Jak sprawdzić czy mam prywatny czy publiczny adres IP?

Hej interesuje mnie jakie mam ip ? Publiczne czy prywatne ? Jak mam to sprawdzić ? Jak będę miał prywatne to jak zmienić na publiczne? Chodzi mi o to ,że mogę stworzyć serwer w jakiejkolwiek grze tylko inni nie mogą wejść? Pomocy!!!

W jaki sposób łączysz się z Internetem?

Hahaha, @Areh, stworzyłeś Koło Śmierci :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nie sztuką jest klikniecie w pierwszy link. Jest tam też kilka innych, które prowadzą do odpowiedzi.

No tak ale człowiek ma problem z tym, że jak stawia serwer w grze to ten serwer nie jest widziany z zewnątrz. To nie ma nic wspólnego z publicznym lub nie ip…

poprzez kabel

Dałem odpowiedź na pierwszą część pytania. Po zapoznaniu się z tematem, można dojść do odpowiednich wniosków. A jeżeli nie, to tak w skrócie - to zależy. Autor tematu podał za mało informacji żeby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie.

To mogę podać, tylko proszę powiedz co mam podać.

Kto jest dostawcą internetu, jak komputer jest podłączony do sieci (router, modem itp.). Podstawy.

Tp link TL-WR841N to jest Router , komputer jest podłączony do internetu poprzez kabel , dostawca internetu to znajomy.

zdaje mi się z tego co czytałem i rozbiłem w konsolce ,że mam Adresy prywatne klasy C. Mam podać moje ip?

Więc w odpowiedzi na pytanie w temacie masz IP prywatne i publiczne :wink:

A odnośnie stawiania serwera do gry online musisz wystawić na zewnątrz swój komputer żeby był “widoczny” na świecie
robi się to na 2 sposoby albo konfigurujesz konkretne porty które mają być widoczne zależna od tego jakie porty są wykorzystywane przez serwer, w konfiguracji routera zazwyczaj nazywa się to Virtual Serwer / Port Forwarding
lub
możesz wystawić swój cały komputer na świat nie jest to zalecane korzystając z funkcji DMZ w routerze

wolę się zastosować do twojej rady i wolę konfigurować porty . Tylko nie mam pojęcia jak to zrobić . Jest może jakiś poradnik czy coś podobnego ?

Podejrzewam że nie będzie tak łatwo. Skoro dostawcą jest znajomy, to podejrzewam, że sieć jest podłączona u niego do modemu? routera? (znajomy nie jest dostawcą, od też od kogoś tego neta bierze) i dopiero od niego idzie do Twojego routera. W takim wypadku przekierowanie trzeba zrobić najpierw u znajomego, później u Ciebie.
Co do instrukcji, to tak, są. Powinieneś ją mieć w instrukcji do swojego routera.

a niema czegoś na jakieś stronie internetowej bo będę raczej długo tego szukać ? Albo coś na YouTube

A szukałeś? Sugeruję w Google wpisać:
model routera + przekierowanie portów.

jeżeli Twoje podłączenie do internetu wygląda tak:
internet <- router (znajomego) <- router/switch (Twój) <-komputer

to niema znaczenia jakie zmiany w ustawieniach routera zrobisz i tak to nie będzie miało efektu jeżeli twój znajomy nie wprowadzi inny odpowiednich ustawień w swoim routerze.

A odnośnie poradników, to muszę cię przeprosić Ja w pracy mam trochę czasu ale nie mogę poświęcić godziny żeby napisać tobie poradnik krok po kroku jak to zrobić. BTW (by the way) patrz akapit wyżej

Jasne ,ale dzięki wszystkim za pomoc

Przykład: serwer gry wymaga otwartego portu 12345 - wtedy trzeba zrobić tak:

1 polubienie