Jakie narty + buty na wzrost 176cm?

Chcę kupić narty z wiązaniami i butami. Oczywiście narty zjazdowe carvingi. Mój wzrost to 176cm. Nie znam się za bardzo na nartach. Jeżdżę od 3 lat i nie potrzebuję jakiegoś zaawansowanego sprzętu NA ten cel mam max 600zł. Nie wiem jaką długość nart mam wybrać. Wiem tylko, że kupuje się krótsze niż wzrost. Doradźcie jaka długość nart będzie najlepsza dla mnie.

Zastanawiam się nad:

  1. Blizzard XO 3 167cm - 399zł + jakieś buty. Na tej aukcji jest zdjęcie narty gołej ale na aukcji pisze, że narty są z wiązaniami. Czy te wiązania będą osobno czy już będą zamontowane na nartach?

  2. Atomic Supercross SX7 - 349zł

  3. Atomic Izor 169cm

  4. Head C100+SL10 - 270zł

  5. Volkl - 390zł

  6. Atomic GS9 - 350zł

  7. Fisher Rx5 - 450zł

  8. Blizzard - 250zł

  9. Head M3.70 - 299zł

  10. Head XRC 600 - 280zł

  11. Volkl Unlimited S1 - 319zł

Tylko nie wiem jakie buty będą pasować do tych nart. Mam rozmiar 43 i długość stopy 27 - 27,5cm

Buty:

  1. Head FR 10.0 - 149zł

  2. Head Cyber C7.5 - 230zł

  3. Atomic B3 - 200zł

  4. Nordica GS E

Narty z wiązaniami możesz kupić na aukcji, ale buty lepiej kup w sklepie, zwłaszcza, że piszesz o swojej małej wiedzy na temat narciarstwa. But trzeba przymierzyć, najlepiej, żeby w sklepie była możliwość podgrzania buta (większość butów ma już wkładki dopasowujące się po nagrzaniu ciepłem ciała). Poza tym zawsze możesz poprosić o poradę sprzedawcę. Jeśli chcesz kupić na początek używany sprzęt i buty, to lepiej wybrać się na giełdę sprzętu narciarskiego, a jak już nabierzesz umiejętności, to zmienisz sprzęt na odpowiedniejszy.

Przeważnie narty powinny mieć 5 - 10cm mniej od wzrostu narciarza, ale im bardziej zaawansowany narciarz, tym może mieć dłuższe narty.

Na początek narty bardziej elastyczne i o mniejszym promieniu skrętu, a przy większym zaawansowaniu sztywniejsze i o większym promieniu skrętu.

Może jeszcze ktoś bardziej przystępnie Ci poradzi :wink: