Jakie kupić urządzenie wielofunkcyjne laserowe mono?

Witam. Zastanawiam się nad kupnem urządzenia wielofunkcyjnego laserowego monochromatycznego. Wybór urządzenia wielofunkcyjnego laserowego padł dlatego ze eksploatacja jest znacznie tańsza niż tusze i szybsza a mono dlatego ze mało drukuje kolorowego a po drugie mam urządzenie wielofunkcyjne hp psc 1315 które działa bez zarzutu ale tusze do niej są drogie oczywiście istnieje opcja napełniania z której korzystam ale można taki pojemnik napełnić max 5 razy a druga sprawa jestem w stanie wydrukować na pełnym kartridżu jakieś 400 kartek a na tonerze wydrukuje spokojnie 1000 – 1500 i więcej. Także gdybym musiał wydrukować cos kolorowego to mam czym a tak tekst czego drukuje najwięcej używałbym laserowej. Urządzenie wielofunkcyjne dlatego że często zdarza mi się skserować jakąś umowę fakturę czy co cokolwiek i wtedy wkładam do skanera daje drukuj i mam a tak musiał bym się bawić w skanowanie do kompa itd.

Przeglądałem na allegro drukarki i nie mam zbyt dużego doświadczenia z laserem można powiedzieć ze prawie żadne. Najtańsze są Samsungi ale są dwa powody przeciw pierwszy to taki ze to Samsung i nie lubię tej marki (miałem parę urządzeń tej marki i często bywały nagrywarki mówię tu o nagrywarka cd czy dvd, tuner od cyfrowego Polsatu który jest porażka czy płyty których jakość to kompletna porażka) a drugi powód bardzo istotny to taki ze podobno toner jest zintegrowany z bębnem wiec eksploatacja będzie droga. Uprzędzenie wielofunkcyjne HP najtańsze kosztowało 550 zł a szału nierobi. Jest brother który wypada nawet nie źle. Ogólnie chciałbym kupić takie urządzenie do 500 zł oczywiście jeśli będzie kosztować więcej a będzie tego warte to dam więcej. Najbardziej zależy mi na tym żeby na jednym tonerze był wstanie wydrukować jak najwięcej i żeby nowy był w przyzwoitych pieniądzach. Żeby bęben wydrukował jak najwięcej i kupno nowego niebyło z byt drogie a i z kupnem nowego niebyło problemu. Chciałbym żeby drukarka miała print serwer bo często korzystam z laptopa prze wifi i podłączył bym sobie taka drukarkę do switcha i gra ale nie jest jakoś bardzo istotna rzecz może być ale nie musi. Fajnie by było jakby miało duplex automatyczny ale wątpię żeby kupić za takie pieniądze urządzenie z duplexem. I najważniejsze żeby urządzenie było nowe , jak dla mnie takie pieniądze na drukarkę to dużo a z używką różnie bywa. A i fajnie by było gdybym w przyszłości sam mógł regenerować w dość prosty sposób toner wsypując toner i instalując jakiś chip. Może ktoś by się wypowiedział o danej drukarce którą kupił niedawno i która nadal jest do kupienia. Faks jest zupełnie niepotrzebny tak samo jak podajnik do skanera i chciałbym gdyby toner drukował te 2000 - 3000 stron.

Przykłady drukarek które oglądałem na allegro

SAMSUNG SCX-3205 (cenowo nie do pobicia)

Brother DCP-7055 (wada tylko 1000 stron na tonerze)

BROTHER DCP-7060D (wada główna to cena)

HP LASERJET M1132 MFP

Samsung SCX-3205w (ta drukarka ma wszystko co bym chciał ale nie wiem jak z tonerem chodzi mi o ceny)

Panasonic KX-MB2000 (nie wiem co o tym sądzić)

Minolta PP 1480MF (taka sama sytuacja co z panasonic-em)

CANON i-SENSYS MF4410 (biorąc pod uwagę wygląd ta drukarka niema sobie równych, ale nie wiem jak wygląda sprawa z tonerami i zamiennikami)

Najlepiej by było gdyby każdy podzielił te drukarki na segmenty cenowe czyli za 300 zł wziąć tą za 400 zł za 500 zł tą a za 600 tą i podać ceny tonerów i zamienników. Mógł bym się zastanowić czy warto dopłacać. Ale powiem wam szczerze ze najbardziej cenowo odpowiada mi ten Brother DCP-7055 chociaż mogę się mylić. Mile widziane testy i opinie o każdej z nich. Dziękuje za odpowiedź z góry.

ps. mile widziane linki do sklepów rtv euro agd, media markt, komputronik no i oczywiście allegro

Panasonic KX - MB2000, mam, używam i polecam, lecę na jednym bębnie najdłużej z dotychczasowych, samsungi wciągają kartki nagminnie więc odradzam, hp to prawda, że szału nie robi, jak mam polecić to polecam panasa (pod kątem oszczędności)

“tombek” a powiec coś więcej jak sprawuje się ta drukarka jak wygląda sprawa w sieci (chodzi mi o skaner) toner na ile ci starcza bęben na ile bo w necie niema nic o tej drukarce (chodzi mi o opinie)