Jakie kable Sata oraz taśmy IDE kupić

Witam, planuję wymianę przewodów od napędów oraz dysków… potrzebuję 2 taśmy IDE, jedną do 2 dysków, drugą do 2 nagrywarek oraz 2 przewody SATA, jeden do dysku SATA II a drugi na zapas… jakie powinienem kupić, wiem że IDE najlepiej 80 żyłowe, ale co do Sata nie mam pojęcia, chcę by miały zatrzaski… z tego co wyczytałem te w kolorze czerwonym są najmniej solidnie wykonane …mógłby ktoś coś doradzić?

Nie wiem co ma kolor do wykonania kabla, ale jeden dysk mam podpięty na czerwonym, a dwa na czarnym i różnic nie widzę. Te czarne za to są z zatrzaskami, to chyba jedynie ta różnica. Dodatkowo to jak się podłącza dysk, to on raczej na tych kablach nie wisi, tylko się podłącza i ma być podłączony.

Tu nie chodzi o wiszenie tylko o stabilność wtyczki w gnieździe… aktualnie posiadam kabel dołączony do starszej płyty Gigabyte, czerwony bez zatrzasków i zdarza mi się przy poruszeniu obudową zawieszka podczas uruchamiania komputera a po otwarciu obudowy i poprawieniu kabla jest wsio ok, więc coś w tym jest… To jak doradzi ktoś coś w bardziej konkretny sposób?:slight_smile: