Jakie kupić płyty dvd-r?


(adiwa9) #1

Chce kupić płyty DVD 100 sztuk bo wyjdzie najtaniej, ale nie wiem jakie najlepiej by było tanio i dobrze. Jakie producenta kupić na pewno napiszecie ze verbatimy ale są najdroższe, podobno TDK się popsuły podobnie jak emtec, najlepiej by pasowały mi esperanzy (podobno można się natknąć na produkowane w fabrykach mitsubishi, w tej fabryce produkowane są verbatimy). Płyt chce do nagrywania filmów, zdjęć muzyki itd. ale głównie filmów. Niech każdy wypowie się co sądzi o danej marce czy spotkał się z nią i jak się spisywała u niego. Przyznaje się ze nie chce wydać za dużo, ale nie chce kupić bubla tym bardziej że chce kupić 100 sztuk

ps. czym różnią się płyty extreme, titanium, esperanza od siebie skoro produkuje je ten sam producent a wszystkie są tanie

Przykłady aukcji które mi pasują:

http://allegro.pl/plyty-maxell-dvd-r-10 ... 78582.html

http://allegro.pl/esperanza-dvd-r-x16-s ... 22646.html

http://allegro.pl/plyty-extreme-dvd-r-x ... 27088.html

http://allegro.pl/plyty-titanum-dvd-r-x ... 10173.html

Z góry dziękuje za odpowiedzi.


(Tomj) #2

witaj ,ja używa, Platinium + i - bez różnicy dla mnie i są ok - polecam :slight_smile:


(Qwerty01) #3

Najlepsze płyty to MCC 004. Wystarczy poczytać cdrinfo


(Fanboj O) #4

Kup Verbatimy. Oszczędź na innych wydatkach. Oszczędź sobie frustracji w przyszłości.

P.S.

Mam w domu sentymentalne płytki ze starociami. Część wcześniej powyrzucałem. Ostały się tylko Verbatimy. Ponad 11 lat już mają. Wszystko czytelne.

Jak dorobiłem się komputera z nagrywarką, kupowałem tylko Verbatimy. Przeżyły wiele płyt (z różnorakim stuffem), które dostawałem od znajomych.


(Drobok) #5

Ja mam 10letniego hawka i dalej żyje. Wszystko zależy od farta.


(mozilla007) #6

Co fakt to fakt z tym fartem. Ja tam używam esperanza, platinium i ostatnio philips. Z hawkami nie jest aż tak pewne że dana płyta wytrzyma AŻ 10 lat.


(Ziomek Zemsty) #7

A ja sobie chwalę TDK. Kupuję je od paru lat i jest OK ;D