Jakie pamięci DDR2 do mojego sprzętu?

Planuje za miesiąc zakup zasilacza i pamięci do mojego sprzętu, zasilacz to prawdopodobnie będzie OCZ StealthXStream 500W (około 182zł). Do tego chce kupić jakieś pamięci DDR2 nie wiem czy w trybie Dual Channel czy nie ale albo 2x1GB lub 2x2GB. Do dyspozycji na zasilacz i pamięci będę miał około 300-370zł. Oczywiście chciałbym coś na tych pamięciach wyciągnąć (OC.

Goodram Pro900

Corsair VXEU 450W // HXEU 520W

Ale zasilacz tu już chyba wybrałem :slight_smile:

Goodram Pro 900 ale 2x1 GB? i jaki koszt.

2x1GB

Około 200,- nie pamiętam dokładnej ceny

Bezsensu, Goodramy Pro 900 są nieopłacalne, lepiej już kupić :

Crucial Ballistix - 145-160 zł na Allegro.pl (Na prawdę warto!), lub 155 zł w Arche.net.pl

Ewentualnie

A-Data Extreme Edition - 140 zł

Chociaż Cruciale są lepsze,ale A-Daty dostępniejsze :wink:

Co do zasiłki - Corsair 450W

Chyba cię zgrzało… goodramy Pro są najbardziej krętliwe ze wszystkich ramów na micronach (ponoć)

A to dobre, ponoć…I to mnie niby zgrzało? Pokaż mi lepiej testy,to uwierzę,bo Twoje “ponoć” mnie nie przekonuje,niestety. Imho, wydanie 60 zł więcej, by osiągnąć te 1250 mhz zamiast 1200 mhz, to niezły bezsenes.

I czytanie ze zrozumieniem się kłania, nie napisałem,że Goodramy są złe, tylko,że są NIEOPŁACALNE.

Ej, nie chcę zakładać oddzielnego tematu więc tu pytam… posiadam płytę główną Asus P5N-e SLI i czy ona obsłuży RAM GoodRAM Pro 900? Wiem że na pewno je wczyta ale czy one będą chodziły z 900MHz czy 800?

A wiesz,że różnicy w wydajności między 800mhz a 900mhz nie zauważysz? Ludzie, czemu na Was tak działa magia cyferek? Przecież możesz mieć świetny ram do OC za 140-150 zł (Crucial Ballistix i A-Data EE), a Wy dalej polecacie i kupujecie Goodramy 900? No dajcie spokój -.-

Czyli Curciale czy GoodRamy Pro?

Zdecydowanie Cruciale. Prędzej Ci braknie procka,niż ramu przy OC.

Zasilacz OCZ jest bardzo dobrym wyborem.

Kolejne brednie? Może i jest dobrym wyborem,ale bynajmniej nie najlepszym.

No to przedstaw jakiś powód że nie jest dobry i pokaż mi tańszy zasilacz który jest od niego lepszy.

Co do pamięci to zdecydowanie bierz Crucial Ballistix

Corsair 450W, jest w cenie porównywalnej. To Ty mi pierw daj dowód,że ten OCZ jest lepszy.

Rubcil , nie rób zamieszania, nikt nie mówił że OCZ jest najlepszy, ale że jest DOBRY, z czym się chyba trudno nie zgodzić

Co nie zmienia faktu,że Korsarz jest lepszy. A polecać się powinno,to co jest najlepsze i opłacalne.

OCZ jest może troszkę głośniejszy od Corsair’a, ale za to tańszy

a w Corsair 450W ponoć piszczą cewki…

Korsarz ma większą sprawność, o ile ten OCZ jest tańszy, 10 zł?

“Ponoć”, to ciekawe, słyszałem kilka sztuk tego zasilacza i w żadnym nie piszczały cewki :wink: Jak jesteś pechowcem,to i na taki egzemplarz trafisz,ale to podlega wymianie.