Jakie kodeki, aby odtworzyć film?

Hej mam problem. Mam film, próbuję go otworzyć za pomocą WMP, WMP Classic, best Player, openSubtitle player i niestety żaden z nich nie działa. Słychac głos a nie widać wizji. Jedyny program jaki to odtwarza to Divx Plus Player. W jaki sposób można odtworzyć ten film w innych …odtwarzaczach :slight_smile:

odinstaluj wszystkie zbędne odtwarzacze

skorzystaj z vlc

http://www.instalki.pl/programy/downloa … layer.html

nie potrzeba do niego żadnych kodeków

:slight_smile:

Polecam ci K-Lite Codec Pack http://www.codecguide.com/download_kl.htm najlepsza wersja według mnie to (mega) http://www.filehippo.com/download_klite_mega_codec/ :wink:

Albo FFDShow :slight_smile:

Bo ma najwięcej składników, z których w życiu nie skorzystasz? Niestety, popularne podejście. Czysty FFDshow bez dodatków to leciutkie przegięcie w przeciwną stronę. IMO kompromisem i najlepszym rozwiązaniem jest CCCP - paczka składająca się z FFDshow uzupełnionego o kodeki i filtry wystarczające do odtworzenia chyba wszystkich popularnych formatów i odtwarzacz Media Player Classic: Home Cinema.

Tak jak kolega mówi VLC (dla mnie odtwarza wszystko, bez instalowania żadnych dodatkowych kodeków, a gdybyś np. miał problem z tym, że dźwięk wyprzedza obraz to zobacz: dzwiek-wyprzedza-obraz-t482713.html?hilit=vlc). Albo ffdshow http://strony.aster.pl/dejotpe/ffdskonfig.html (za: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … ight=&sid=).

najlepszy jaki spotkałem program do odtwarzania filmów to jest “Splayer”, posiada sam w sobie kodeki potrzebne do odpalenia wszystkich formatów bez potrzeby zaśmiecania systemu jakimiś śmiesznymi kodek packami.

splayer1.jpg

koniecznie musi być wersja 3.5.1.0.1373 bo w nowszej nie ma jednej rzeczy. poniżej na zrzucie podświetliłem jeden parametr, którego w noszych wersjach już nie ma:

splayer2.jpg

Ten parametr ma domyślnie wartość 0.700 a to oznacza, że czcionki z polskimi (i nie tylko polskimi) znakami będą wyświetlane w rozmiarze 22 punkty, tak jak podane wyżej, a czcionki “czyste” (czyli, żadne ą, ę, ń) będą wyświetlane w 0,7 wartości (czyli siedem dziesiątych wartości z 22 punktów), raz większa a raz mniejsza czcionka. W NOWSZEJ WERSJI PROGRAMU TEGO PARAMETRU NIE MA.

Jak macie problem ze znalezieniem go to moge podać link gdzie sie znajdować może.