Jakie głośniki kupić do domu

Witam chciałem sobie kupić jakieś głośniki i nie wiem jakie wybrać.

do oglądania filmów,gier i muzyki w domu

do powieszenia na ścianie

creative 6160

http://www.nokaut.pl/szukaj/creative-6160.html

+mają pilot na kablu

? nie wiem czy je się powiesi

ok. 220zł

LOGITECH X-540

http://www.nokaut.pl/glosniki/glosniki- … x-540.html

+maja pilot na kablu

+podoba mi sie wyglad

ok 340zł

GENIUS SW-HF5.1 5100

http://www.nokaut.pl/szukaj/Genius-5100.html

+maja pilot bezprzewodowy

+Moc głośników RMS 170 W

-ok 400zł

to tak co ja popatrzyłem ale bardzo się nie znam i nie wiem czy jest sens wydać więcej pieniędzy sam tak myślałem o tych logitechach x540 a co Wy powiecie?

wujek mój ma creative 6100 i nawet by się nadały tylko tak patrzę kupić coś innego

tylko jak już kupujesz głośniki to najlepiej by kupić do komputera porządną kartę muzyczną

no to się pomyśli później :wink:

będę komputer zmieniał również niedługo.

standardowa nie wystarczy?

wystarczy tylko że nie ta jakość dźwięku co na porządnej karcie.

o nie,tylko nie plastiki… Ostatnio na topie są drewniane geniusy i z nich bym Ci coś zaproponował.Tylko zestaw 5.1 wchodzi w grę?

no chyba raczej tak

bo mam zwykłe głośniki creative jakies i fajnie by było jakiś film obejrzeć na takich głośnikach 5.1

i jeszcze,jak będę kupował nowy komputer to i karte muzyczna kupić?

a do jakiej kwoty mają być głośniki?

a o kwocie nie napisałem…

no właśnie było tam pytanie czy jest sens wydać 400zł np. na te geniusy czy nie ma i kupić creativy za 220 czy może mogą być pośrodku np. te logitechy ok 330zł

jak mówie,będą one do domu do słuchania muzyki zamiast wieży i oglądania filmów zamiast kina domowego i w grach też będą używane…

wiadomo że lepiej cenowo mniej to będę mógł tą stówkę w grafike włożyć np.

albo może coś innego jest jeszcze?

Ja mam Logitech X-210 i sobie chwalę, coprawda plastikowe i 2.1, ale dla mnie to nie jest problem :slight_smile: Na + muszę wymienić BAAAARDZO dobry bass i ogólnie jakość dźwięku. Tutaj masz o nich informacje http://www.ceneo.pl/213073. Według mnie warto. Przeczytaj też opinie o nich :slight_smile:

Na mój gust zestaw 5.1 nadaje się dużo słabiej do słuchania muzyki niż wieża… Jednak duże wieże przynajmniej 100W to jest coś. Ja mam jakiś najtańszy zestaw Creativa i nie narzekam (5.1) ale nadaje się tylko do filmów/ gier. Muzykę można sobie puścić w tle, ale głośno się nie posłucha, nie ma mocy.

rozumiem,melomanem nie jestem jakimś :wink: to będą głośniki do komputera i powiedziałem co bedę robił oprócz filmów i gier muzykę też się włączy podczas pisania tutaj :wink:

Tak jak mówiłem wcześniej.Mam Creative identyczne jak Twój wujek, T6100,subwoofer ma zdecydowanie za mocne basy,pokrętło jak na minimum a jak słucha się głośniej muzyki to podłoga lata… Zawsze twierdziłem że tylko Creative albo Logitech,innych firm nie brałem pod uwagę.Ale na jakimś forum ktoś pamiętam pisał,żeby spróbować po prostu drewna,a nie tych małych plastikowych satelitek,dostarczanych przez logitecha albo creative.I racja,różnica jest naprawdę duża.Generalnie creative i logitech podrukują bardzo dobre zestawy 2.1, do 5.1 przekonany nie jestem.Wystarczy porównać sobie rozmiar dostarczanych głośników przez Genius i Creative,bez porównania.Głośniki są masywne,bardzo dobrze wykonane,dużo większe i dźwięk jest naprawdę inny,wyraźny,słychać każdy werbel.Pierwszy raz styczność z Geniusami miałem w zakładzie,w którym odbywam staż,dźwięk jest czysty,jest większy zakres ustawienia trybu głośników jak np w creative czy logitechach.Generalnie już tyle zachwalać ich nie będę,ale jeśli chciałbyś kupić dobry zestaw 5.1 to polecam podobne Geniusy do tych które wybrałeś,tyle ża tańsze,bo różnicy i tak wielkiej w dźwięku to nie zrobi,wtedy mógłbyś pomyśleć o karcie dźwiękowej:

http://allegro.pl/item876680018_genius_ … d_wwa.html te stawiałbym na 1 miejscu.

Cyba91

Popieram cie :)…

ja też polecam Geniusy 5005 bo sam miałem i wiem co potrafią, Logitech i Creative nie dadzą tego dźwięku jak Geniusy naprawdę :).

pawlisko123 jak już będziesz brał Geniusy to nie zapomnij o wygrzaniu czyli (ważna uwaga - głośniki muszą się wygrzać, trwa to około tygodnia, więc nie można się zrażać, jeżeli na początku głośniki odrobinę zniekształcą, bądź “wyostrzą” dźwięk! to normalna sprawa, w trakcie użytkowania, z godziny na godzinę, dźwięk się “stabilizuje”, jest coraz lepiej.) żeby sobie cicho grały na spokojnej muzyce i od czasu do czasu sobie zwiększać bassy itp.

A głośniki Genius od dźwięczą ci się za to :)…

Płaci się za jakoś dźwięku za wykonanie itp, anie za logo firmy LOGITECH CREATIVE, jak chcesz przepłacić to kupuj plastiki :slight_smile:

Cyba91 głośniki dopiero jutro będę miał te Geniusy 2.0 SP HF 3000A kurde doczekać się nie mogę :slight_smile: dzisiaj je do piero zamówiłem jutro będą :)…

pawlisko123 tu masz troszke moich filmików na yutubie jak miałem Geniusy 5005, no nagrywanie komórką i aparatem nie usłyszy się tego dźwięku co na żywo :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=O1SB445I3xw

http://www.youtube.com/watch?v=4qrLzdh- … re=related

To napisz w swoim wątku jak wrażenia :stuck_out_tongue: ja kupiłem geniusy 2.1 bo na 5.1 kasy nie miałem,a wcześniej miałem właśnie te creative 6100 i subwoofer mi radość ze słuchania muzyki psuł,a kartę dźwiękową mam nawet dobrą :slight_smile:

Cypa91 ok, pierw to bede wygrzewał pewnie :slight_smile:

Masz jakies swoje filmiki na yutubie tych swoich głośników ?:slight_smile:

Nie ma to jak dźwiek wydobywajacy się z drewna miodzio :slight_smile:

Cypa91 Jestem ciekaw jakie teraz zrobia modele Genius 5.1 2.0 2.1 :slight_smile: kurde zapomniałem przecież Geniusy wypuściły nowy model Geniusa 5.1 5050 sub się tylko zmienił przedni panel inny i głośnik sug jest na zewnątrz :slight_smile: i kolor bardziej jaśniejszy i pilot inny :slight_smile:

http://allegro.pl/item863404454_genius_ … cd_em.html

czyli lepiej kupić te drewniane geniusy 5005 niż plastikowe .a karte muzyczna tez do nich kupic?

jesli nie masz ‘ucha’, to roznicy nie poczujesz…

dzwiek z integry zalezy tez od producenta chipa i plyty, ALC888/9 daje juz zadawalajaca jakosc - sam korzystam z niego przy JBL encounter i HK soundstiks 8)

pawlisko123 tak i zdecydowanie Geniusy 5005 i będziesz naprawdę zadowolony, nisz s tych plastików…

tylko nie zapomnij o wygrzaniu głośników :)…

no skoro tak namawiacie to chyba się zdecyduję,a o co dokładnie chodzi z tym wygrzaniem jak to dobrze zrobić?

jak podłączysz nowe geniusy pod kompa nie rób głośno:)…

po prostu podłącz i zrób cicho i puść jakąś muzykę albo podłącz żeby sobie ratio leciało i żeby sobie tak grały 48godzin a efekty same przyjdą :slight_smile: