Jakie CPU w tej płycie? (AMD am3)

Witam. Posiadam płytę główną RS780M08A1-1.0-8EKSMH, jakiś no name… Jakie procesory AMD można w nią włożyć? Mam teraz phenom II x2 550

Podstawka AM3, więc Phenom 550 powinien pasować, ale nigdzie nie widzę listy kompatybilności CPU.

To nie jest no name.

Foxconn robił to na zlecenie Acera do komputerów Acer Aspire M3300

A co pójdzie no teoretycznie wszystko co na płytach z chipsetem 780G, ale problemem może być bios bo wątpliwe aby Acer dbał o inne zgodności niż to co sprzedają.

No dokładnie, to z acera (Składak z vobis kuzyna), właśnie nie wiem nawet jakie taktowanie RAM ddr3 mogę tam włożyć. Na chwile obecna mam 3gb ddr3 pc3-10600u, procesor ten co pisałem (x2 550). Nie wiem ile max ramu włożyć, czy mogę czterordzeniowce włożyć (i na dodatek do ilu W).

Acer nawet ma info: “Adds support for AMD 6-core CPU”

 

Na ich stronie jest możliwość podania s/n produktu, może to pomoże z identyfikacją, bo tak to trochę w ślepo.

Nie ma pewności czy czasem nie wydali kilka wersji mobo w tym samym produkcie.

Bo oni mają takie oznaczenia: Aspire M3300 - po myślniku występuje kilka wersji w zależności od zastosowanego procka i czort wie co jeszcze.

 

Co do obsługi pamięci, to kontroler jest w procesorze i on ustala jaka: Supported memory: DDR2-1066, DDR3-1333

Ale Acer gwarantuje kompatybilność tylko 1066, więc metoda testów pozostaje.

Mogę do nich napisać i spytac się o dane typu; ile max ramu, CPU support itd? Wtedy chociaż bym się coś dowiedział na ten temat a tak to wielka niewiadoma. ;/

Możesz napisać. Na twoim miejscu nie oczekiwałbym wiele po tej płycie.  Bardzo słaba sekcja zasilania raczej nie zwiastuje obsługi i poprawnego działania wydajniejszych procesorów pod AM3.

 

Sama inwestycja w ten socket jest także mało opłacalna. 

 

Podłącz obecny procesor i zobacz czy działa. Najwyżej nie zadziała.

Jak się domyślam to max procesory z TDP 95W ale bez podkręcania bo faktycznie sekcja zasilania się usmarzy.

Maksymalana ilość ramu 8Gb

 

Najszybciej zadzwonić:

 

Biuro Obsługi Klienta Acer

> Tel: 801 080650 / 22 471 07 77

> Fax: (22) 201 08 97

> email: serwis_pl@acer-euro.com

> http://www.acer.pl