Jakie minimalne wymagania aby Win dobrze działał?

(Andrzejp9) #1

Mam pytanie jaki jest potrzebny minimalny sprzęt aby mieć Win 7 Ultimate ?

I jeszcze jedno zna ktoś jakiś sposób co zrobić aby na Win 7 Ultimate działał CS 1.6 Steam ? Bo działa ale są ogromne pingi

(Frog) #2

enderius , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Filipmoto2010) #3

to ci powiem tak jak instalowałem win 7 na acerrze pentium centrino 1.7 ghz 1gb ramu i chodzi bez zajakniecia karta graficzna zintegrowana do intela chyba 950 i śmiga ładnie nawet bardzo śmiał bym twierdzić że szybciej od xp,ale np juz na eeepc 1005ha cs nie chodzi juz tak płynnie jakies 15 do 19 klatek na sek

(Szczepaniakpila) #4

Na moim kompie jak z podpisu siódemka też chodzi bez zająknięcia...

(Andrzejp9) #5

A wiecie może co zrobić żeby Cs działał ??

Bo działa ale jak na XP mam 20 ping tak na 7 po ok. 150

(Johny) #6

Zależy co się robi na komputerze,XP na 512 MB ram też dobrze działa,ale jeśli dorzucimy do tego jakieś nowe gry,już nie jest tak ładnie.Generalnie system Win 7 potrzebuje min 1 GB ram,aby był sens go instalować,wiadomo,że Win zawsze był łapczywy pod względem zużycia pamięci,co do gier na lapku,zwykłe laptopy nie są do gier,bo mają słabsze procesory i karty grafiki,odpowiednie "game" laptopy są dużo droższe i ciężko je rozbudować

(CezaR83) #7

To ja zapytam o swoja konfiguracje. Win7 chce postawić tylko do typowo biurowych zastosowań i internetu, bo nie gram prawie wcale, grafika tez sie nie zajmuje zawodowo.... a komp ma parę lat a XP juz mi sie znudził (mam tez Ubuntu na innej partycji) i chciałbym cos na czym będzie sie przyjemnie siedziało wieczorami :wink:

Specyfikacja PC:

AMD Athlon 64 1.8Ghz 1GB RAM DDR400 (moge w sumie dołożyć jeszcze 1GB)

RADEON 9550 128MB AGP

Partycja przeznaczona na System: 30GB

Jakieś sugestie co do zmiany, by Win7 U działał żwawo i nie mulił sie? (czy moze to co jest wystarczy) :?:

(system) #8

N moim starym kompie Win seven niestety się mulił. Zauważyłem że procek nie wyrabiał(często wisiał na 100%). Strony przewijały się mało płynnie, Flash się ślimaczył, java tak samo.

Ogólnie była gorsza wydajność niż na XP.

Config mojego starego kompa:

AMD 64 3000+ @ 2.2GHz (s.939)

GPU: Gigabyte 8600GT

RAM: 2GB Kingston

HDD: WD 250GB

Z tego co zaobserwowałem do sprawnego działania Siódemki potrzebny jest dwu rdzeniowy procek. Na jednym rdzeniu nie ma sensu instalować sevena.

Ale to tylko moje zdanie :wink:

(CezaR83) #9

Aha, dzieki. W sumie XP jest wystarczający do moich zastosowań, dobrze ze mam alternatywne w postaci Ubuntu.