Jakie dvd, aby komputer działał

Witam. Dziś doszła do mnie paczka z moim kompem oto konfiguracja:

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

Asrock H61iCAFE Intel H61 LGA1155 (PCIE/DZW/VGA/GLAN/SATA/DDR3)

Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

XFX Core 550W

Intel Core i3-2120 LGA1155 BOX

Dysk i DVD miałem, i tak, dysk działa tzn wszystko jest jak powinno, tylko DVD miałem na stary interfejs tzn ten szeroki kabel, nie pamiętam dokładnej nazwy tego kabla,

Aczkolwiek jutro jadę kupić nowe DVD, i mam pytanie czy te:

http://www.komputronik.pl/product/12900 … rogr_.html

kupuję w komputroniku, ponieważ jest to jedyny sklep w moim mieście.

a cena nie jest aż taka zła.

aha i jeszcze jedno, jeżeli mam już komputer, wszystko to co muszę zrobić w kolejności aby komputer w pełni działał, tzn sterowniki itp all, może jakiś odnośnika do poradnika :slight_smile:

z góry dzięki.

Wgrywasz system od nowa bo stery są od starego sprzętu potem sterowniki programy i do przodu. Kup jeszcze kabelek sata to tej nagrywarki bo w komplecie nie dają

oj, a ja dostałem kabelek w komplecie :slight_smile: tzn jeszcze go nie rozpakowałem, ale pisze jak byk SATA i wygląda identycznie jak mój od dysku :slight_smile:

jeszcze jedno, ponieważ podczas włączania się komputera nie ma jasnej informacji ze jak klikne f2 to przejdę do biosu, pierwszy raz spotykam się z czymś takim, więc jak przejść do biosu? a może jest to jakiś błąd na płycie głównej?

Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Klawisz delete? Skoro masz kabelek to nie kupuj

aaa, nie zrozumiałem cie, kabel miałem wraz z płytą główną :stuck_out_tongue:

i co do DVD, to jest to dobry wybór? :slight_smile:

Opinia na komputroniku jest tylko jedna, do tego negatywna…

może być i nie jest złe aczkolwiek ciche to ono nie jest,no ale bez przesady:D

Większość napędów LG z jakimi się spotkałem ma tą wadę że w mechanizmie wysuwania tacki ma pasek zamiast zębatek co szybko skutkuje problemami z wysuwaniem tacki (pasek się ślizga). Najlepiej w sklepie sprawdzić jaki to ma mechanizm (szpileczka, wysuwamy tackę i patrzymy co widać w środku tuż przy przednim panelu)

Ja z napędu rzadko korzystam np. od początku nagrałem jakieś20 płyt a komp ma prawie rok

Chyba wszystkie napędy optyczne się szybko psują, miałem kilka i większość padła około miesiąc przed gwarancją, jedyny napęd który działał mi dłużej to stary CD-ROM x48 samsung (z 2000r), właściwie to jeszcze działa. Nagrywarka taka jak na podanym linku (być może inny model, ale też sata, lg z securdiskiem) padła po 1.5 roku, nagrałem na niej może z 40DVD, niektóre płyty jeszcze czyta, ale nic nie nagrywa.

Co do sterowników to mam pytanie.

Ponieważ w zestawie dostałem płytkę tylko do płyty głównej, i tutaj mam pytanie, czy do procesora, itp nie potrzeba sterów? tzn tylko płyta główna? czy musze pobrać z strony producenta?

PS: kupiłem Samsung A222 80 zł :slight_smile:

LG nie było na stanie w sklepie.

Sterowniki do chipsetu dźwięku karty sieciowej i graficznej. Do procka to chyba tylko amd ma żeby działała opcja qool’quiet