nie o tym teraz.

  1. Czy normalne jest, że taktowanie procesora skacze od 1500MHz do 3,6MHz? w CPU-Z widać właśnie takie skoki.

  2. Zamówiłem pamięć Kingston 4GB 1600MHz CL9 HyperX Blue a CPU-Z wykrywa PC3-10700 (667 MHz). Tak być powinno?

  3. MSI daje taką aplikację FastBoot. Do czego ona służy? Daje jakieś efekty?

  4. Zauważyłem, że w biosie mogę zwiększyć mnożnik do x36. Co to daje? włączenie trybu Turbo na stałe?

  5. Chłodzenie procesora jest bardzo głośne. Można zmniejszyć obroty przy temp. 40 do 25%? bezpiecznie?

  6. Kupiłem zasilacz Thermaltake Smart 80+ Bronze 550W. Czy w innych zasilaczach modularnych też jest tyle wtyczek na jednej wiązce? Strasznie trudno było ułożyć kable…

  1. Tak (oszczędzanie energii)

  2. Pamięci pracują na 1333 (w biosie musisz ustawić aby pracowały na 1600)

  3. Zwiększasz taktowanie procesora na stałe (nie wyżej niż turbo). Jaki procesor masz?

  4. Możesz, tylko najpierw sprawdź temperatury w stresie.

Witam ponownie. Sprzęt doszedł, złożyłem go i co się okazało? przy próbie kopiowania danych z dysku zewnętrznego przez port USB 3.0 na dysk wewnętrzny USB zrywa połączenie. Dysk odłącza się po czym się podłącza i tak w koło macieju. Czy problem jest znany? Dodam tylko, że dzieje się tak aby przy podłączeniu do przedniego panelu. Z tyłu USB 3.0 działa dobrze ale osiąga mniejsze transfery.

  1. Zaryzykowałem kupno zasilacza SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze. Pracuje w obudowie SilentiumPC Gladius 40 od ponad tygodnia i jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć. Kupiłem jeszcze przed pojawieniem się recenzji na pccenter, mogę powiedzieć, że prawie w ciemno. Kolega, znawca tematu zasilaczy odradzał mi, zresztą, nawet teraz nie jest przekonany co do mojego zakupu. Twierdzi, że początki z regułu są dobre, gorzej po dłuższym czasie, tym bardziej, że są w nim mało znane kondensatory o, tak naprawdę, niezbyt znanaj trwałości/jakości. Ale na razie, tak jak piszę, zakupu nie żałuję. Nie wiem jak będzie zachowywał się przy większych obciążeniach, bo na razie z gier korzystam tyle, co kot napłakał.

Kultura pracy jest przyzwoita, choć jeśli ktoś oczekuje pracy bezgłośnej, powinien spróbować z zasilaczem z chłodzeniem pasywnym. Ale przy włączonej w tle muzyce nie ma z hałasem wielkiego problemu. Decyzja kupić czy nie kupić - myślę, że warto zaryzykować, ale trzeba wtedy być świadomym, że tak naprawdę, to jesteśmy testerami.

  1. Teraz parę słów o obudowie SilentiomPC Gladius 40. Nie będę się rozpisywał o tym, co można przeczytać w specyfikacji do tej obudowy, bo to może znaleźć każdy. Z pozycji kilkutygodniowego użytkownika:

Podoba mi się, że:

  • obudowa jest zamknięta po obu bokach (brak otworów wentylacyjnych);

  • super spasowane poszczególne części - jeśli chodzi o jakość materiałów i wykonanie, to jestem pod wrażeniem (nie czepiajmy się tu drobiazgów, bo te znajdziemy przy każdym produkcie) - obudowa klasyczna, bez fajerwerków, ale nowoczesna;

  • miejsca wewnątrz pod dostatkiem, jeśli nie budujemy jakiejś rakiety (ja mam oprócz tego co konieczne mam dodatkowo kartę graficzną, z niższej półki), to spokojnie wystarczy, miejsca na sensowne poprowadzenie kabli również pod dostatkiem;

  • montaż części bardzo przyjemny, bezproblemowy;

filtry przeciwkurzowe pod zasilaczem, na spodzie i na górze - to, że na górze, może komuś przeszkadzać, bo niebezpiecznie jest tu stawiać kawę. Mi osobiście zupełnie to nie przeszkadza, bo po kubek musiałbym wtedy wstawać;

  • montaż bezśrubkowy sprawdza się;

  • gumowe nóżki lekko podniesiony spód obudowy;

Nie podoba mi się:

  • położenie gniazd USB, audio i SATA w górnej części, nad napędem DVD, ale bądźmy szczerzy - to już osobiste preferencje. Ja wolę na frontowej części obudowy (w moim przypadku komputer mam ustawiony dosyć wysoko, więc muszę stawać na palcach, żeby znaleźć odpowiednie gniazdo)

To tyle. Kupić? W moim przekonaniu ryzyko jest tu niewielkie - cena przyzwoita, jakość wykonania naprawdę bez zarzutu, fajny wygląd (w moich oczach). Polecić tę obudowę mogę ze spokojnym sumieniem.

Jak już wyżej napisałem, frontowe USB 3.0 zrywa połączenie. Port odesłałem na gwarancję, nic nie stwierdzili. Czyżby wina płyty głównej?

Druga sprawa, w grach zauważyłem artefakty. W Grid da się czasami zauważyć różne przekłamania. Czasami gdzieś coś miga, pojawia się i znika. W Max Payne 3 przy cieniach ustawionych na max, cienie w grze wariują. W Assassin’s Creed 3 pomogła zmiana sterowników. Karta jest trefna czy sterowniki są niedopracowane?

Kolejna sprawa, chłodzenie dostarczane z procesorem jest dla mnie za głośne. Szukam czegoś bardziej cichego. Co myślicie o tym? Jest nieduży i zarazem bardzo estetyczny, no i nie drogi. Lepiej się sprawdzi?

SilentiumPC Spartan Pro HE924

Dodane 27.11.2012 (Wt) 16:30

Jeśli chodzi o błędy w grach to posprawdzaj kilka wersji sterownika.