Jakie części wymienić i na jakie <laptop>

Witam,

postanowiłem jakoś “ulepszyć” swojego laptopka, ponieważ mało co na nim działa. Wydaje mi się, że wiek i 2 wizyty w naprawie nadwyrężyły jego sprawność. Gry które kiedyś chodziły ładnie teraz docinają, jest mało fps itd. Chcę w nim wymienić jakieś części tylko nie wiem jakie i na jakie więc proszę Was o pomoc (na częściach i nazwach się nie znam za bardzo). Nie chcę wypasionych części tylko takie w mirę tanie by były trochę lepsze.

Informacje o sprzęcie wypisuje z programu Everest i z menadżera urządzeń

Procesor: IntelGenuine Intel® CPU T2130 @ 1.86GHz, 1.87 GHz (chyba dualcore)

Pamięć RAM: 2x 1GB DDR 2 667Mhz <- z tym chcę zostać

Dysk: 150GB <-też chcę zostać

Karta graficzna: GeForce 8400M

Nazwa płyty głównej: Clevo M660SU/M670SU

Karta sieciowa: Realtek Wireless RTL8187

------ strasznie głośno chodzi, wina wentylatorka?

Laptop jest firmy “California Access” dawno po gwarancjii

Jeżeli czegoś nie podałem to napiszcie proszę.

Zabawne. A to są jedyne elementy laptopa, które da się wymienić. Tak to już jest z laptopami - nie da się ich rozbudowywać/modernizować.

Laptop to nie stacjonarny PC, gdzie możesz wymieniać co chcesz. Oprócz pamięci, dysku czasem procesora nic w nim więcej nie wymienisz.

Hmmm możliwe. Myślałem, że można ponieważ na allegro widziałem różne części do laptopa.

Pewnie że można, wymienić np. Procesor, chłodzenie wyczyścić i przesmarować, dokupić podkładkę chłodzącą, lub jak się da to zamiennik wentylatora :smiley:

Tak, trzeba go oczyścić i nasmarować oś. To duża robota z rozmontowaniem laptopa!

Czym trzeba taką oś nasmarować?

Właśnie podkładka chłodząca =]

Zamiennik wentylatora czyli?

Czyli jak da się procesor wymienić to prosiłbym o pomoc w wybraniu jakiegoś.

— Jak położyłem rękę na lewo od touchpada to nagle zaczęło mi pisać:

\/.lkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Ja smaruję olejem silnikowym samochodowym.

Pewnie kurz, brud, uszkodzenie obudowy lub wytarte gumki klawiatury.

Co do rozbudowy laptopa to faktycznie najtaniej i samemu to wymienić można tylko HDD i RAM

Chcesz polepszać sprzęt to pomyśl o komputerze. Za 1300 kupisz już niezłego sprzęta gotowego do dalszej konfiguracji. Laptop z takimi parametrami to wydatek rzędu 3000 tys. zł.

Procesor wymienisz i kartę grafiki też (bez problemu) ale sądząc po Twoich pytaniach to raczej tylko w serwisie i za nie małe pieniądze.