Jakie chłodzenie wodne?

Witam!

Mam zamiar kupic chłodzenie wodne.

Zastanawiam się nad tym:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=271930592

jest też droższe

http://www.allegro.pl/item271930590_zes … ex250.html

ale te drugie ma tylko inny pojemnik i nie ma drugiej pompy.

I mam też pytanie o ile mniejsza temperature bede mial w porownaniu do wentylatora ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO na procesorze dualcore e2140?

o wiele mniejsza.

dobrze się zastanawiasz. Bierz jak możesz.

O ile? 75%?

Dobre chłodzenie to wydatek rzędu ~700 > zł.

Pomarzyć sobie możesz :stuck_out_tongue: się ciesz jak temperatura w ogóle będzie niższa w porównaniu z tym collerem, ja na twoim miejscu nie inwestował bym w to badziewie., tylko zbierał na coś porządnego, obejmującego nie tylko CPU ale GPU i chipset.

lol. Chyba ty byś tyle wydał na dobre chłodzenie. :o

może ni8e o 75 ale o 50 napewno. To zależy od ilości i jakości zastosowanego czynnika chłodzącego.

polopolo1991 radze Ci poczytać trochę na temat chłodzeń wodnych, a nie wprowadzasz ludzi w błąd…

D@widoS mogę poczytać ale wątpię, że ty coś w ogóle wiesz o chłodzeniach wodnych skoro gadasz takie głupoty że chłodzenie wodne nie jest wydajniejsze.

polopolo1991 takie rady to w piaskownicy :wink: albo forum programosów…

O rly?

Wydałem 70 zł i jakoś mi nie żal AC Freezer 7 PRO :slight_smile: Jeśli ktoś się decyduje na chłodzenie wodne to oznacza to że ma pieniądze …

BTW.

2007-11-25_125519.jpg

a tutaj to chyba miałeś na myśli całą budę z z chłodzeniem? Bo ja jakoś nie wyobrażam sobie coolera na

za 700zł. 8)

Owszem, na to wszystko, porządny zestaw to z ~1000. Radze poczytać artykuły a nie pierdoły gadać :wink:

no to jak ty masz na fryzjerze 29* to on może mieć nawet połowę mniejszą na tych chłodzeniu wodnym. Chłodzenie wodne jest dobre jeśli komuś naprawdę zależy na niskiej temp. i ciszy.

polopolo1991 wyjdź z tond i nie wracaj…

coller to radiator z wentylem… nie ma tego w chłodzeniach wodnych… tam to zastępuje specjalny blok przez który przepływa substancja chłodząca…

:o a istnieje buda ‘‘z chłodzeniem’’ wodnym? tj. zestaw? Zastanów się zanim coś powiesz, obudowa nie ma nic wspólnego z WC.

Złączono Posta : 25.11.2007 (Nie) 13:01

O rly? Wiesz, mi jakoś komputer cichutko chodzi z Fryzjerem :? Nie wiesz a mówisz. Właśnie te tanie zestawili WC więcej hałasują niż np. Fryzjer.

bartek46op to ty jakieś wały wciskasz bo takie chłodzenia się kupuje do naprawdę mocnych maszyn a nie do C2D 1.6 ghz więc twoje posty są zupełnie nie na miejscu.

Istnieją specjalne obudowy wraz z porządnym zestawem WC, obudowa jest specjalne pod to przystosowana, np. Boczna ścianka otwiera się jak drzwiczki, na niej jet zamontowana pompa lub coś innego ;]

1,86 a niedługo o/c do poziomu 2,4> ^^ pozatym w jednym teście temp tego procka przy 3 ghz wyniosła 48*c na fryzjerze.

Płytke i grafe zmieniam.

To lepiej zainswestuj te 300 złotych do nowego sprzętu,albo kup na przykład jakiś model sythe na proca które może przez pewien czas pracować pasywnie o ile masz porządnie wentylowaną budę…

http://www.lms.pl/index.php?mod=przedmiot&id=210472

GIGABYTE GA-73UM-S2H

Mam zamiar kupić taką płytę i kręcić proca na niej