Jakie okulary do Nvidia 3D na kompie?

(Furman005) #1

Witam,

Dawno, dawno temu po aktualizacji sterowników do karty graficznej pojawiła mi się ciekawa opcja... Stereoskopowe 3D. Na początku nie interesowało mnie to, lecz teraz postanowiłem troszkę się z tym pobawić. Wiem, że jest wiele tematów o okularach z allegro za 3zł (takich jak te z kaczora donalda z 10 lat temu), ale takie coś mnie nie interesuje. Przy konfiguracji pytają mnie jaki sprzęt mam. Są tam do wyboru:

-nadajnik podczerwieni usb i okulary

-okulary przewodowe

-koncentrator pro i okulary

-okulary discover

Obstawiam, że 3 pierwsze produkty to jakieś sprzęciory za 200zł+ od sony, czy samsunga, więc lekko szkoda mi na nie kasy, lecz jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Ale te okulary discover kosztują tylko kilkanaście złotych. I właśnie odnośnie tego mam kilka pytań:

1) Takie ogólne: czym te sprzęty się różnią

2) Czy okulary discover dają prawdziwe 3D

3) Czemu szkła są 'red-cyan' lub 'green-magneta', czy jakoś tak, skoro w okularach w kinie 3D są przeźroczyste??

4) Jak bym miał kupić to które 'red-cyan', czy 'green-magneta'??

5) Jeśli te okulary to jakiś tani syf, to ile by mnie kosztowało 3D przy komputerze??

6) Czy w dekoderze 'n' obraz 3D polega na tym samym co 2 technologii od Nvidii??

Z góry dzięki za info. :wink:

@edit

Aha i jeszcze jedno, czym się różni obraz który widzę (zakładają, że mam odpowiedni sprzęt, choć w chwili obecnej nawet nie wiem jaki), gdy:

1. 2 obrazy są nałożone na siebie (coś jak w kinie)

2. 2 obrazy są koło siebie (lewo-prawo)

3. 2 obrazy są koło siebie (góra-dół)

(SilberPunkt) #2

Podobny temat: okulary-anaglif-red-cyan-papierowe-czy-plastikowe-t456125.html

:roll:

(funbooster) #3

Ja mam papierkowe okulary z gazety KŚ, zależy w co chcesz pograć, bo jest jeden mankament tego nie widać koloru czerwonego i niebieskiego, ale grając w cod 4 mw, cod 4 mw, dirt 2, gta 4, gta san andreas jakoś nie przeszkadzało mi to, natomiast w minecraft bardzo... Jeżeli szukasz taniego rozwiązania aby mieć "3D", to możesz się z tym pobawić. Do gier używam programu TriDef 3D Ignition, prosty w obsłudze, bardzo dobrze się go konfiguruje. Przez 4 dni przygotuj się, że oczy będę cię boleć i łzawieć. Do 3D używam okularów Red Cyan i generowanie obrazu to pierwszy lewy drugi prawy. Ale jak chcesz mieć prawdziwe 3D, to zainwestuj w dobrą karte graf, monitor 120 HZ i zestaw nvidia vision.