Jakie gry będą działać na Intel(R) 945GM ECF

Byłem dziś u kumpla co mu GPU padło to mu włączyłem integre i okazało się, że ma Intel® 945GM Express Chipset Family , a że nie znam tej karty to chciałem was się spytać jakie gry mu będą działać. Karta ma 128MB ramu.

Po pierwsze ma 256 :stuck_out_tongue:

A gry to carbon na minimum most wantes średnie :stuck_out_tongue:

I tym podobne :stuck_out_tongue:

A jakie są jeszcze GPU od intela z początkiem 945? Bo ja widziałem że tam pisało że ma 128MB.

Po pierwsze nie ma takiej karty graficznej :stuck_out_tongue:

Jest to nazwa chipsetu pod którego kontrolą pracuje akcelerator graficzny gma950 :stuck_out_tongue:

Ma 256 mb :stuck_out_tongue:

Ja mam gma900 pod kontrolą chipsetu intel 915gms 8)

Grafika nie jest pod kontrolą chipsetu, ona jest wbudowana w chipset. Wiem, bo składałem swój komputer i widziałem jego płytę główną :stuck_out_tongue:

GMA 900 to nazwa serii, konkretnie grafiki 915G. GMA 950 to 945G. Mogą być różne odmiany, dla komputerów stacjonarnych i laptopów (jak kiedyś było z 865G i 852/855G). Ilość pamięci może zależeć od ustawień BIOSu, w niektórych komputerach się ją nawet ustawia (np. 128/256MB).

A tu cię mam bo gma900 to nie tylko 915g ale i 910g :stuck_out_tongue:

A gma950 to nie tylko 945g ale i 943g :stuck_out_tongue:

Nie ustawia się tego w biosie w serii 8xx tak było teraz pamięć jest przydzielana dynamicznie i bios nie ma tu nic do gadania 8)

Może karta ma 128 gdyż jak na tym chipsecie ma się poniżej 1 gb ram karta maksymalnie wykorzystuje 128, gdy posiada się 1 gb i więcej karta dopiero wtedy może zarezerwować 256 mb :stuck_out_tongue:

A widzisz taki ladny sterownik żeby za duzo ramu ci nie zabrać :shock:

Kolega ma 2 GB, może po prostu tam pokazuje tyle ile ma ta integra.

Ciekawe w którym miejscu, maksymalnie może mieć 224 MB.

Dobra dobra, koniec z tym wymądrzaniem się o integre.

Kolega potrzebuje nowej karty a z tym się wiąże nowa zasiłka (ma no name).

Kwota to 350-380zł

Przenoszę do odpowiedniego działu.