Jakie Mam ip?

(mateuszek2003) #1

Hej interesuje mnie jakie mam ip ? Publiczne czy prywatne ? Jak mam to sprawdzić ? Jak będę miał prywatne to jak zmienić na publiczne? Chodzi mi o to ,że mogę stworzyć serwer w jakiejkolwiek grze tylko inni nie mogą wejść? Pomocy!!!

(januszek) #2

W jaki sposób łączysz się z Internetem?

(januszek) #4

Hahaha, @Areh, stworzyłeś Koło Śmierci :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie sztuką jest klikniecie w pierwszy link. Jest tam też kilka innych, które prowadzą do odpowiedzi.

(januszek) #6

No tak ale człowiek ma problem z tym, że jak stawia serwer w grze to ten serwer nie jest widziany z zewnątrz. To nie ma nic wspólnego z publicznym lub nie ip…

(mateuszek2003) #7

poprzez kabel

Dałem odpowiedź na pierwszą część pytania. Po zapoznaniu się z tematem, można dojść do odpowiednich wniosków. A jeżeli nie, to tak w skrócie - to zależy. Autor tematu podał za mało informacji żeby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie.

(mateuszek2003) #9

To mogę podać, tylko proszę powiedz co mam podać.

Kto jest dostawcą internetu, jak komputer jest podłączony do sieci (router, modem itp.). Podstawy.

(mateuszek2003) #11

Tp link TL-WR841N to jest Router , komputer jest podłączony do internetu poprzez kabel , dostawca internetu to znajomy.

(mateuszek2003) #12

zdaje mi się z tego co czytałem i rozbiłem w konsolce ,że mam Adresy prywatne klasy C. Mam podać moje ip?

(przybylas) #13

Więc w odpowiedzi na pytanie w temacie masz IP prywatne i publiczne :wink:

A odnośnie stawiania serwera do gry online musisz wystawić na zewnątrz swój komputer żeby był “widoczny” na świecie
robi się to na 2 sposoby albo konfigurujesz konkretne porty które mają być widoczne zależna od tego jakie porty są wykorzystywane przez serwer, w konfiguracji routera zazwyczaj nazywa się to Virtual Serwer / Port Forwarding
lub
możesz wystawić swój cały komputer na świat nie jest to zalecane korzystając z funkcji DMZ w routerze

(mateuszek2003) #14

wolę się zastosować do twojej rady i wolę konfigurować porty . Tylko nie mam pojęcia jak to zrobić . Jest może jakiś poradnik czy coś podobnego ?

Podejrzewam że nie będzie tak łatwo. Skoro dostawcą jest znajomy, to podejrzewam, że sieć jest podłączona u niego do modemu? routera? (znajomy nie jest dostawcą, od też od kogoś tego neta bierze) i dopiero od niego idzie do Twojego routera. W takim wypadku przekierowanie trzeba zrobić najpierw u znajomego, później u Ciebie.
Co do instrukcji, to tak, są. Powinieneś ją mieć w instrukcji do swojego routera.

(mateuszek2003) #16

a niema czegoś na jakieś stronie internetowej bo będę raczej długo tego szukać ? Albo coś na YouTube

A szukałeś? Sugeruję w Google wpisać:
model routera + przekierowanie portów.

(przybylas) #18

jeżeli Twoje podłączenie do internetu wygląda tak:
internet <- router (znajomego) <- router/switch (Twój) <-komputer

to niema znaczenia jakie zmiany w ustawieniach routera zrobisz i tak to nie będzie miało efektu jeżeli twój znajomy nie wprowadzi inny odpowiednich ustawień w swoim routerze.

A odnośnie poradników, to muszę cię przeprosić Ja w pracy mam trochę czasu ale nie mogę poświęcić godziny żeby napisać tobie poradnik krok po kroku jak to zrobić. BTW (by the way) patrz akapit wyżej

(mateuszek2003) #19

Jasne ,ale dzięki wszystkim za pomoc

(januszek) #20

Przykład: serwer gry wymaga otwartego portu 12345 - wtedy trzeba zrobić tak: