Jakie głośniki kupić?

Witam. Chciałbym sobie sprawić jakieś głośniki dobre ale nie drogie , mniej więcej 200 zł.

Co mógłbym podpiąć do takiej karty

VIA AC’97 Enhanced Audio Controller (WDM)

@Edit

Mam 3 wejscia tylko :

Zielone

Niebieskie

i Różowe ( pomarańczowe)

i zboku jakies podlozne wejscie ( cos jak do monitora tylko dloższe )

podepne 5.1 ?

karta jest zintegrowana z płytą główną

Via p4ma pro

Ile masz miejsca w pokoju?

Mają być z subwooferem?

miejsca mam duuzo , pokoj jest duzy…

5.1 pod tą kartę nie ma co kupować. Dźwięk z dwóch tylnich głośników będzie ‘emulowany’ przez sterowniki. Stawiałbym na 2.0 . CREATIVE GIGAWORKS T20 II mają bardzo dobrą jakość dźwięku, nawet na integrze, wiem bo je miałem. Ewentualnie coś w drewnie od Geniusa albo Microlab.

Podstawowe pytanie to czego słuchasz i czy oczekujesz/lubisz dużo basu czy raczej nie.

Ja brałbym 2.0 http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/791480 (opinie)

lub 2.1 http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/1084417 (opinie)

Zamiast jakiś syfiatych Creative sprawdź te Microlab FC 330. Dźwiękówkę masz stereo więc się nie szarp na system 5.1. I bierz 2.1 (sub + satelity) zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zwykłe 2.0 w których bas jest zazwyczaj symboliczny.

Ja polecam Creative T6100 (5.1) może nie są nowinką technoligiczną ale bardzo ładnie grają i mają w miarę dobry bas.

Używam ich od 3 lat, działają jak nowe i za nic bym nie zamienił.

Do tego są solidnie wykonane.

@UP weź sie zastanów co polecasz. Wyraznie wcześniej było powiedziane że ma karte dźwiękową stereo a ty mu polecasz 5.1. Nie wprowadzaj innych w błąd.

UPS sorry Winnetou i daniel105 ale to ja tym razem wprowadziłem w błąd. Ze specyfikacji tej płyty co kolega podaje (jeśli to na 100% ta sama, bo jedyny manual jaki znalazłem dotyczy VIA P4MA Pro 533) wynika że kodek audio ma jednak 6 kanałów. Także sorry panowie, mój błąd.

p.s. w dalszym jednak ciągu nie polecam żadnych Creative do 200 zeta bo grają wszystkie słabo, a bas pierdzi i kwiczy…

ja własnie chciałbym głosniki do bassu; bo lubie słuchac muzyki i grac w CS :smiley:

jak wejde w ustawienia zaawansowane to mam takie cos

91038774794277950879.png

no własnie tylko jak zaznacze tą 2 opcje to nie ma glosu

@Edit

czy polecalibyście Creative Inspire A300 ?

albo Logitech X-230.

lub jeszcze Mode Com MC-2050

A ja ci polecę Genius 1800A, mój kolega je ma i naprawdę grają świetnie. Obecnie mam Logitech x-210 ale niedługo właśnie kupuję te Geniusy, co prawda z tych logików jestem w miarę zadowolony ale z geniusami nie ma porównania, średnie i wysokie tony o niebo lepsze, mają szerszą scenę (dźwięki się nie zlewają) a bas chociaż słucham głównie trance’u w tych głośnikach 2.0 jest naprawdę dobry.

no nie wiem… czytałem że te 1800A mają nawet niezły bass…

Jeśli lubisz jak Ci dobrze łupie bass to weź 2.1 . 2.0 są dobre do muzyki, ale z bassu w nich zadowolony nie będziesz bo to pierdnięcia a nie podbicia. Microlab FC-330 będą najlepsze w tej cenie. Podzielam zdanie Vendor43.

noo właśnie to napisałem :smiley: bas jest naprawdę dobry jak na głośniki 2.0 :slight_smile:

ja szukam czegos dobrego :smiley: nie musi byc strasznie do bassu ale ma być zajebiscie :smiley:

No to w tej cenie bierz Genius 1800A :slight_smile: Naprawdę jak je słyszę u kolegi to aż chce się słuchać muzyki a te moje logiki jednak męczące są po dłuższym słuchaniu.

a może http://www.ceneo.pl/806188

Modecom Mc-2050 ?