Jakie okulary do Nvidia 3D na kompie?

Witam,

Dawno, dawno temu po aktualizacji sterowników do karty graficznej pojawiła mi się ciekawa opcja… Stereoskopowe 3D. Na początku nie interesowało mnie to, lecz teraz postanowiłem troszkę się z tym pobawić. Wiem, że jest wiele tematów o okularach z allegro za 3zł (takich jak te z kaczora donalda z 10 lat temu), ale takie coś mnie nie interesuje. Przy konfiguracji pytają mnie jaki sprzęt mam. Są tam do wyboru:

-nadajnik podczerwieni usb i okulary

-okulary przewodowe

-koncentrator pro i okulary

-okulary discover

Obstawiam, że 3 pierwsze produkty to jakieś sprzęciory za 200zł+ od sony, czy samsunga, więc lekko szkoda mi na nie kasy, lecz jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Ale te okulary discover kosztują tylko kilkanaście złotych. I właśnie odnośnie tego mam kilka pytań:

  1. Takie ogólne: czym te sprzęty się różnią

  2. Czy okulary discover dają prawdziwe 3D

  3. Czemu szkła są ‘red-cyan’ lub ‘green-magneta’, czy jakoś tak, skoro w okularach w kinie 3D są przeźroczyste??

  4. Jak bym miał kupić to które ‘red-cyan’, czy ‘green-magneta’??

  5. Jeśli te okulary to jakiś tani syf, to ile by mnie kosztowało 3D przy komputerze??

  6. Czy w dekoderze ‘n’ obraz 3D polega na tym samym co 2 technologii od Nvidii??

Z góry dzięki za info. :wink:

@edit

Aha i jeszcze jedno, czym się różni obraz który widzę (zakładają, że mam odpowiedni sprzęt, choć w chwili obecnej nawet nie wiem jaki), gdy:

  1. 2 obrazy są nałożone na siebie (coś jak w kinie)

  2. 2 obrazy są koło siebie (lewo-prawo)

  3. 2 obrazy są koło siebie (góra-dół)

Podobny temat: okulary-anaglif-red-cyan-papierowe-czy-plastikowe-t456125.html

:roll:

Ja mam papierkowe okulary z gazety KŚ, zależy w co chcesz pograć, bo jest jeden mankament tego nie widać koloru czerwonego i niebieskiego, ale grając w cod 4 mw, cod 4 mw, dirt 2, gta 4, gta san andreas jakoś nie przeszkadzało mi to, natomiast w minecraft bardzo… Jeżeli szukasz taniego rozwiązania aby mieć “3D”, to możesz się z tym pobawić. Do gier używam programu TriDef 3D Ignition, prosty w obsłudze, bardzo dobrze się go konfiguruje. Przez 4 dni przygotuj się, że oczy będę cię boleć i łzawieć. Do 3D używam okularów Red Cyan i generowanie obrazu to pierwszy lewy drugi prawy. Ale jak chcesz mieć prawdziwe 3D, to zainwestuj w dobrą karte graf, monitor 120 HZ i zestaw nvidia vision.